TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:58
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba.iki ay oldu kalça protezi olalı.dkc na bağlı oldum.seramik kalça protezi takıldı.dr lar protezin ömrünün 25 yıl oldgnu söylüyor.bu protezleri en uzun kim kullandı burda onu merak ediyorum.dedikleri gibi 25 yıl gibi bi sürede kullanan yada kullanmış olan tanıdıklarnz var mı.
    Çok uzun yıllar önce buraya yazmış olan hastalar var ama son durumları hakkında kimse bişey yazmamis

Üye
    uykucu oğuz Avatarı

Son Giriş
    29.11-2019
    Saat
    16:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Bu konuyu ben de merak ediyorum.

3 sene önce trafik kazası geçirdim. Sağ kalçam parçalandı, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyat oldum. Şu anda aksayarak, zorlanarak yürüyorum. Doktorlar, total kalça protezi olduğunda aksayarak yürümen düzelir diyorlar. Ama total kalça protezini bana 55 yaşından sonra öneriyorlar.
    Neden diye sorduğumda, kullanılan malzemenin ömrü en iyi ihtimalle 20 yıl, o yüzden daha ileriki yaşlarda ameliyatı olman daha iyi diyorlar. Ama ağrılara dayanamayacak halde isen, hemen ameliyat yaparız dediler.
    Benim ağrılarım şu anda aşırı düzeyde değil. Ama aksayarak ve zorlanarak yürümek de istemiyorum. Ameliyat olmamamdaki en önemli husus, protezin ömründen kaynaklanıyor.

O yüzden bu konuyu merak ediyorum. Uzun süreler protez kullanıp, memnun kalanlar var mı?

Üye
    GuemuessBurak Avatarı

Gerçek Adı
    Burak Gümüş
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    15

@uykucu oğuz

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Yaklaşık 9 yıldır Total kalça protezi kullanıyorum. 5. yılında bir trafik kazasına yaya olarak maruz kaldım ve revizyon ameliyatı geçirdim. Daha geçen hafta da yolda yürürken bir kız çocuğu ile yaya olarak hızlıca çarpıştık ve ikimizde yere düştük.Hastanede röntgen çekildi bir şey yokmuş iki gün acıdı şimdi şükürler olsun geçti. Görünmez kazalardan kurtuluş yok siz ne kadar dikkat ederseniz edin. Total kalça protezi öncesi ben ile şimdiki ben'i kıyasladığımda şu anda çok çok daha özgür olduğunu hissediyorum. Eğer doktorlarımız hemen yaparız diyorlar ise toplamda altı ay dişinizi sıkın ve hayatınızın kalanını kendinize armağan edin derim.

20 yılı şu'na istinaden söylüyorlar.
    55 yaş + 20 yıl 75 yaş okay,
    40 yaş + 20 yıl 60 yaş ameliyat ?
    30 yaş + 20 yıl 50 yaş ameliyat ?

Ama spinal anestezi var genel anestezi şart değil yani rahat olun.

Birazda sedasyon tamamdır geçmiş olsun tekrardan

Yasaklı Üye
    marangozz Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    07.12-2019
    Saat
    19:11
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    33

Bildiğim kadarıyla protezlerin belli bir ömrü olduğu için gençlere takmamaya çalışıyorlar çünkü 2.protezi takacak kemik kalmıyormuş.
    Benim dizim bükülmüyor protezde takmadılar

Üye
    uykucu oğuz Avatarı

Son Giriş
    29.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Cevabınız için teşekkür ederim.
    Şu an 36 yaşındayım. Şimdi ameliyat olsam, 56 yaşında muhtemelen tekrar ameliyat olmam gerekecek. Şu an zorlanarak yürüyorum ama geleceği düşününce ameliyat fikrinden vazgeçiyorum. O yüzden henüz tam kararımı veremedim.

Ama siz protezin beşinci yılında 2. kez ameliyatı olmuşsunuz zaten. O zaman 2. kez total kalça ameliyatı, o kadar da korkulacak birşey değil. Anladığım kadarıyla tavsiye ediyorsunuz.
    İnşallah başka kaza yaşamazsınız.

@marangozz
    Evet, protezin ömrümden dolayı. Ama yukarıdaki arkadaş 2. kez ameliyat olmuş ve halinden gayet memnun.
    Geçmiş olsun.

Yasaklı Üye
    marangozz Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    07.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    33

Ben marangozum arkadaş
    Elbise dolabını düşün sök tak sök tak o dolap ne olur?
    Yalama olur.
    Tabiki insanın kemiği ağaç değil, kireç.
    Sen doktor a bir sor ben kafanı karıştırmayım

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Cevaplarınız için teşekkürler konuyu ben açmıştım.belki fikir olur ben 32 yaşındayım doğuştan kalça cikikligi vardı.9byasjnda platin takıldı 23 sene platin ile gezdim sonra kirecleme yaptı.doguk yaptım ağrılar arttı dayanılmaz hale gelince ameliyat oldum
    Ameliyat zor ve meşakkatli.belki 15 20 yıl sonra yine olucam ameliyat ama mecbursun ağrılar çekilmez hale gelince ameliyat olduk.insallah en az 20 yıl dayanır kazasız belasız.

Üye
    GuemuessBurak Avatarı

Gerçek Adı
    Burak Gümüş
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    15

@marangozz hocam ameliyatı savunmak gibi olmak istemiyorum ama; anında donan çimentolar falan var vidalamalar için hem vidalamanında teknikleri var. Dübel için delik deldiniz vidalayacaksınız evet deformasyonlar uğraştırıyor ama çözümsüz değil yani femur alt kısım kemiğe gömülü kalsın kapsül yuvası kemiğe tutsun yeterli kalanı hep vida - somun - civata zaten.

Hızı bir tek halı saha futbol oynayamazsınız, sportif koşamazsınız cinsel hayatınız olumsuz etkilenmez. 6 ay sonra unutursunuz varlığını ama havalimanında hatırlatırlar 😊

Üye
    Mrhbhyt Avatarı

Son Giriş
    20.01-2020
    Saat
    00:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Bltylmz
    Benim tanıdıgım var gelinimizin annesi 10 yıl demişler 20 yıl oldu demişti yeni yeni agrım oluyo demişti benim doktorumda bana 15 20 yıl dedi ama bu sana baglı nasıl kullanırsan ömrü uzar yada kısalır dedi

Yasaklı Üye
    marangozz Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    07.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    33

Haklısınız herkese geçmiş olsun.

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Mrhbhyt
    İnşallah bizimde o kadar sürer ya ne diyelim başa gelen cekilir

Bende ameliyatı savunmak istemem diğer arkadaşın dedgi gibi hatta ameliyat olduğum ilk ay sorsalar son ana kadar bekle derdim.ama öbür turlude hayat cekilmiyo ya.32 yaşındayım diyelim 40 50 yi bekleseydim kireclemem aratacakti belim yamukmus kimbilir ne hale gelecekti daha da bekleseydim ki fitiga donusurms büyük ihtimalle.ayakta kisalmalar devam edermiş.benim durusm 40 dereceden fazla sağa doğruydu yamuktm yani ama cevremdekiler bunun farkındaydı ben değildim mesela ameliyat olunca anladım.belim yamukmus ayağım dizden aşağı yamukmus.peki şimdi dümdüz dimdik duruyorm tamam yorucuydu hatta eşime ameliyattan sonra rica etsem beni balkondan aşağı atar mısın dedim.anneme neden dogrudun yetmedi mi sana iki çocuk üçüncüyü niye yaptın dedim evin ortasında agakayark bağırarak.simdi sorsam pişmanım öyle dediğime iyi ki oldum.cunku sonum ya tekerlekli sandalye yada bı kaç tane daha ekstra ameliyat olacaktı.
    Kısaca keyfe yapılacak yada çok zor durumda kalmadıkça yapılacak ameliyat değil günde 3 ağrı kesici almaya basladiysan bekkemeyeceksin olacaksın.biraz sabır ve nekahat dönemi zor ama sonuçları çok iyi.tabi iyi bir doktor bulmak sartiyla

Üye
    Mrhbhyt Avatarı

Son Giriş
    20.01-2020
    Saat
    00:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Bltylmz

Bende hastaneden çıkmadan ayagımın dahada uzun oldugunu fark edince anneme kızdım evde dogum yapmış 42 yaşındayım şehirde oturuyomuşuz hastanede neden dogum yapmadın diye tepki gösterdim o kızgınlıkla kadının elinde olan bişey sanki ama başa gelen çekiliyor naparsan yap ama ben o kadar agrısı olan biri degildim aksamadan dolayı oldum ama şimdi dahada aksıyorum öfkemde ondan umarım düzeleir

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Mrhbhyt
    Ama her hastada başlarda olan bişey o aksama.sonucunda hala hassas ameliyatlı olan taraf kaşlar zedelendi normal yani.ki benim ikinciye kesildi o kaslar bende aksiycam büyük ihtimal.cok isterim hemen duzmduz yürüyelim hatta merak ediyorum sendelemeden nasıl yürünür diye ama işte direk duzmduz yuruyemeyz hemen.

Hem bı kaç yerde de okumuştum burda mı başka bı yerde mi beyin bile alışkanlık olarak goruyoms yani otomatikman belli bı sure aksayabilirmisiz yani bı sorun olmadığı halde.

Ah o analar nelere katlaniuo hiç birinin suçu değil kim ister evladının böyle olmasını ama işte bizde suç dilimizi tutamadik.bide bizde genetik sanırım büyük ablamdada varmış dogustan kalça cikikligi o 4 yaşında olmuş ameliyat düzelmiş hemen bı sorunu yok ben o yüzden anneme soylendim işte bak ilki sorunlu ikincisi sorunsuz neden üçüncüyü yaptın diye.diyecek şey değil ama can açısıyla soylendim kadına Allah affetsin

Üye
    uykucu oğuz Avatarı

Son Giriş
    29.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @GuemuessBurak

Açıklayıcı cevaplar için teşekkür ederim.
    Toltal kalça ameliyatı olmayı şu anda istemiyorum. Ama sizin cevaplarınızı görünce, ameliyat olabiliirm diye düşündüğüm de oluyor. İleriki bi zamanda, müsait bir günde sizinle tanışıp, bu konuda sohbet etmek isterim.
    İyi günler.