Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mariami Avatarı

Son Giriş
    31.08-2009
    Saat
    16:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar, sizden bi konuda bilgi ve yardımlarınızı rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler...

Benim her iki bacağımda doğuştan kalça çıkıklığı (yeni adıyla gelişimsel kalça çıkıklığı) var. 26 Yaşındayım, bundan 4-5 yıl önce bir kaç doktora gitmiştim fakat hepsinin dediği aynıydı. "Ameliyat için yaşın erken, tedavi için protez kalça takılacak ve bu protezlerin ortalama 10 yılda bir değişmesi gerekiyor. Bu da her on yılda bir ciddi operasyon geçirmen anlamına geliyor.. Bu nedenle amelitayı 40 yaşından sonra tavsiye edyoruz, bu şekilde gidebildiğin kadar git ama ara ara yine bir doktora görün, çünkü tıp ve teknoloji hızla ilerliyor" demişlerdi...
    O yıldan sonra hiç gitmedim, ne yazıkki uzun yol yürüyemiyorum ve ayakta kalamıyorum, çok çabuk yoruluyorum, üstelik görünüm olarakta psikolojimi etkiliyor... Şimdi tekrar dr a gitmek istiyorum. Bana tavsiye edebileceğiniz doktoru benimle paylaşırsanız çok sevinirim.
    Ayrıca böyle bir hastalıktan dolayı tedavi olanlarda, ne gibi aşamalardan geçtiklerini benimle paylaşırsa çok memnun olurum.

Tekrar teşekkürler.. Sağlıklı günler diliyorum.

Üye
    dilek deniz Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    29.10-2017
    Saat
    02:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba bende de sol kalça çıkığı var. bebekken alçıda 9 ay yatmışım bu yüzden görünürde bir şeyim yok. ama fazla yürüyünce yada ayakta kalınca aksama oluyor ayrıca ağrılarım da son yıllarda çok arttı. doktora ise hiç gitmiyorum 16 yaşındayken bir doktor bana platin takılması gerek dedi. ama ben ameliyat olmadım iyi ki de olmamışım belki daha kötü olabilirdim. ben protez ameliyatını geciktirebildiğim kadar geciktirmek istiyorum. bazen karamsarlığa düşüyorum tabii.