Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    filiz21 Avatarı

Son Giriş
    20.07-2015
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar,
    Benim erkek arkadaşım doğuştan kalça cikikligi ailem istemiyor engelli olduğundan. Erkek arkadaşım 24 yaşında ameliyat olamaz mı? Bana söylüyorlar yaşı ilerledikçe engeli de ilerleyecek yaslaninca sen bakmak zorunda kalacaksın. Evlenmek istiyorum ama ailemden dolayi kaldı ne yapmalıyım. Erkek arkadaşımı da çok seviyorum. Ben engelli değilim.

Yardımınız için teşekkür ederim.

Üye
    Myserty94 Avatarı

Gerçek Adı
    Gizem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    23

Annen baban senin iyiliğin için ilerde üzülmemen için keşke evlenmeseydim dememen için böyle diyordur.
    Ama kendine güveniyorsan ve her şeyi göze alacak kadar seviyorsanız birbirinizi evlenin

Sonuçta hayat senin hayatın umarım her şey gönlünce olur

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Sen Engelli değilsin ama ailen engelli. Ailenin mantığına göre; Çok Sağlıklı ve Engelsiz bir mankenle evlendin, bu kıvanç tatlıtuğ olsun, oldu ki bir kaza geçirdiniz, kocanız sakat kaldı, belki de yatalak; eeeee o zaman boşa gitsin, yerine sağlıksını bul yeniden evlen... Haaaaa... Hesap şöyle tabi ki, kaza geçirip sakat kalma olasılığı çok düşük gibi görünse de, Türkiyede yaşadığımızı da unutmayalım.

Eğer ki seviyorsan o kişiyi, o kişinin hastalığına kafa yormaktansa, o kişiyi ailenin kabul etmesine ve seninde ileride olacak bir olumsuz durumda kocama ben bakarım bu hayat benim hayatım demen gerekir. Hastalığını Doktorlar halleder / Halledemez, o başka bir konu...

Biraz acı oldu ama kusura bakma...

Üye
    Aysun Yaşar Avatarı

Gerçek Adı
    Yaşar
    Son Giriş
    08.08-2016
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Filiz,
    Sevgine ve sevgin için yaptığın araştırmaya çok saygı duydum.Öncelikle şunu bilmeni isterim.Kalça çıkıklığı olan bir insan kolay kolay ne hayat arkadaşına nede bir başkasına yük olmaz her zaman yaşantısını desteksiz devam ettirebilir.Sana anlatılan şeyler ilerde senin bakman gerekir vs gibi şeyler abartılmış sözler.İllada amaliyat olmasını istiyorsan bu konuda çok güzel ve başarılı amaliyatlar var.Fakat yaşı genç ve şimdi bir ağrısı yada fazla bir kireçleme olduğunu düşünmüyorum.Sadece görüntü olsun ve millet sussun diyede amaliyat olmasını talep etme sevginden.Ya Allah korusun sen olsaydın onun yerinde ailen hangi gözle bakardı acaba.Eğer bu sevgiye dağlar kadar sen kadar güveniyorsan gerisi teferruattır arkadaşım.Saygılar

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

azicik topalliyorsa bunada bahane bulan bi ailen varken daha nelere bahane bulacaklar. isin zor seninkalca cikigi kimseye bi zarari yok. yururken aksar. bunda ne varmis.

Üye
    filiz21 Avatarı

Son Giriş
    20.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar çok saolun.
    bilmiyorum kafam çok karışık ailem manken gibi kizsin guzelsin önüne neleri cikcak nelerle karsilascan dediler. Yaşı ilerledikçe 40-50 yaşına gelince kendine bile bakamck iyice zorlancak dediler. Bizim tanıdık bi abi de zamanında çok iyiymiş kalça cikikligi varmis ama kendi işini yapabiliyormus. O abiyi evlendirdiler adamı görüyorum yurumede zorluk çekiyor durumu kötü eşi olmasa yapamck. Bn çok seviyorum ailem unut diyor ama unutamiyorum bunalimdayim. İntihar eşiğine bile geldim. Belki psikolajik destek alcm görüşleriniz ne olursa olsun hep olumlu bakarim

Üye
    vet07 Avatarı

Gerçek Adı
    Yiğit Akın
    Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    19:59
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Filiz hanım ne yazık ki toplumumuzda böyle algılar mevcut. İnsanımızın zorda kalan insanlarla dalga geçmek gibi saçma sapan bir huyu var. Ailenizi asla yermek gibi bir niyetim yok, yanlış anlamayın. Fakat soruyorum: Onlar elden ayaktan düşünce ne olacak? Sizin ve varsa kardeşlerinizin onlara aynı muameleyi yapması hoş olur muydu? Nasıl karşılarlardı bunu? Keşke hepimizin içinde biraz empati olsa. Biraz karşımızdakinin neler hissettiğini düşünebilsek.

Filiz hanım sevgi bütün engelleri aşar. Siz canınızı sıkmayın. 2014 yılındayız. Kolu olmayan insanlara vücudun elektriksel uyarımlarıyla hareket eden robotik protezler takılıyor. Teknoloji hızla ilerliyor. TVlerde yayınlanan abuk subuk programlardan dolayı böyle gelişmeleri türkçe takip edemiyoruz. Cahilliğin prim yaptığı, cahilin yüceltildiği bir dünyada yaşıyoruz çünkü. Erkek arkadaşınızın kalça çıkığının sebebi nedir, nasıl bir çıkıklıktır, bilemiyorum. Fakat protezler üzerine uzmanlaşmış bir operatöre giderseniz, muayene ücreti, röntgen ve MRI görüntüleriyle size bir yol haritası hazırayacaktır. Bunların masrafı tahminimce maksimum 700-800 lira tutacaktır iyi bir özel hastanede. Eğer operasyon uygun görülürse total kalça protezi uygulanır, erkek arkadaşınızın kalça çıkıklığı onarılır. Fakat dediğim gibi asıl tavsiyeyi işin ehli bir doktordan almanız gerek.

Üye
    filiz21 Avatarı

Son Giriş
    20.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar veto7,
    Mesajınız ve bilgileriniz için teşekkür ederim.
    Erkek arkadaşımın engeli %15 oranında. Erkek arkadaşım da bana bir ara demişti ben ameliyatla duzelemem böyle kalacağım demişti. Erkek arkadaşımla bu konu hakkında konusamiyorum. Onu uzmekten kirmaktan çekiniyorum. Engeli görmüyorum hiç olmamış sayıyorum. Ama erkek arkadaşıma yardım gerekli bazen uzuldugunu görüyorum elimden bir şey gelmiyor.
    ilginiz için teşekkürler...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evliliklerde o kadar cok sorun varkı inanki bu saydıgınız neden devede kulak.Çevrenize bir bakın en sağlıklı insanlar yeni doğan bebeklerin başına kaç türlü hastalık ,kaza, bela geliyor ,her an ne olup olacağı garantimi siz peşinen kabullenmişsiniz .Düşünsenize demekki damat adayı sağşıklı olsa bu saydığım durumlar başına gelse dahamı iyi olur.düşmez ,kalkmaz bir tek Allah c.c. dür.