Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sanalcos Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    09.10-2012
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Omurilik zedelenmesi sonucu idrarimi tutamiyorum..prazarfatif sonda kullaniyorum, tabiki bu benim icin cok buyuk problem ve pisikolojimi hep bozuyor,iki kez amaliyat oldum ve sonuc basarisiz......BU IDRAR SORUNUNU cozen var mi acaba.?
    tesekkurlerr.....

Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sanalcos bacaklarda ayaklarda yada ayakparmaklarında problem varmı yoksa sadece problemin idrar tutamama mı bende de l1 kırığına bağlı problem var ama sıkışınca hemen gidiyorum çok gecikmeye gelmiyor. Benim özel mealime de yazabilirsin....

Üye
    byecool Avatarı

Son Giriş
    02.11-2012
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sanalcos

Bir Urolog ile gorustun mu?Mesane kapasitesini artıran haplar var.Ne kadar siklikta kacak oluyor?Belki ustmus de olabilirsin.En guzeli bir uzmana gidip ondan yardim alman.

Gecmis olsun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

İki defa ameliyat olduğuna göre, doktor kontrolündesin diye anlıyorum. Peki, sorun neymiş? Yani idrar kaçırmanın sebebi neymiş?
    1- Enfeksiyondan kaynaklı olabilir
    2- Mesane kapasitenin küçüklüğünden ve iç basıncın artmasından olabilir
    3- Mesane çeperinde/ağzında "mekanık" bir sorun vardır.

Eğer sorun 3. şık ise, bu durumda sanırım cerrahi müdahaleden başka bir çözüm yolu olmuyor. Ve eğer bu tür ameliyatlar eğer başarısız geçerse, o zaman senin de şikayet ettiğin sızıntı/kaçırma oluyor. Çözüm sanırım yine ameliyatta ve belki de sorunlu bölgeye bir medikal müdahalede.
    Böyle ameliyatlar olan arkadaşlar tecrübelerini yazarsa, hepimiz bilgi sahibi olabiliriz...

Bu arada, prezervatif sonda kullananlarda şu iki sorun yaşanıyor genelde:
    1- Mesanede idrar yeteri kadar birik(e)mediği için, zaman içinde kapasite küçülüyor
    2- Ne kadar çabalanırsa çabalansın, hiç bir zaman mesanede biriken idrar tam olarak boşaltılamıyor. Ve mesanede kalan idrar zaman içinde enfeksiyona ya da kum/taş oluşumuna sebep olabiliyor.
    Bu sakıncalardan dolayı prezervatif sonda kullanma kararını iyi düşünerek vermek gerek.
    Ben 5-6 saat aralıkla TAK yapıyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sanalcos Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    09.10-2012
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ahhhh ahhh keske usutsem...ahhh ah..keske enfeksijon kapsam..hepsinin cozumu var...benim sorun en kucuk bir harekette hep kaciyor....sanirim OTURUNBOGA arkadasimin 3...sikki,yine amaliyat..hepinize teserkkurler.....ayrica sorunu cozen yazsin LUTFEN....

Üye
    usluboy Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    K.Maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oturanboga kardeşim şayet 5-6 ay önceki yazılmış olan nöragen mesane sorunlu yazıyı bulabilirsen orda bu konuyu epeyce işlemiştik sanırım. Bende yaşadıgım sorunu orda başka nickle uzun uzun anlatmıştım.
    saygılarımla..

http://www.engelliler.biz/forum/view...?p=24967#24967

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

başlarda bende de benzer durum vardı aşağıda linkini verdiğim yerde açıkladığım naylon torba yöntemini uyguladım..bi incele bakalım.
    daha sonra prezervatif sonda kullanmaya başladım. şimdi bu sondayı sadece dışarı çıktığımda mecburen takıyorum evde normal tuvalete gidiyorum.
    tabii mesaneyi tamamen boşaltmak için ıkınmaktan hemoroid oldum o ayrı konu
    http://www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=8200

Üye
    aydin_3454 Avatarı

Son Giriş
    11.10-2011
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mesaneye sakın baskı yapmayın masajda basınç olacağından böbreklerin çalışmasına engellmiş ve ilerki zamanda daha çok problem olurmuş üroloğum söyledi...