Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emine fatma Avatarı

Son Giriş
    20.12-2015
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende protez ameliyati ama iki aydir yurutecle yuruyorum neden herkes koltuk degnegi kullanmis ben yurutec kullandim ve hala yururken sikinti cekiyorum iyi bi doktora ameliyat oldum doktor filmin guzel oldugunu sikinti olmadigini soyledi ama ben yururken aksadigini hissediyorum tam olarak duzelirmi endiselerim var

Üye
    mytuncer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    31.10-2017
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle geçmiş olsun @emine fatma... Merak etmeyin bu ameliyatı olan herkes az ya da çok yürüteç kullanıyor, baston bir sonraki aşamadır. Her ikisini de kullanım süresi kişiden kişiye göre değişir. Netice de hiçbirimizin durumu aynı değil. Yürüteç için en fazla 1,5 ay gibi genel bir kanı vardır ama söylediğim gibi farklı nedenlerle değişkenlik arz eder. Örneğin ben 2,5 ay yürüteç ve ardından 20 gün baston kullandım. Yürüteçi ve bastonu bir an evvel atmanın yolu egzersizlerinize sıkı bir şekilde devam ederek kaslarınızı olabildiğince kuvvetlendirmek ve biraz da cesaretten geçer. Aksaklığınız konusunda doktorunuz ne diyor? Ameliyat öncesinde ne kadar kısalığınız vardı ve ameliyat sonrası bunun ne kadarını giderebildiğini söyledi. Eğer eşitlendiyse aksaklığınızın geçmesi yine egzersizlere ve kaslarınızı kuvvetlendirmenize bağlı. Öte yandan, yaşınızı bilmiyorum ama, yıllarca aksayarak yürümeye alışmış olan omurganız ve vücut duruşunuz birden düzelmiyor. Bu durum 1 sene beki biraz daha fazla devam edebilir. Her şey zamanla yavaş yavaş yoluna girecek, endişe etmeyin. Sağlıcakla kalın...

Üye
    emine fatma Avatarı

Son Giriş
    20.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oncelikle cevabiniz icin cok tesekkur ederim 18 yasindayim ve ilk kez ameliyat oldum 6,5cm kisaligim vardi tamamen giderecegini soylemisti doktor ama bide surekli oyle yurudugunden belimdede bi egrilik olustugunu bunun zamanla gececegini soyledi ameliyattan sonra pek sikintim olmadi 1,5 ay sonra basladim egzersizlere simdiye kadar duzenli hatta verilen sayidan cogu zaman daha fazlasini yapmaya calistim ameliyata girdigimde yeterli bilgim yoktu sanirim hala yok ameliyattan ssonra bi kez muayneye gittim yeterli soru soramadim doktor filme bakti bacagimi hareket ettirdi durumun iyi oldugunu 3. Ayin sonunda yuruteci birakacagimi soyledi ayagimi uzattigimda esit oldugunu gorebiliyorum ama yururken hala sikinti cekiyorum herkese allah acil sifalar versin @mytuncer

Üye
    mytuncer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    31.10-2017
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Durumunuz bana benziyor, çünkü benim de 6,5 cm kısalığım vardı. Bir fark var ki siz oldukça genç yaşta ameliyat olmuşsunuz. Ben şu an 42 yaşındayım ve ameliyat olalı 15 ay oldu. Aksamam henüz tam olarak geçmedi ama yavaş da olsa zamanla düzeldiğini hissediyorum. Dediğim gibi yıllarca zayıf kalan bacağın gelişimi, omurganın normale dönmesi birden olmuyor. Sizin yaşınız genç olduğu için muhtemelen daha hızlı bir düzelme olacaktır. Bu arada bir hatırlatma yapayım: Doktorunuz her ne kadar 3 ay dese de siz bir an evvel yürüteci bırakmayı çalışın. Yürüteçle yürürken vücut yükünüzü kollarınıza değil bacaklarınıza verin. Korkmanıza gerek yok, o protez sizi ömür boyu taşıyacak. Yoksa ellerinize yük vererek yürürseniz hiçbir anlamı yok. Unutmayın hızlı iyileşmenin yolu kaslarınızı kuvvetlendirmekten geçiyor. 3. aydan sonra isterseniz doktora da danışarak fizik tedavi desteği alabilirsiniz. Bu arada bir sorum olacak: 6,5 cm kısalık telafisi sonrası hiç sinir ağrınız olmadı mı? Ben ilk 2-3 ay boyunca dayanılmaz nöropatik ağrı çekmiştim. Rabbimden şifalar dilekleriyle...

Üye
    emine fatma Avatarı

Son Giriş
    20.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aslinda ameliyat agrisi disinda agri cektigimi soyleyemem 5 gun hastanede kaldim hastanedeyken beni aglatacak derecede agrilarim oluyodu ama hastaneden ciktiktan sonra bana verilen agri kesiciyi dahi kullanmaya gerek duymadim yani hic sinir agrim olmadi birazda zayif oldugumdan sikinti cekmedim 1 haftadan sonra yatakda bile yatmadim surekli oturdum simdi tek dilegim bir an once eski hayatima donmek ama doktor yuruteci birak demedende birakmak istemiyorum @mytuncer

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12