Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hsahsa Avatarı

Son Giriş
    15.06-2017
    Saat
    09:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun... omurililk felçi olupta tamamen iyileşen biri varmı ? bunu çok merak ediyorum ben 1 harizan 2008de kaza geçirdim 3 haziranda ameliyat oldum omuzlardan aşagıda hiç hareket yok şimdi çok şükür iyi durumdayım sol tarafım %(90-95) arasında döndü sag tarafımda elimle yazı yazabiliyorum bardak tutup su içebiliyorum pençe durumunada geliyor fakat tam yumruk yapamıyor... diz kapagımıda 3-4 cm bir aralıkda kontorol edemiyorum
    sizce tamamen iyileşme olasılıgım var mı?

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

çok kısa zamanda çok büyük gelişmeler kaydetmişsin. daha da gelişirsin.
    ama %100 iyileşme zor gibi geliyor bana. dışardan belki belli olmaz ama sen hissedersin.
    niye?
    kırılan bi kol aradan 30 sene geçse dahi zaman oluyo su koyveriyo..özellikle yağmurlu havalarda.

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

dostum,
    anlattığın bu halinle dağcılık bile yapabilirsin. bayke dostumun dediği gibi çok hızlı gelişme var. daha iyiye gideceğinden eminim.fizik tedavi egzersizleri çok önemli....

Üye
    hsahsa Avatarı

Son Giriş
    15.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşkler moral verdiniz bu fizik tedavi egzersizleri ne kadar sıklıkta yapmayılım ilk 4 ay çok sıkı calıştım ama sonra bıraktım

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb.öncelikle geçmiş olsun.ilk 2 yıl fizik tedavinin önemi çok büyük.geri dönüşümlerin çoğu bu süreç içerisinde gerçekleşir.en azından günde yarım saatini egzersize ayır.bu kadar ilerleme kaydetmişken sakın mücadeleni yarım bırakma...

Üye
    GuRuR Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun arkadaşım;
    İlk bir sene cok önemli, fizik tedavi önemli özellikle hareket etmeyen bölgelerin için elektroterapi şart, egzersiz hareketlerinlede düzenli programlı yaparak buna destek olabilirsiniz.Ben sırtımdan gecirdiğim omurilik ameliyatı sonrası ,belden aşasında he his ne hareket vardı, bir sene sonunda değneksiz yürümeye başladım ,bir bebegi duşun emeklemesini, oturmasını sürec aynen öle,inşanlah tamamen ileşirsiniz sizin durumuzdaki arkadaşlara moral kaynağı olursunuz.

Üye
    ahmet_t12 Avatarı

Gerçek Adı
    Amet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:39
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok geçmiş olsun bundan sonrası senın elinde
    sanıyorum sende his geri gelmiş geriye sana kolları ve bacakları güçlendirmek kalmış
    sıkı çalışırsan en fazla 100%99 iyleşir ve kazadan önceki duruma gelirsin
    ee bunada üzülmezsin heralde
    bırak ufak bir iz kalsın nazar boncugun olur

Yasaklı Üye
    yalinayak Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    08.07-2009
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi öle bişey diyecem yine sansasyon yaratacak ben sana kort tenisi oynamayı öneriyorum.. çünklü doğum esnasındaki yanlış uygulamadan dolayı kollarını ve elini kullanamayan 12 yaşına kadar gelmiş bir öğrencime tenis öğreterek kolunu kullanmayı sağladım.. şimdi bir cümleyle anlattım ama bu öğrencim sağ koluyla kalem bile tutamıyordu 1 ay gibi kısa bir sürede kort tenisi raketini hasarlı eliyle tutup, tenis topunu raket üzerinden 10 sayı yapabildi.. tabiki bir uzman kontrolünde oynaman lazım yada bende sana yardımcı olabilirim.. bunu ısrarla tavsiye ederim en iyi tedavi oyunla yapılan eğlenceli aktivitelerdir. kişi oyuna dalarken tedaviyi unutup daha hızlı gelişme sağlar.. saygılar..

Üye
    hsahsa Avatarı

Son Giriş
    15.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki bana nasıl yardımcı olabilirsin?

Yasaklı Üye
    yalinayak Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    08.07-2009
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi sinirsel anlamda zedelenme ve basıda, örnek 100 sinirden 99'u kesik sadece biri sağlamsa o bile başarıya ulaştırabilecek bir ışıktır. ve benim tedavi yöntemimde iyileşecek hasta konumundadır..yani iyileştirilebilir yardımcı etkendir.. ve size her türlü garantiyi verebilirim.. eğer kendime ve tedavi yöntemime bu kadar güvenim olmasaydı kimse bunu göze alamaz.. ama tamamıyle kesik varsa onla ilgili ne çalışmam var nede bilgim..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

yalinayak, saçma sapan laflar etme bu sitede! İnsanlara yalandan yere umut satıp kandırma!

hsahsa, bol bol fizik tedavi ve kullanabildiğin tüm kaslarını kullanarak gelişme sağlayacaksın. Bunun kuralı bu. Bunun dışındaki tüm "mucizeler" safsatadır, kandırmacadır. Laf kalabalığına gelip saçma sapan şeylere kanma sakın.

Bunu, 10 yıldır felç olan ve bu ve benzeri bütün dangalaklıkları yapan veya çevresinde yapanların çektiği acıları/hayal kırıklıklarını gören biri olarak -milyonda birlik bir şüphem olmaksızın- söylüyorum!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    elfm_53_ Avatarı

Son Giriş
    07.08-2009
    Saat
    19:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar verdiğiniz bilgiler beni çok mutlu etti hepinize çok teşekkür ederim. eşim şimdide sırtının bütün bölgesinin yandığını söylüyo beli biraz daha fazla yanıyomuş ama dokunduğumda yanan bölgeleri hissetmediğini söylüyo umarım bu yanmalarda bir gelişmedir, benim aslen sormak istediğim hepiniz fizik tedavi çok önemli diyosunuz ama benim eşimin boğazı delik bu şekilde fizik tedavi görebilirmi kaza olalı nerdeyse 3 ay olucak ve hiç fizik tedavi görmedi acaba geçmi kalıyoruz ne yapmalıyım sizce boğazı engel olurmu kapanmasınımı beklemeliyiz cevaplarınız için çok teşekkür ederim.