Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    onlythemiracle Avatarı

Son Giriş
    26.07-2014
    Saat
    18:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar arkadaşlar. eşim bir ay önce sol kalça protezi ameliyatı oldu. çok şükür ağrısı yok herşey iyi gidiyor. öğrenmek istediğim bir kaç husus var, yardımcı olursanız çok sevinirim..
    1. ameliyat sonrası herhangi bir nedenden dolayı enfeksiyon kapmak çok mu tehlikeli bir durum, yoksa enfeksiyon bulgusunda antibiyotik tedavisi ile tehlike önlenmiş mi oluyor? bir yerde duyduğum üzere 2 yıla kadar özellikle enfeksiyona dikkat edilmesi gerekiyormuş.
    2. eşim ne zaman hamile kalabilir. doktoru hamile kalması durumunda en fazla 10 kılo kadar almasını tavsiye etmiş, hayatı boyunca da kilosuna dikkat etmesi gerekiyormuş. hamilelik protezin ömrü ve sağlığı hususunda etken bir durum mudur.

ayrıca ayak ayak üstüne atması meselesi ömrü boyunca yasak mı olacak.. eşim 27 yaşında ve seramik başlı protez takıldı..bu konularda cevaplarınızı sabırsızlıkla bekleyeceğim. şimdiden teşekkürler.

Üye
    çigdem çelebi Avatarı

Gerçek Adı
    çiğdem çelebi
    Son Giriş
    11.11-2013
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu yıl içinde 2 kalçamdan total kalça protezi amilyatı oldum.öncelikle seramik kalça protezi hakkında bir bilgim yok fakat.enfeksiyon konusunda şunu diyebilirim yara tamamen iyileşip kapadıktan sonra bir tehlikesi olmuyor.dikişler alınana kadaar özellikle dikkat etmesi lazım yinede doktorlara sorun..benim yaşım 28 daha bir sene olmadı amilyat olalı bende suanda bacak bacak üstüne atamıyorum.ama zamanla fizik ve kalça yapısının durumuna göre bu gerçekleşebiliyor böyle bir olasılık var yani zaten amilyattan 1 yıl sonra anca kaslar tamamen o metalleri bensiyorrmuş..daha eşinizin amilyatı çok yeni zaman lazım..geçmiş olsun.

Üye
    foolow22 Avatarı

Gerçek Adı
    sabirr
    Son Giriş
    17.06-2015
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kalca protez ameliyatı sonrası aksama, topallama düzeliyormu yoksa azda olsa kalıyormu ameliyat oldugumuz yürürken belli oluyormu cevaplarınız için teşekkurler acıl şifalar..