Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Beliz Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Platinin çıkma süresi nedir? Çok uzun yıllar sonra ağrı yapar mı? Yaparsa çıkartmak mümkün olur mu? Ve neden ağrı yapar bilen var mı?

Üye
    RüzgarGülü55 Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:46
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    3

Platinin amacına bağlı çıkma süresi.durumunuzu bilmediğim için geçici de olabilir kalıcıda.çok uzun yıllar sonra değil ona zaten kısa bi süre sonra alışırsınız.sadece üzerine basıyosanız çok yüklendiğinizde ağrı yapar.ağrısına dayanamazsanız çıkarmak tabi mümkün.neden ağrı yaptğınıda da gelince,sonuçta vücuda yabancı bi cismi monte ediyosunuz zorlarsanız tabi ağrı yapıyo.ama durduk yere hissetmezsiniz

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

@Beliz

hasta büyüme çağındaysa kırıklar da 1 yıl sonra alınması gerekiyor. benim bacaklarda 4 tane platin var kışın bacaklarınız normalden daha fazla üşüdüğü doğrudur ağrı konusun da bir sorun yaşamıyorum yani pekte sıkıntı çıkarmıyor üşüme haricin de.

Üye
    Beliz Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim nezaketiniz ve cevabınız için.. Size de çok çok geçmiş olsun, Allah şifa versin, hiç sıkıntı görmeyin inşallah. Bu 18 yıl önce sağ femur kemiğine takılmış 10 vidalı bir plak yani platin. Kaynadıkan sonra platinin alınacağı söylenmiş.Çok genç olduğu için korkup bidaha gitmemiş. Şimdiye kadar bir sıkıntı olmamış.Ama son bir aydır ölümcül şekilde ağıyormuş. Doktora git dedim, gitmiş..Bacakta ve platinde her hangi bir hasar yok..MR istemişler bel ve bacak. Platin MR'a uyumlu mu değil mi ona bakıyorlarmış. Ama ağrı hiç kesilmiyor diyor. Ben kardeşimde de var. Ona da aynı bu tandık gibi sarhoş bir sürücü çarptı. İnsanların hayatlarını ne kadar kolay harcıyorlar canavar yaratıklar. Geç çıkarttıran olmadı mı hiç? Ağrı nasıl keslir?

Üye
    TONTİŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Boş ver
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    11:59
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    16

Ben 15 yaşındayken kalça çıkından amaliyat oldum gelişme çağında olduğum için 1 sene sonra platinlerimi çıkartmak istediler platinler kemiklerime öyle kaynamış ki çıkartamadılar şu an 50 li yaşlardayım sadece çok yorulduğum zaman biraz ağrı yapıyor birde kışın çok
    üşütüyor yanlış anlaşılmasın benimki kalça protezi deyil kendi kemiğimi değişik bir metodla kendi kemiğime çivilediler ilerde protes yapılmasın diye çok ünlü bir profösör yapmıştı amaliyatımı ama şimdik malesef hayatta deyil. Herkese iyilik sağlık dilerim.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    şuan platin ağrılarıyla boğuşuyorum sağ kalçada ki platin sanki 2 vidası gevşemiş ve sürekli ayakta durduğum günler de ağrı yapmaya başladı ve hafif şişme de yapıyor. doktora gittim nedir ağrı nın sebebi diye sanırım kas yırtılması dedi kasta yırtılma faln yok tecrübesiz bir doktora denk geldik resmen. ağrılar dinmezse mutlaka aldırmayı düşünüyorum 8 vidali sanırım.