Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nm6767 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    04:35
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Revizyon ameliyatı olmam gerektiğini bu hafta öğrendim,hayatta koptum çünkü riskliymiş 5 yasknda oğlum var onu ihmal ediyorum,kalça protezi değişen varsa lütfen paylaşskn buna cok ihtiyacım var 35 yaslındayım ve 11 yıl oldu protez takılalı nejat guney bulent dilaveroğlu yavuz kocabey bunlarla görştüm hepsi de zor bir durum ama yaparız diyor ,haftaya ıstanbul da nejat guneye ve acıbademdeç bulent beksaç a gideceğim doktorlarla bilgisi ve ameliyatla ilgili tecrübesi olanlar bilginize cok ihtiyscım var,,,sağlıklı gunler...

Üye
    İlizarov mağduru Avatarı

Son Giriş
    05.11-2015
    Saat
    23:23
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Aralık ayında protez ameliyatı oldum. Fakat 5 ay boyunca ağrı ysşadım
    Sonra bi şekilde protez uyum sağlamadığı için revizyon ameliyatı oldum 2 ay önce. Elbette ki biraz zor. Ama ben ilk ameliyatıma oranla daha çabuk toparlandım. Lütfen korkmayın ilk ameliyatınız gibi olucak. Eğer protezinizde enfeksiyon gibi bir durum yoksa revizyon ameliystınızı bir an önce olun derim ben size. Ki ben daha hiç iyileşemeden oldum kaslarım toparlanmadan. Siz 11 yıl olmuş ilk ameliyatınızı olalı daha çabuk iyileşirsiniz. Sdece doktor seçimini iyi yapın. Geçmiş olsun. Allah şifa versin..

Üye
    nm6767 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cok tesekkur ederim ben ilkinden daha cok takıyorum nedense bır de cocuk oluncs şimdi,,,burdaki prof cok korkuttu cok riskli dedi olsan da olmssan da riski vsr dedi siz nerede ve hangi dr a oldunuz

Üye
    İlizarov mağduru Avatarı

Son Giriş
    05.11-2015
    Saat
    23:23
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Her ameliyatın riski vardır. Ben daha iyi olacağını düşünüyorum sonuç olarak teknoloji gelişti artık her şey daha güzel sonuçlar veriyor. Benim doktorum izmir dokuzeylül üniversitesinde prof. Dr. Vasfi karatosun. Ben çok memnunum alanında gerçekten çok başarılı bir doktor. Eğer imkanınız varsa tavsiye ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

@bsakizli

Yakın zamanda revizyon ameliyatı olan biri olarak bu konudaki deneyimlerinizi bu başlığa yazarsanız çok yararlı olur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bsakizli Avatarı

Gerçek Adı
    Barış Sakızlı
    Son Giriş
    17.09-2015
    Saat
    20:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa

Tabikide yazarım zor günlerdi sadece. Diş tedavisi sonucunda iş hekimi bilgisizliği için oldum. Kızarıklık oldu sadece kalçamda ağrı yokdu son zamanlarda çekmeye başladı iyicei CRP ölçümlerinde şüphelendiler emar vb.. çekimler sonucunda enfeksiyon dediler doktorlar çok uğraşdı protezi sökmemek için. debridman yapılmadı diğer anlamı yıkama yıkama sonarsında proteze zarar vermeden yıkadılar ancak olmadı enfeksyon temizlenmedi son olarak temmuz ayında 9 saatlik bir protez sökme ameliyatı oldum 5 yıllık protezimi aldılar benden yerine kendi elleriyle yaptıklar yapay antibiyotikli spacer koydular. 3 ay kladı bu sürede hiç basmadım üstüne ağrılar vb. gecelerim çoktu huzursuzdum sonbra gel tekrar protez takcaz dediler 5 saatlik ameliyat sürdü yeni protez takıldı. Diğerinden daha uzun ve büyük bir protez şuan yürüyorum az bir şey olsa sekerekde yürüyorum buna şükür eski günlerime döndüm bu arada 8 ay hastanede yattım bu revizyon sonunucu beni kurtaran 2 tane doktor oldu. Baltalimanın Hastanesinde herkese yardımcı olabilirim kalça protezi için aklına takılan her soru için yazın görmüş birisi olarak baya bilgim var artık bu hastalıkta.

@nm6767 Hiç korkma eskiye dönüyor sadece uzun bir tedavisi süreci uzun bir yol sonunda iyi oluyor ama moral iyi birşey neden revizyon olman gerektiğini söylediler tam ?

Üye
    nm6767 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Protezim kayma yapmis revizyon olacak sag tarafima da yeni protez takilacak,nejat guney hoca ikisini de ayni anda yapalim dlyor..bir kere cekersin diyor ama

Üye
    nm6767 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eylül ayında her iki kalçadan da ameliyat olacagim, biri revizyon biri yeni. Nejat Güney hoca güven verdi ama yine de çok korkuyorum,protez kayarak kemiği yemiş çünkü revizyon sonucu ölen var mı onlara bakıyorum netten iyice kötü oldum,çok mu takıyorum acaba,Alllah sabır gösterenler eylesin,dua istiyorum ..

Üye
    bsakizli Avatarı

Gerçek Adı
    Barış Sakızlı
    Son Giriş
    17.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@nm6767

Korkma revizyon sonucu ölen sadece biraz meşekatli bir yol o kadar ben çektim ondan biliyorum şuan iyim açık konuşmak gerekirse biraz çekiyorsun o kadar.

Üye
    nm6767 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba;
    Eylül ayında Nejat Güney Hocaya İstanbul Cerrahi Hastanesinde revizyon ameliyatı olacağım iki kalçadan biri revizyon diğeri yeni takılacak,hoca tek seferde yapalım dedi güven de verdi ama yine de korkuyorum Nejat hocaya revizyon ya da yeni protez ameliyatı olan var mı tecrübelerini paylaşabilirler mi ? Daha çok revizyon korkutuyor beni Allah hepimize şifa versin ...Sağlıklı günler...

Üye
    nm6767 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@bsakizli

Öncelikle cevabınız için çok teşekkürler ..bende mevcut protez kemiğe zarar verdiği için sıkıntılıymış korkum ondan yoksa çekeceğimi biliyorum tabii de

Üye
    bsakizli Avatarı

Gerçek Adı
    Barış Sakızlı
    Son Giriş
    17.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@nm6767

Hocam tabi her defasında yapılan protez ameliyatları bölgeye hasar veriyor bu ameliyatları az yapmak gerekiyor. Yani oldukta kendimize dikkat etmemiz gerek bölgeye verilen hasar çok tabiki ama kemik yapısı sağlam ise fazla hasar vermeden işlem devam ediyor.

Üye
    heva Avatarı

Gerçek Adı
    hevall
    Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ameliyat oldunuzmu nasılsınız simdi
    @nm6767

Üye
    sinova Avatarı

Gerçek Adı
    Barış SAKIZLI
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    19:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Gayet başarılı bir operasyon oldu şuan bir sorunum yok. Kısalık kaldı sadece o kada.