Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 79 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    MERHABA BURAK BENİM BAHSETTİĞİM ARKADAŞIMIN ÇİFT TARAFLI KALÇA ÇIKIKLIĞI OLDUĞU İÇİN KEMİKLERİNDE SORUN VARDI O BÖLGELERİ DOKTOR TEMİZLEYİP PLATİN TAKTI İNANILMAZ AĞRILARI VARDI ŞİMDİ ÇOK MUTLU TÜRKİYEDE SAYILI 2-3 DOKTORDAN BİRİ OLDUĞUNU DUYDUK GERÇEKTEN ÖYLEYMİŞ PİŞMAN OLMADI ARKADAŞIM.YURT DIŞINDAN ÇOK TEKLİF ALIYORMUŞ GİTMEYECEĞİNİ KONYAYI DA ANKARA KADAR DUYURACAĞINI SÖYLÜYORMUŞ HERKEZE.ŞUNUDA UNUTMAYALIM ŞİFA HERZAMAN YARADANDAN.....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hacettepe'de Mümtaz Bey var, onun grubu çok çok iyidir. Teyzemi ameliyat eden ekip... Teyzemin kalçasında protez var.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

ELİF75
    Misafir Üye
    ELİF75 Avatarı

mümtaz hoca ile mazhar hoca aynı guruptalar edindiğimbilgiye göre. Hayırlısı bakalımc.tesi ne diyecek.Gül yardımın için sonsuz teşekkürler canım bende sonuçları ve toplayacağım bilgileri sizlerle paylaşacağım emin olun. Sevgiyle ve sağlıkla kalın

Defne özel mesajla sana bilgilerimi ulaştırdım ararsan beklerim. Seninle aynı zamanlarda ankarada olacağız sanırım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Mümtaz ile Mazhar ayrılmışlar. İki ayrı grup oldular...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

ELİF75
    Misafir Üye
    ELİF75 Avatarı

bilgi için sağol oturanboğa. Umarım burdaki talebimide işitme konusundaki gibi yanlış anlamamışsındır

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

YARDIMCI OLABİLİRSEM NE MUTLU BANA YETİŞEBİLDİĞİM YERE KADAR İYİ HABERLERİNİ BEKLİYORUZ

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Yok yok bu sefer dikkatli okudum

ELİF75
    Misafir Üye
    ELİF75 Avatarı

önerin için sağol Yıldırım. ben u an araştırma aşamasındayım. u ana kadar hiç bir doktor ameliyat önermedi. Hayırlısı bakalım....

Üye
    süreyya Avatarı

Son Giriş
    04.03-2013
    Saat
    08:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar bende bu siteye yeni katıldım benimde sorunum doğuştan çift taraflı kalça çıkıklığı 34 yaşındayım doktarlar banada ameliyat diyor şu anda ağrılarım fazlalaştı ne yapacağımı bilmiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaşlar hepinize geçmiş olsun inşallah istediğiniz gibi olur hepiniz kalın ssağlıcakla selamlar herkese

Üye
    muzox5 Avatarı

Son Giriş
    07.05-2017
    Saat
    03:21
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, slm herkese.
    Sorun sadece kalça çıkığıysa elbetteki zamanı gelince ameliyat olunması gerekiyor. Çünkü ağrılar artmaya başlayınca ister istemez o tarafı korumaya kalkarsın bu defa başka problemler çıkmaya başlar.
    Ameliyat denilince küçüğüde bir büyüğüde birdir. Ben bugüne kadar çok kalça ameliyatı yaptıranı gördüm. ameliyattan sonra söylenilenleri iyi yaparsanız, egzersizlerinizi düzenli yaparsanız yürürken ameliyat olduğunuzun bile farkına varılmaz.

Benim size tavsiyem dr.unuzu iyi araştırınız ve iyi seçiniz, mutlaka en az iki dr.un görüşünü alınız. Bu zamanda sağlıkta ticarete dönüştürüldüğü kim vurduya (kim kestiye) gitmeyin. Yoksa dr.lar puan derdinde, hemen keserler. Bu konuda dr ların normal görüşü hastanın idare edebildiği kadar etmesi idare etmediği yerde artık ameliyat edilmesidir. Bunun sebebide kalçaya konulan protezin belli bir ömrü vardır (ortalama 20 yıl kadar), hastaya mümkün olduğunca ikinci bir proteze gerek kalmasın diyedir.

Selam ve sevgilerimle acil şifalar dilerim.

ELİF75
    Misafir Üye
    ELİF75 Avatarı

arkadaşlar kararımı verdim hocayıda buldum hayırlısı bakalım. ileri yaşlarda protez ameliyatını öneriyor doktorların hepsi sebebi muzo arkaaşımın dediği. Tıp gelişiyor daha bir kaç sene öncesine kadar20 yıllık protez hayaldi en fazla 10 yıldı ömrü, şu an 20 yıllığı konuluyor. bir kaç yıl sonra 30-40 hatta 50 yıllık yani ömürlük olmayacağının ne garantisi var. ben bu ameliyatı başkent üniversitesinde kalça protezi üzerine uzman bir hocaya olacam. Sonuçta dilerim beni pişman etmez hayırlı olur ve sizlerle paylaşırım. Ağrılarım arkadaşların anlattığı yada hocaların dediği kadar değil ama neden azdaolsa ağrıyla ömür geçireyim ve neden aksayarak yürüken beliminde eklini bozup yeni onarılmaz sorunlara sebebiyet vereyim. Sahilde yada ormanda saatlerce yürümeye bayılırım nye bunu yarım saatle sınırlayayım. Ben gencim ve bu yaşta doyasıya yapacaklarımı yapmam için bir fırsat bu, riski göze almassam başarıya ulaşamam. Dualarınızı esirgememenizi istiyorum sizlerden. Nisan ayının 2. haftası nasip olursa bu ameliyat gerçekleşecek.
    Sevgiyle ve sağlıkla kalın emi......

Üye
    süreyya Avatarı

Son Giriş
    04.03-2013
    Saat
    08:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gülpembe ben ereğli konyadayım ben de de çift taraflı kalça çıkığı var ameliyat olmam gerektiğini söylüyor doktarlar ,tıp fakültesindeki doktorların ismini bana verebilirmisin yardımcı olursan sevinirim

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

sevgili süreyya tıp fakültesindeki doktorun adı MEHMET ARAZİ 118 den konya tıp fakültesinin tlfn alabilirsin bende vardı ama nereye not ettiğimi bulamadım kusura bakma geç cvp verdim çok geçmiş olsun.

Üye
    aymesel Avatarı

Son Giriş
    11.05-2009
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Bursa Osmangazi Setbaşı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba Arkadaşlar

Benimde sol kalçam 6 yıldır total kalça protezi. Ben bulunduğum şehirde Bursa Tıp Fakültesinde Ömer Faruk Bilgen Hocaya ameliyat olmuştum. Biraz hareket kısıtlılığıma rağmen alıştım , idare ediyorum , 2,5 senede tam normal ve aktif bir hayata döndüm , 5 yıldan sonra Protezimden daha iyi verik almaya başladım. Ancak bu yıl Protezle ilgisi yok ama bu seferde bel fıtığı bu bacağımı çok rahatsız ediyor.

Arkadaşım benden sonra Ankarada Hacettepe Tıp Fakültesinde Mümtaz Alpaslan Hocaya ameliyat olmuş ; durumundan benden çok daha fazla memnun. Her iki kalçasıda Protez sağlıklı aktif hayat yaşıyor.

Ama arada 2 önemli fark var ;
    Birincisi Onun doğumsal kalça çıkığıymış bir kalçası diğeri zorlamadan dengesiz kullanmadan aşınmış. Benim trafik kazası sonucu kalç

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon