Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 36 mesajın 31-36 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    riverr Avatarı

Gerçek Adı
    nehir
    Son Giriş
    06.07-2010
    Saat
    22:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar,

benim de sol kolum yok,çocukken trafik kazasında kaybettim.
    bana büyüyünce kol takacaklarını söylediler.ben zaman zaman gerçek kol zannederek beklediğimi hatırlıyorum.zaten çocukken hiç de umurumda değildi, ben oyunuma bakıyordum.ne zaman ki genç oldum, gözüm karşı cinsden başka birşey görmedi,o zaman kolum önemli oldu! protez takacakları yaşa da gelmiştim.

kol diye karşıma soğuk, yapay, sevimsiz bişey çıktı! çok ağladım.hiç sevmedim ama onsuz olmam ihtimal bile değildi.lise öğrencisi olarak onu takmak sanırım biraz kendime güvenli olmamı sağladı.üniversitede de biraz sağladı.ama çok ağırdı çok hantaldı,zaten bir işe yaramıyordu. orada öylece duruyordu..aslında kendi hareketimi kısıtlıyordu,gene de onsuz yapamadım.kem gözlere kolu yok dedirtmiyordum.sözümona çok işime yarıyordu.ama giderek daha çok yük olmaya başladı. kimse niye takıyorsun demiyordu.evde takmıyordum ve bu hoşuma gidiyordu.14 yıl taktım.sonra bir gün aniden takmamaya başladım..bu kadar yılda ben aslında toplum için taktığımı farkettim ve (sadece içimden) en yakınlarıma takma demedikleri için hep sitem etttim.

zaten karşı cinsten daha önemli sorunlarla da karşılaşmıştım bu arada.çok önemli değillerdi.ya da ben sadece yürek diyenleri mi görür olmuştum. kem gözler takmamama da karşı çıkan yaklaşımlarda bulundular tabii.üzdüler beni.

artık, hiçbir zaman protez takmayı düşünmem.gerçek kol bile istemem.tek elimi büyük bir maharetle kullanıyorum ve kolumun olmadığına memnun oluyorum.

iki kolum olmasaydı protez çok gerekli olurdu herhalde onu bilemiyorum.

ben bütün bu aşamaları yaşarken yalnızdım.iç hesaplarımla kendi sonuçlarıma kendim vardım..ancak bu kadar yıl nasıl olduysa kendimden başka hiçbir bir engelliyi görmedim.engelliler.biz ile tanıştığım için mutluyum.

Üye
    melek91 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ayyüzlü

Ayyüzlü mrb umarım mesajımı görürsün sağ eliniz doğuştan mı yoksa bi kaza sonucu mu sizinle konuşmam gerekiyor çok önemli lütfen dönüş yapar mısınız??

Üye
    yagmmurrrrrrrrr Avatarı

Gerçek Adı
    Yağmur
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    korfez/kocaeli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    9

Benimde kol protezim var ama kullanmıyorum 😂

Üye
    buraakatakan Avatarı

Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    23:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benimde var kullanmıyorum boşa duruyor insan onu takınca engelli oluyor

Üye
    melek91 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@yagmmurrrrrrrrr Yağmur mesajımı görürseniz konuşabilir miyiz bu konu hakkında

@buraakatakan
    Burak mrb elinin olmaması doğuştan mı senin le de eğer görürsen konuşmak isterim

Üye
    bzasiruzgar Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    peki bbenim sol elde 2 3 4 parmak ampute oldu bunların protezi faydalı olurmu bılgısı olan varmı acaba

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123