Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    xxaskim Avatarı

Son Giriş
    05.08-2013
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    26 yaşındayım evliyim ve 1 çocuğum var. çift taraflı kalça çıkığı var bende gittiğim doktorların bazıları ameliyat öneriyor bazılarıda yaşın erken diyor çok ağrılarım var olanlar varsa lütfen bilgi bekliyorum. Eğer olursam ilerde ne gibi sorunlar yaşarım bilmiyorum herkese acil şifalar

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

geçmiş olsun arkadaşım
    neden bu ağrıları çekiyorsun anlamıyorum.sağlığın düzelecekse bunun erkeni veya geç i varmıdır. önemli olan senin sağlığının düzelmesi ,ağrılarının geçmesidir.bende çift taraflı kalça protezi taktırdım.benimki trafik kazası nedeniyle taktırmak zorunda kaldım ama iyikide takılmış.aynı sana dedikleri gibi tek kalçama takıldıktan sonra diğer kalçama sonra takalım demi,şlerdi 1 yıl sonra takıldı ama o geçen bir yılı sen bana sor.ne kadar çok ağrı çektim.en sonunda diğer kalçamada taktırdıktan sonra rahatladım.o acıyı 1 yıl boşuna çekmişim.taktırdığımda yaşım 42 idi.hiç önemli değil.yok erkenden taktırma falan diyenlere sor.benim ne kadar yaşayacağım bellimi diye.belki 100 yıl yaşayacaksın.o zaman nolacak protezin değişmeyecekmi.
    hem protezin değişmesi o kadar zor bir olay değil.
    bence hemen taktır, hayat kaliten artsın.
    yalnız iyi bir hastane ve iyi bir doktora ameliyat ol.

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalça protezlerinin ömrü ortalama 10 ile 15..20 yıl arasıdır oda protezlerini düzgün kullanmana bağlı ağırlık yük bindirmiceksin kendini kollaman lazım yaşın genç dedikleri şu an 26 yaşındasın 15 yıl kullandığını farz edelim 41 yaşında tekrar ameliyat olabilirme ihtimalin var geçmiş olsun

Üye
    xxaskim Avatarı

Son Giriş
    05.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

protezlerin ömrü 25 30 yıla kadar çıkmış fakat bana dedikleride ikinci ameliyat daha zor diyolar bilmiyorum çok kararsızım ve çok korkuyorum..
    kazazede sizin kaç yıl oldu protezi taktıralı ve ne gibi engelleriniz var şimdi yazarsanız sevinirim..

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

protezden korkma arkadaşım.boşuna ağrı çekme.3 yıl oldu diğeri 2 yıl oldu.ben 1 yıl sonra protezi değiştirttim bacak boyu eşitlensin diye. onun için söylüyorum.ikinci ameliyat zor falan değil.ilki nasılsa ikinciside o.
    sadece femur kemiğini biraz daha fazla oyuyorlar.
    tekrar söylüyorum korkma.
    yalnız iyi bir hastane ve iyi bir doktora ameliyat ol.

Üye
    BEZZA Avatarı

Gerçek Adı
    BEYZA
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    16:01
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrh.arkadaşlar bende kalça çıkığı operasyonu olmak istiyorum yaşım 38 ama korkuyorum son gittiğim dr.ağrılarım arttığı zaman gel demişti. iyi bir hastane iyibir dr.önerirmisiniz.

Üye
    ergincengiz Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    18:00
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    8

bende 30 yaşındayım 2 doktora gittim birisi hemen ol dedi diğeri bekle biraz daha diyor yaş erkenmiş

Üye
    xxaskim Avatarı

Son Giriş
    05.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kazazede beni yüreklendirdiğin için çok teşekkürler kararımı verdim yaza ameliyat olacağım nasipse fahri erdoğana iyi diyorlar ona gideceğim maliyet biraz fazla ama eşim kredi falan çekeriz diyor. ancak sizden öğrenmek istediğim bişey daha var hareketlerinizde ne gibi kısıtlamalar var yada hangi hareketleri yapammıyorsunuz.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

herhalde özel hastanede ameliyat olmayı düşünüyon.bilmiyorun bu işler imkan meselesidir ama bana kalırsa üniversite hastanelerinde ol derim.çünkü üniversite hastanelerinin hijyen olmaları çok iyi.her ne kadar hocalar özel hastanelere geçti isede yinede üniversitelerde kalan hocalarda var ve en önemlisi profesör olmasalarda kendini geliştiren çok iyi doktorlar var.zaten prof. ameliyat olmak için anlaşsan bile yine ameliyatı onun ekibi yapacak kendisi değil.
    maddi olarak herhangi bir ödeme yapmadan üniversite hastanelerinde taktırabilirsin.
    evet hareketlerinde bir miktar kısıtlama olacak.zaten şu andada kısıtlı hareket edebiliyorsundur.taktırdıktan sonra koşmucaksın, düşmüceksin, oturup kalkarken dikkat edeceksin, ani hareket etmiceksin, yere oturamazsın, oturduğun yer yüksek olacak,namaz kılıyorsan sandalyede kılacaksın,
    en önemlisi ameliyattan sonra fizik tedaviyi ihmal etmiceksin.zaten ameliyat olduktan 24 saat sonra yürütecekler seni, hergün biraz fazla yürütecekler,yatmak yok.
    bende biraz kısıtlılık kaldı nedeni ise uzun süre yatağa bağımlı kalmamdan dolayı kasların zayıflaması, ayrıca trafik kazası olduğu için bacaklarımda bir çok kırıkların olması nedeniyle zor bir dönem geçirdim.ama şimdi çok iyiyim.destek kullanmıyorum hiç.

Üye
    xxaskim Avatarı

Son Giriş
    05.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet özel hastanede olmayı düşünüyorum insan güvenemiyor her hastaneye her doktora öyle şeyler duyuyoki insan daha kötü olmaktan korkuyorum. araştırdığım kadarıyla fahri erdoğan ameliyatlara giriyormuş.fizik tedaviye ne kadar süre devam etmemiz gerekecek.

Benimde imkanım pek yok ama önemli olan iyi olması sizin polis memuru olduğunuzu öğrendim çok geçmiş olsun bu arada.Benim eşimde polis memuru.

arkadaşlar sizlere sormak istediğim birşey var geçenlerde bir doktora gittim bana protezlerin ömrünün en fazla 15 20 yıl olduğunu söyledi ama hocam 30 yıla kadar çıkmış ömürleri dedim. öyle diyorlar ama 15 yıl ancak dayanıyor dedi ve çok moralimi bozdu. Bu protezlerin ömürleri neye göre belirleniyor çünkü yeni bir teknoloji olduğu için henüz 25 30 yıl kullanan yok. Fikirleirnizi paylaşırsanız sevinirim. Herkese acil şifalar diliyorum...

Üye
    ozkann Avatarı

Son Giriş
    29.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    geçmiş olsun size. Ben kendim çok tanınmış bir amerikan protez firmasında çalışıyorum. Ömürleri sizinde duyduğunuz gibi maximum 20 yıl. Protezin kalitesi bir yana takan hekiminde iyi olması gerekir. Ben bir teknisyen olarak bu tür ameliyatlara çok girdim. Protez kalitesi önemli ama hekim becerisi ondan daha önemli diye düşünüyorum. Size geçmiş olsun tekrar...