Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 89 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fikretkaradeniz Avatarı

Son Giriş
    06.06-2017
    Saat
    22:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mümkün olduğunca ameliyatı uzatmak en iyisi

bana ameliyat ol kurtul dediler
    uyduk doktorlara olduk
    ağrı bitmedi

bu sefer dediler sakroilyak eklemden oluyor dediler

bende dedim ameliyattan sonra mı bunu bana söylüyorsunuz

uzun hikaye birazz

senaryo yazılmış boşuna debelenmemek gerekiyor.çekecekse inasn çekecek kurtuluş yokk

enbrel ile şimdilik idare ediyorum .bırakacam erken emekliliğe kadar idare ediyorum.sonra bırakacam

başka bi doktor intihar edtiyorsun dedi
    romatizma doktoruna sorsan kullan diyoo
    hepsi ayrı telden çalıyo

herşey şanss
    doktorda şans

Üye
    pembeyürekli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    14:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kesinlikle dr çok önemli..anti tnf leri yurt dışında çok sorgulattım tanıdıklarımıza..herkes tehlikeli ama kontrollü davran dedi..sonuç ta önemli olan düzenli kontrol..eğzersiz de en önemlisi..

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

TNF (Remicade - Humira - Enbrel ) kullanim surelerinizi yazarmisiniz.

Ornek (kendim) : 1 sene Remicade - 8 aydir Humira. gibi.

Bunu su nedenle soruyorum . 1 calisma da TNF grubu biyolojik ajanlarin kullanim sureleri konusunda celiskili aciklamalar var.

1 tez ; En cok 2 yil kullanabilecegini 1 tez daha uzun sure , 1 tez ise omur boyu ama rutin testlerin (tam kan sayimi , firsatci enfeksiyonlar TBC gibi) kontrollerin yapilmasi sarti ile gibi gibi gibi.

Sizden ricam , kullanim sureleri ve ilacin isimlerini yazarmisiniz.

Üye
    pembeyürekli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar..
    ben 2 sene enbrel sonrasında ise 1 aydır humira kullanıyorum..

Üye
    mertali Avatarı

Gerçek Adı
    mertali
    Son Giriş
    22.12-2012
    Saat
    21:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu ağrıları 10 yıldır çekiyorum devlet hastanesine defalarca gittim birşey yok dediler en son iki yıl önce ağrıdan yürüyemez hale geldim üniversite hastanesinde teşhis konuldu eee tabi geç bi teşhis oldu. salazoprin, meloks,endol,gibi ilaçlar verildi ağrılarda diş ağrısından kötü olunca faydası olmuyor deltakortil ve contramal damla sayesinde ağrılarım durdu yürüyebiliyorum ağrısız uyuyabiliyorum. Üzüntü ve sitresten uzak durup egzersiz yapmak en güzel çare

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tnf türü ilaçlar bünyeden bünyeye degişir her vücut kaldırmaya bilir ben 5 senedir enbrel kullanmaktayım ve şu anakadar bir problem cıkmadı zaten kansayımları tahlilleri görmeden doktor bu ilaçları yazmıyor elinizde ilaçraporunuz olsa dahi ben bu hafta enbrel yazdırdım işimvar cok acil dememe ramen tahlilleri görmeden yazmadılar ilacı almakiçin sabah 7de cıktım akşam 5te zor eve geldim 3 doktor eczacısı akşamı buluyor böylede bir eziyetivar

Üye
    gencyigit ali Avatarı

Gerçek Adı
    ali gencyigit
    Son Giriş
    09.12-2012
    Saat
    23:40
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadasim ben embrel kullaniyorum 2 yildir ve gayet rahatim agrilarim gayet azaldi ama diger arkadasimizin soledigi gibi unuverste harici rapor kabul edilmiyor.Ayrica cok dikkatli kullanilmasi gerekiyor cunki yan etkileri cok bir uzman romotologa basvurmani tavsiye ederim gecmis olsun.

Üye
    gölgeler ve toz Avatarı

Gerçek Adı
    devrim kaya
    Son Giriş
    27.12-2012
    Saat
    10:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar... bende de AS hastalığı var önceleri bunun bel fıtığı olduğunu düşünmüştüm ve bir çok doktora gittim (beyin cerrahi) ameliyatlık bir durum olmadığını söylediler... ama benim ağrılarım 3 sene kadar devam etti ve hala devam ediyor en son çektirdiğim bel emarım da radyolog doktorumun fark etmesiyle kalçamda ödem olduğunu ve bu 3 senedir çektiğim ağrıların asıl kaynağının AS olabileceğini söyledi... sakroiliak emar çekildikten sonra ben de romatolog a gittim ve radyolog doktorumun dediği gibi çıktı... as hastasıydım ve 3 sene kadar bir zaman kaybetmiştim... bel ağrılarım 2009 sonları başladı ve AS hastası olduğumu 3 ay önce öğrendim... belimde ve özellikle kalçamda çok şiddetli ağrılarım var şu an salazopyrin ve voltaren sr 75 kullanıyorum... doktorum salazopyrin in ajan bir ilaç olduğunu kendisini 3 ila 5 ay hücrelerde sakladığını ve sonrasında etkisini göstermeye başladığını söyledi... benim sanırım daha 2 ay kadar var... ve aynı zamanda salozopyrin kullandığım için her ay kan sayımı idrar tahlilleri yaptırıyorum... benim en büyük kabusum yatamamam aylardır koltukta oturur vaziyette uyuyorum... çok nadir yatağımda yatabiliyorum çünkü AS hastalarında bu ağrılar zaman zaman gelir gidermiş ama bende çok nadir bu ağrılar gidiyor... özellikle gece 12 ve sabah 5 arası ağrılarım çok şiddetli... voltaren de bazen işe yaramıyor... dediğim gibi tek derdim yatamamak... yattıktan yarım saat sonra o şiddetli kasılmalar geliyor... bir de ağrı ve spazmı birbirinden ayırıyorum... çünkü ağrıyı her daim taşırım ama o spazmlar kasılmalar başka bir şey sanki ... beni deli ediyor... şimdilik bu kadar forumdaki arkadaşlarımı takip ettikçe yazıcam...teşekkür ederim... hepimize sağlık diliyorum...

Üye
    pembeyürekli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle geçmiş olsun devrim..aşağı yukarı bu hastalıktan muzdarip olanlarda aynı teşhis zorluğu yaşanıyor ve yine standart olarak salozopyrin ve endol vb, haftada bir gün kullanılan methotrexate la başlayan tedavi süreci yaşanıyor...kalça sorunu başlarda herkes yaşıyor kimine protez takılması gerekiyor kimine gerek olmuyor..ardından da( ki bu biraz zaman alır) bahsi geçen ilaçlardan yararlanımına bakarak anti TNF denen ilaçlara geçiş başlıyor..Bu işin medical yanı ama en önemlisi eğzersiz..''Bu kadar acı ve ağrı yaşarken nasıl eğzersiz yapacağım?'' dediğini duyar gibiyim ..işte burda ağrı kesiciler devreye giriyor..ama sık dişini eğzersizleri ihmal etme..

Üye
    glsumdidem Avatarı

Gerçek Adı
    didem
    Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam yazdıgınızı okudum ama konuyla ılgılı bana bılgı vermenız mumkunmudur
    lokman hekımden bahsetmıssınız
    agrı kesıcı nedır bılmıorum demıssınız ve duzelmeden bahsetmıssınız bu lokman hekımın adersını alma sansım varsa eger cok sevınırım

Üye
    şeref42 Avatarı

Gerçek Adı
    şerafettin
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    10:12
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar ben konya dan şerafettin bende 2011 yılından bu yana as hastasıyım salazoprin ve rantudil kullandım ama salazoprin dokundu ve rantudile devam ettim yaklaşık 45 gün önce öksürükle beraber belimde batma oldu ve tutuldum romatoloji doktoru belimden iki tane kortizonlu igne yaptı ama şu anda sol kalçamda başlayan agrı ile sürekli belimde ve ayaklarımda agrı oluyor şu an endol vemuscoflex kullanıyorum ve fizik tedavisi görüyorum doktor bir yazı verdi ve bunu oku kabul adersen başka ilaçlara başlıyacam diyor bu ilaçları biliyormusunuz ve zararları nelerdir bilgi verirseniz seviniri teşekkürler

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

seref tnf türüilaçlardır yan etkileri tehlikeli düzeyde bazı bünyeler kaldırmaya biliyor fakat bu ilaçları kullananlar her üçayda bir kontrollerivar kan idrar gibi kritik birşey olursa keserler ben yaklaşık beş senedir kullanıyorum her üç ayda kontrolerimi yaptırıyorum şu ana kadar bir problem çıkmadı

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mehmet kardeş reklamları iyi yapıyorsun komis yon olarak ne veri yorlaar veya bu kişi akrabağlıgınız varmı bırakalım böyle reklamları verdigi otların yanındada üflüyormu denize düşen yılana sarılır zamanında bende böyle çok yerdolaştım hemen hemen hepsi para tuzagı bu adam doktormu tahlillerden röngenden ne anlıyor para almaz ama verdigi otlardan parayı iyi götürür hasta insanlarda böyle sömürülür zaten butür şarlatanlara helede hoca lokman lakaplılara güven memek lazım el hamdüllillah hepimiz müslümanız fakat para için her şeyi alet edi yorlar malesef

Üye
    hasan09800 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    01.09-2016
    Saat
    23:12
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar bende ankilozon hastasıyım bende bunun yanında bide sedef çıkıyor.2001 den buyana deltekoril,salozoprin kullandım.hiç bir fayda görmedim.2008den bu yana remicade kullanıyorum.sedefim ve agrılarım düzeliyor.arkadaşlar burda bide şu konu var herkes kendi çektiğini bilir. onun için ben günlük 100ml kadar pretnol contromal 100 lük, kullandım yeşil recete bazı günler 2 tane alıyordum allaha şükür şimdilik agrılarım yok.fakat herkesin agrı sıkalası farklı oldugundan kim nekadar agrıya dayanıyor yada hangi agrı kesici dahaiyi deyilde bu hastalık bence biraz da kişiye özel.doktor bana agrım oldugunda ılık duş al dedi ben ölüyordum.fakat buz kuydugumda rahatlıyorum.bide yürüyüş yapıyorum. ben şimdilik rahatım herkesede agrısız günler dilerim.

Üye
    nurbanu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar ben ilaçları bıraktım içsemde aynı ağrım içmesemde peki içmesem bi ilerleme olurmu bu arada ölüyorum sırtımın ağrısından benım sırt bölgelmde sağ kaburga tarafı ağrım belım nadır ağrıyo ayak altlarım çeneme kadar vuruyo bazen

Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon

LinkBacks (?)

1. 25.02-2011, 02:10