Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    onlythemiracle Avatarı

Son Giriş
    26.07-2014
    Saat
    18:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    değerli arkadaşlarım merhabalar.

bundan yaklaşık 3 yıl evvel yüksekten düşme sonucu sol femur boyun kırığım oluştu.
    şu an kemiklerim kaynadı fakat dokularım zedelendiği için sol kalçamda çökme mevcut ve sol ayağım 3-4 cm kısa.
    ayağım ağrıdığında ağrı kesicilerle idare ediyorum aksayarak yürüyebiliyorum ama yorulduğumda ağrı oluyor.

yaşım şu an 26 ve sanırım protez ameliyatı olmam gerekiyor. sormak istediğim soru, protezle birlikte ayağımdaki kısalık giderilir mi ve evlilkte eşimle sorunlar yaşar mıyım (her bakımdan)
    ayrıca protez olduktan bir süre sonra (1.5 2 yıl) hamıle kalmayı ve en fazla 2 cocuk doğurmayı planlıyorum.

hareketli ve sosyal bir insan değilim duyduğum kadarıyla kendime dıkkat edersem 25 yıllık bir ömrü varmış protezlerin. korkumdan fazla birşey yapamıyorum yine de size sormak istedim ne yapabilirim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bence protez ameliyatını geciktirmek sağlığınız açısından soruna yol açmayacaksa, bugünden ameliyat olmayın.

Başarılı bir protez ameliyatı sonrasında bacaktaki kısalığın da giderilmesi beklenir.

Protez olsa da olmasa da hamileliğe dair bir sorun yaşamazsınız. Birazcık daha özen göstermeniz gerekir o kadar.

Evliliğe gelince, bacağınızdaki kısalığı sağlığınızdan daha fazla önemseyen biriyle evlenmeyin!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    onlythemiracle Avatarı

Son Giriş
    26.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevabınızdan ötürü çok teşekkür ederim çok mutlu oldum. son zamanlarda psikolojik olarak çökmüş durumdayım. 3 aylık evliyim ve eşim destek vermekle birlikte o da sağlığımı kafasına çok takıyor. ne zaman ayağım ağrısa moralini bozuyor. bir süre daha beklemek istiyorum belki tabanlık alarak kısalığı böylece gideririm ve ağrı kesicilerle de ağrılarımı dindiririm. tekrar teşekkürler zaman ayırdığınız için.

Üye
    denizin kızı Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

kaç yaşındasınız?ameliyatı hemen yapacaklar mı?

Üye
    onlythemiracle Avatarı

Son Giriş
    26.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaşım 26. doktorum daha önce ameliyat gerek görmemişti. aslında ben amelıyattan ağrıdan sızıdan korkmuyorum. tek endişem evlilik hayatımın sıkıntıya girmemesi. eşim çok takıntılı, tedavinin yaşamımda nasıl bir yol göstereceği ya da nasıl etkileyeceği önemli benim için.

Üye
    denizin kızı Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

yaşınız çok genç benim de femurda sorun var değişip protez takılması gerek 30 yaşındayım ama doktor yalvarsanda yapmam diyor 50-60 yaşın ameliyatıdır şimdilik ağrı kesicilerle idare edeceksin diyor yani bu tip protez ameliyatlarını geç yapmaktan yanalar iyice araştırın derim

Üye
    onlythemiracle Avatarı

Son Giriş
    26.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki ayağımdaki kısalık? eşim beni böyle görmek istemiyor en azından yanına yakışmadığımı düşünüyor bana bunu hissettirmese de..

Üye
    denizin kızı Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

bence bu konuyu etraflıca konuşun niyetini okumaya çalışmayın bu size yük getirir

Üye
    onlythemiracle Avatarı

Son Giriş
    26.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

siz evlimisiniz, sağlık durumunuz nasıl, kısalık durumu vs. var mıdır. neler yaşıyorsunuz yazar mısınız Nihal hanım?

Üye
    denizin kızı Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

evli değilim yol yürüyünce ağrı dışında bir sıkıntım yok kısalık 1-2 cm var yürüyünce belli oluyor ama umursamıyorum

Üye
    nesli06 Avatarı

Gerçek Adı
    neslihan
    Son Giriş
    02.08-2017
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    protez ameliyatı eğer gerekliyse sizin için yani ağrınız varsa hareket kısıtlılığı varsa genç yaştada olunur ben 30 yaşımda oldum iyikide olmuşum eklem hareketim nerdeyse sıfır olmuştu şimdi hareketlerim %60-70 geri geldi diyebilirm artık eskisi gibi değil daha uzun süre 25-30 sene dayanıcağı söyleniyor ki bu genç yaşlarınızda sıkıntı çekmenin bir anlamı yok ileri yaşta bidaha olunur gerekirse önemli olan şuanınızı rahat geçirmek sonuçta çözüm varken niye bekle denilir anlamıyorum banada hep böle denmişti, sonrasını ilerde düşünürüz. Ayrıca Evlilik hayatınızı etkilemez hareket kısıtlılığı varsa ki çökme varsa başlamıştır kısıtlılık zaten sıkıntı yaşıyosunuzdur bu düzelicek daha rahat edersiniz, bebek doğurabiliriniz ama sezaryan olur, kısalıkta düzeliyor bende 2cm kadar kısalık vardı düzeldi...