Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gulenyuz Avatarı

Gerçek Adı
    gülen
    Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    olmak istediğim yerdeyim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar kafama takılan bazı şeyler var, hiç üstüne düşmedim ama sizlerden yardım almak istiyorum...
    ben kaza geçirdiğimde kalçamda, leğen kemiğimde, femur başlarında, ve kolumda ciddi kırıklar vardı. ama ayak parmaklarım ve bileğim normaldi. ameliyattan sonra gözümü ilk açtığımda drumun bana ilk söylediği ayak parmaklarını ve ayağını kaldır bakayım oldu denedim olmadı
    ilk zamanlar hiç düşünmedik bu neden oldu diye sonra bir sabah annem drumla konuşuyor!! Hocam bu ayak bileği neden böyle düşük? parmaklar çalışmıyor?ameliyat öncesi böyle değildi? hocada ameliyatta çok kan kaybettiğimi ve bu kanama sonucu müdahelede zorlandıklarını, daha fazla tahribat olabileceğini, bu kendilerine göre az bileymiş vs bişeyler söylüyor. ve dönecektir 6-7aya diyor..
    tabii biz farklı ciddi olan ksımlarla uğraştığımızdan çok önemsemedik o zamanlar. ama şimdi 3 yıl bitti hala ayak bileğim ve parmaklarım çalışmıyor. çok zor oluyor sürekli ayağım biyere takılıyo, düşüyorum bağcıklı ayakkabı dışında bişey giyemiyorum ayağımdan çıkıyo kontrol edemiyorum

kısaca şimdilerde ne yapmam konusunda kafam karışık ve yakın zaman içinde aynı dr bana protez takıcak acaba daha ciddi bir sorun bırakır mı? başka dr gitsem içeriyi bilmiyor daha kötü olur mu? bu dr mahkemeye versem ne olur?ayağım hergün şişiyor davul gibi ağrı oluyor.. beni bu hale sokan hatalarımı yoksa cidden kanamadan olabilir mi?
    bilgisi olan lütfen paylaşssın ne yapmalıyım?

teşekkür ederim şimdiden..

Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    28.05-2017
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

afo kullanabilirsin

Üye
    gulenyuz Avatarı

Gerçek Adı
    gülen
    Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    olmak istediğim yerdeyim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

afoyu biliyorum kullandım ama cildim çok hassas olduğundan yaraya neden oldu hele yazın ciddi yaralar oluşuyor kulanamıyorum

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    11

ya bnde yazdırdm daha önce demirli afo kullanmştm şimti pafo plastk olanı yazdı normal ayakkabı ile giyileblen ama kararszım ya karbon afo deilmş o olsa belki denerdm ama diğeri rahat olup olmacağndn emin deilim yara yapar rahat harekt edemem die ne yapsam ne yapsam die düşün dur

Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    28.05-2017
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

plastikte yara yapıyor sonra lışınca geçiyor

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    2

Geçmiş olsun ,Gülenyüz;
    Düşük ayağının nedeni nedir, omuriliğe bağlı bir şeymi, tam anlayamadım, bu sitede ,düşük ayağı olanlardan biride benim.Düşük ayak düzelmiyor, yanlız karbon afoyu tavsiye ederim, ayrıntılı bilgi almak istersen ,özelden mesaj at.

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

çok geçmiş olsun tanıdık bir doktorla konuş bence.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    41

Benimde kazadan dolayı ayağım vede parmaklarım oynamıyor,Tabi benimkisi farklı olabilir belkide ama benim kıkırdak kemiğim yok olmuş mecbur kaldılar donduruldu başkada çaresi yoktu.Ayağınızın şişme nedenide dolaşım bozukluğundan kaynaklanıyor oda doktor deyimiyle ( odeme ) neden oluyor.Ayağınızda his var sanırım acıdığını hissetdiğinize göre ama dayanılacak gibi değilse eğer araştırıp alanında güzel bir doktor bulup sizinde ayağınız dondurulması gerekli olabilir benim görüşümce tabi doktor ne uygun görürü bilemiyorum.Benim ayağımda his olmadığı için donduruldu vede anlamıyorum ağrıyı sızıyı,sizi çok iyi anlayabiliyorum ayağınızın takılmasını bağcıksız ayakkabı giyememenizi.Eğer düzgün dondurulursa o takılmalarınız biraz düzelebilir alışana kadar tabi o şekilde yürümeye.Fakat eğer çok dayanamayacak durumdaysanız ayağınızında düzelme şansı yok ise bu dondurma işlemini yaptırın yoksa geriye dönüşü yok bir daha.
    Geçmiş olsun.

Üye
    gulenyuz Avatarı

Gerçek Adı
    gülen
    Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    olmak istediğim yerdeyim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yapmayın allah aşkınaagönül yarası arkadaşım bu oldumu şimdiben bunu hiçbilmiyordum neden donduruyorlar ayağımı olmazzzzzztakıla düşe yaşar giderim napıyımdondurmammmmmmmumarım böyle bir teklifte bulunmaz doktorlarım işte ozaman isyanı görünsizin bu yazdığınız aşamalara gelmedim henüz tedavim sürüyor..inşallah öyle olmaz..korktum bak şimdidonunca hiç his olmuyor dimi?

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    23.07-2017
    Saat
    20:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

benım mesajda tasındı denılıyordu nereye takısınıyor arkadaslar bılgı verırsenız sevınırım...

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    41

Benim ayağımda his olmadığı için his yok demiştim sizin ayağınızda his varsa o özellik kaybolmuyor.İnş o aşamaya gelmez ayağınız.

Üye
    arci Avatarı

Son Giriş
    25.08-2009
    Saat
    20:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu sorun için sadece şunu söyleyeceğim bende kalça kırığım sonucu ( trafik kazası) external fixasyon yani kırıkların toparlanması ameliyatına alındım.sağ kalçamdaki kırıkları tespit ederken kalçanın tam arkasından geçen siyatik siniri ekartörle fazla gererk tahrip etmişler saygıdeğer doktorum ve asistanları. ama bunu olayı kurcaladıktan sonra öğrendim . çünkü kimse ameliyat sonrası bundan dolayı oldu diye bir açıklama yapmadı. aksine neden geliştiğini bilemiyoruz gibi abes açıklamalarda bulundular. Üzerine gitmesem nasıl olduğunu da bilemicektim.
    sonrası aynı size söylenen şeyler 6-9 ay arası geri döner sinir dendi ve fizik tedavi tavsiye edildi. 2 yıla yakındır şiddetli acı ile (zamanla azalan tabi) içinde halen geri dönen bişey yok sadece yarısında bileğimin his geldi okadar.
    bir sinir iyileşmesi günde 1 mm ise (siyatik sinir uzunluğu yaklaşık 1 m dir) 1000 gün içinde yani yaklaşık 3 sene de normal olarak bu tamamen iyileşmesi gerekir ama teoride.Pratikte bunun bir örneği yokmuş.
    Şimdi asıl sorun bu problemin çözüm yollarında Bu durumuda araştırdım yurt dışında uzun yıllardır kullanılan bir yöntem var Paterior Tibial Tendon Transferi. bu son 1 yıldır ülkemizdede uygulanmaya başlamış.İyi bir sinir cerrahı vede ortopedist bu işi halledebiliyor. Bu ameliyat sonucu bileğin 90 dereceye kadar inebiliyor.Zaten anladığım kadarıyla sizde benim gibi yukarı kaldıramıyorsunuz ayağınızı.bu ameliyat sonrası bileğimiz afo kulllanırmış gibi aşağı düşmesken aynı zaman da yukarıya doğru kısıtlı bir hareket kabiliyetide kazandırıyormuş.

Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gülenyüz ; bende de düşük ayak sorunu var bende ki l1 kırığına bağlı ama altbölge etkilendi şimdi sizdeki sanırım pelvik bölge denilen sinirlerin enson geçtiği leğen kemiği bölgesinde oluşan sinir tahribatına bağlı bir sorun
    ben 5 yıl ithal normal hafif beyaz şeffaf afo dan kullandım artık rahatsız oluyordum , otto bock un alk on afosu var bu sitede defalarca resmini vs koydum şimdi ondan aldım daha iyi kavrıyor oldukça hafif hertür ayakkabı ile giyimek mümkün biraz pahalı ama ne yapacaksın almak gerekiyor ben ümraniyede bir medika den aldım karşıda asıl satış ofisi var nişantaşında ama orada daha pahalı istersen sana yardımcı olmak adına tel. vs verebilirim özelden normalde dolar kurunua göre sürekli fiyatı değişiyor karşıda yada herhangi bir medikalde 2000 tl ye kadar çıkıyor ben 1600 e aldım çiftini dene belki sanada faydası olur derim ...
    Ayrıca sana dr. amaliyatla protez takacağını söylemiş sende o konu hakkında bilgi versen seviniriz dr. detayını anlattımı merak etmeye başladım saygılar....

Üye
    murattuncel Avatarı

Son Giriş
    03.12-2014
    Saat
    10:13
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar Gülen yüz

Altı ay önce bir trafik kazası sonucu sol aseta bulum kırığı, sol ayak bileği ve sol kol bileği kırığı, iç kanama sonrasında dalak alınması, akciğerlerde bulunan sıvının sızması sonucu bir akciğer operasyonu geçirdim.

Diğer ameliyatlardan 15 gün sonra sol aseta bulum (kalça kırığı) kırığından operasyona girdim ve kalçama ön tarafımdan gerekli platinler takıldıktan sonra operasyon başarıyla tamamlandı. Fakat operasyon sonrasında ilk 24 saat içerisinde bile sol ayak bileğimi rahatlıkla yukarı doğru çekebilirken, malesef bunu son altı aydır yapamıyorum, ayağımın üst kısmında his var fakat siyatik sinire bağlı pareneol sinirde işlevsizlik var. Doktorum aynı senin doktorun gibi bana bu durumun ameliyat sırasında kanamayı ne kadar kontrol altında tutsakta drenler taksakda kanamayı tam anlamıyla durduramıyoruz bu kanamadan dolayı siyatik sinir etrafında kan pıhtılarının oluştuğunu bu pıhtıların sinire basıda bulunduğunu ayak bileğini tabana iten kısımların daha dayanıklı fakat yukarı çekmesinini sağlayan kısmın daha hassas olduğunu söyleyerek sebebini bu şekilde açıkladı. son altı aydır yaptırdığım EMG lerde herhangi bir hareket gözlemlenmedi fakat doktorum ben geleceğine inanıyorum diyor bende inanıyorum.

Her ihtimale karşı gelmemesinide göz önünde bulundurarak yaptığım araştırmalara göre tedavi olarak bana afoyu önerdiler denedim fakat hiç hoşlanmadım. ikincil olarak ayakkabı tabanına vidalanarak kullanımı sağlanan ayağı adım atarken yukarı doğru çekmesini sağlayacak metal yaylı bir düzenek önerdiler bu biraz mantıklıydı ama ev içerisinde ayakabı giymeyeceğim durumlarda bu bir işe yaramayacaktı.

Son olarak Walk Aide isminde 2006 yılında amerikada bir aygıt çıkartılmıştır. Walk Aide dizin hemen alt kısmına takılarak kullanılan ve yürüme esnasında beynin gönderdiği emirlerin yerine getirilmemesi durumunda paraneol sinire sinyaller göndererek ayak bileğinin yukarı doğru çekilmesini sağlıyor ve yürüyüş esnasında düşük ayak olmaktan kurtulunuyor. Aynı zamanda oturur durumdayken de kasları güçlendirmek adına egzersizler yapılabiliyor. Sinir iyileşmelerinde de oldukça katkıda bulunduğuda söyleniyor.

Ben henüz aygıtı görmedim yarın Walk Aide'in uyumluluğunu test edecek olan fiziyo terepist arkadaşlar gelecekler ve kontrol edecekler bazı durumlarda uymaya biliyormuş. yalnız fiyatı oldukça pahalı 5500 dolar diyolar bazı hastalarda emekli sandığı ve bağkurun karşıladığını da söylediler.

Yarın görüştükten sonra da tekrar bilgi veririm.

Üye
    hasan gerger Avatarı

Gerçek Adı
    hasan hüseyin
    Son Giriş
    26.06-2014
    Saat
    17:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar hepinize selamlar.bende sol alt exremite polio sekeliyim.ayağımda hem 3cm kısalık ve zayıflık.bilek düşüktü.ayağımı geriye çekebilirum ama öne yitemiyrdum.izmir atatürk(yeşilyurt)devlet hasteneside 1995 yılında ameliyat oldum.ilizorof yöntemiyle uzatma yapıldı.o şerfsiz doktorlar uzatmayı düzgün yapamdılar ve bileğimi dondurdular.oda zamanla tekrar düştü. ayağımı iyice sakatladılar.ayağımın şekli kaydı kırılan yerler yanlış kaynadı ve ayrıca dizimi çalışmaz hale getirdiler.beni perişan ettiler.artık hangi hastaneye gitsem ayağın işi bitmiş diyorlardı.TABİ BU SIKINTILARIM tarsustaki doktoru duyana kadar devam etti.son bir umut ile oraya gittim.hemen amaliyat olman gerek dedi.bende tamam artık ne olursa olsun dedim.arkadaşlar 1,ci amliyatta tendon transferi yaptı.yani arka çalışan tendonları öne aldı.ve dizimi tam olark yerine yerleştirdi ve ayak bileğime esneme payı bırakark dondurdu.yani 3 veya 4 ameliyatı birden yaptı.tam bir yıl sonra 2,ci amliyatı oldum.bu sefer kaval kemiğimi eski uzatma yerlerinden kırarak düzeltip aynı seansta 2 cm uzatma yaparak kaval kemiğimi ip gibi yaptı.(2 cm boşluğu sağ leğen kemiğimden kemik yontarak araya ekleme yaptı)arkadşlar sonuş olark şu an yani(2ci ameliyatımdan 10 ay geçti.)artık ayağımı öne doğru güçlü bir şekilde yitebiliyorum,dizim 10 numara,ayağmda hiç kısalık kalmadı,ve artık yani 29 yıl sonra bileğimide yukarı ve aşağı kaldırıp indirebiliyorum.%80 çok iyi sonuç aldım.ALLAH razı olsun diyorum.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon