Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 41 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Alev Duman Avatarı

Gerçek Adı
    Alev Duman
    Son Giriş
    05.11-2016
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba. Ben 20 yaşımdayım ve doğuştan kalça çıkığı problemim var. Küçüklüğümden beri ameliyat oluyorum zaten ama en son protez olacaksın dediler açıkçası biraz korkuyorum. Bu yaz ameliyat olmaya karar verdim baya doktor araştırdım randevu düşürmeye çalışıyorum bakalım artık hangisi olacak. Benim gibi benim yaşlarımda ameliyat olmuş birisiyle konuşmak istiyorum. Çoğu gönderileri okudum buraya da daha yeni üye oldum neyi nasıl kullanıcam bilmiyorum mesajımı gorucek misiniz o konuda bile süpheliyim. Tek istediğim benim gibi birisiyle sorularımı paylaşmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden. :)

Üye
    engelliler Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Hic korkma endiselenme sadece kendini emanet edecek guvenebilecegin inandigin bir doktor sec gerisi ALLAHIN TAKDIRI. 3 yil once oldum. Avaskuler nekrozdan. Total kalca protezi taktilar. Hepimizin endiseleri korkulari vardi moralin yuksek tut bu onemli Allah yardimcin olsun

Üye
    Tuna tuna Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Öncelikle geçmiş olsun . Benim 88 yaşında , Alzheimer + şeker hastası , solunum problemi olan ve solunum cihazından çıkamayabileceği tarafıma ısrarla söylenen , narkozdan uyanamama riski bulunan ve ameliyatta % 50 yaşama şansı verilen anneme , İzmir /Bozyaka EAH de Uz DR . Ç.Cansın Kızılay ., tarafından "Kalça protezi" ameliyatı yapıldı .
    Allah kalbimi biliyor ya kaybedebileceğimiz %50 olduğu için çok korktuk !., hiçte korktuğumuz gibi olmadı ,, 52 gün oldu ameliyat olalı bu gün itibari ile yarası Allaha şükür kapandı , ayağındaki şişlik gitti , morluk %10 a geriledi , ve "yürüteçle yürüyebiliyor !!! .

Size gelince , yaşınız çok genç olduğu için doktorlar , en son hadleri bekliyorlardır , genç hastalarda böyle davravdıklarını sıklıkla duyuyorum. Hiç korkulacak bir şey değil , bu hastahane de konuştuğum doktorlar , ortopedi servisinde her gün , bir kaç tane kalça protezi uyguladıklarını söylediler !! . Haa !! birde o serviste rekor 104 yaşında bir nine deymiş , yürüyerek servisten taburcu edilmiş !.

Üye
    mutluyummm Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alev hnm mrb istanbulun neresinde oturdunuzu bilmiyorum şayet anadolu yakasındaysanız tuzla gispir hastanaesinde op dr mehmet turan kardaş var dalında mükemmel bir dr inanın gözümü kırpmadan tavsiyede bulunabilirim ben 2 bacağımdanda oldun ne ameliyat sonrası nede şimdi ağrım sızım yok ameliyat olma konusunda ciddiyseniz gidin görüşün dilerseniz özelden tel nosunu ve nomu verip sizinle kahve içip benım son durumumu gösterebilirim

Üye
    ZEHRA__ Avatarı

Gerçek Adı
    zehra zehra
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    01:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok geçmiş olsun alev hnm.Ben bildiklerimi paylaştım.Bazı arkadaşlarında tecrübeleri var.Sen bu sıtedeki senin konunla ilgili diğer forumlara bak.Total kalça protezi sonrası iyileşme süreci diye arat eminim ordaki bilgiler işine yarıyacaktır.

Üye
    hergele1905 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit öztürk
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim merhaba bendede doğuştan kalça çıkığı var ailem ilk başta farketmemiş ilkokula başlarken farkettik ağrıyla kendini belli etti 15 sene kalça ağrısı çektim 21 yaşında ameliyat oldum şu anda allahıma bin şükürler olsunki iyiyim sıfır ağrı ve mutluyum ameliyatan korkma hiç ağrın dayanılmaz ise hemen olun derim çünkü her geçen gün daha çok artacak

Üye
    Alev Duman Avatarı

Gerçek Adı
    Alev Duman
    Son Giriş
    05.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki nerde ameliyat oldun nasıldı iyileşme sürecin anlatırmısın biraz

Üye
    hergele1905 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit öztürk
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben ilk ameliyatımı 22 ocak 2014 te istanbul türkiye hastanesinde birol tarık şenere oldum işinin ehlidir ona çok şey borçluyum ikinci ameliyatımıda 13 ağustos 2014 trabzon yavuz selim kemik hastanesinde sonay çavuşoğluna oldum ilk 15 gün bilemedin en fazla 1 ay sabahları kalkınca az bir ağrı oluyor sonra ağrıdan eser kalmıyor sen kalça ağrısını bana sor benden başka kimse iyi bilemez soruların varsa cewaplarım

Üye
    Alev Duman Avatarı

Gerçek Adı
    Alev Duman
    Son Giriş
    05.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neden iki kere ameliyat oldun peki iki taraftan mı oldun ? şuan nasılsın hareketlerinin kısıtlılığı ne durumda merak ediyorum

Üye
    hergele1905 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit öztürk
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

solda çıkıklık vardı sağda kireçleme hareketlerimde kısıtlılık yok çok şükür hiç ağrım yok facen varmı ordan görüşelim

Üye
    ibrahim47 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    02:30
    Yaşadığı Yer
    ş.urfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Meraba alev hanım ncelıke çok gecmısolsun rabbım sıfaversin korkunacak bişey yok eger protez yapmak isterseniz sizi yönlendiririm çunki benımde diz ustu bacagimi kaybettim ve protez kullanıyorum bana meil yoluyla ulasabılırsınız tsk.

Üye
    hergele1905 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit öztürk
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@ibrahim47

ibo bu senin protezlerden değil kalça kemiğinin içine yapılan protez bu yani ikisi farklı şeyler

Üye
    söyletmez Avatarı

Gerçek Adı
    ULaş coşkun
    Son Giriş
    26.05-2016
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba alev duman.

bende doguştan kalça çıkıgı vardı.01.10.2013 tarihinde protez amaliyatı oldum. istanbulda yaşıyorum baya bi doktor araştırdım.ve sonunda kayseri özel dünya hastanesinde amaliyat oldum.amaliyat sonrası 6 ay iyileşme süresi var.6 ay sonra tam olarak iyileşiyosun.ayaga kalkma süren 5 gün.normal bi insan gibi yürümen 6 ayı buluyor.şuan memnunum amaliyattan.topallamam gitti.agrılardanda kurtuldum.tek sorunum namazı tabura üzerde kılıyor olmam.yani secde poziyyonunda olamıyosunuz..ve normal wcye oturamıyosunuz. klozet wc olması gerekiyor.amaliyat olmanızı öneririm.bende 23 yaşında amaliyat oldum.eger sizde kayseride benim amaliyat oldugum doktoru tanımak isterseniz bilgileri veririm.üstelik benim doktorumda kalça çıkıgı engellisi.yani bizi en iyi anlayan biri
    hoşçakalın

Üye
    hilaldastan Avatarı

Son Giriş
    17.03-2016
    Saat
    11:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar ben 20.05.2015 tarihinde kalçadan protez ameliyatı olacağım, doktorum HALİL İBRAHİM BEKLER kendisi başarılı bir doktordur. Hem insanı yönü hem mesleği olsun , çok babacan bir doktordur. Harvard ÜNİVERSİTESİNDEN mezundur. İnternetten diğer araştırma yapabilirsiniz.Şimdiden bana ve herkese geçmiş olsun dilerim. OLUMLU DÜŞÜNÜN OLUMSUZU YOK EDİNİZ. )))

Üye
    vet07 Avatarı

Gerçek Adı
    Yiğit Akın
    Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    19:59
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba. Ben de 2013 eylülde kalça kırığından dolayı protez ameliyatı olmuştum(total kalça protezi). 1 Buçuk yıl oldu. 26 yaşındayım, Şu an hiç bir sıkıntım yok. Ağrı sızı kalmadı. Eski yaşantıma geri döndüm diyebilirim. Ameliyattan sonraki ilk ay değnek kullandım, sol ayağıma yüklenmemeye gayret ettim. Egzersizlerimi eksiksiz yaptım. Sonra bastona geçtim 2 ay da o şekilde yürüdüm. Daha sonra desteksiz yürümeye başladım. Tabi insan bir süre çekiniyor, ama ameliyattan sonra en geç 5-6 ay içinde düzgün bir şekilde yürürsünüz. Çoğu hareketi eksiksiz yaparsınız ama kalça kemiğinize vidalarla tutturulmuş bir metal parçanın vücut ağırlığınızın en az yarısını kaldırdığını unutmayın Abartmamak lazım. Bir de boyunuza uygun kiloda olmanız protezin ömrünü uzatır. Kilo probleminiz varsa eğer, bunu çözmenizi şiddetle tavsiye ederim, doktorunuz da bahsedecektir.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon