Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 76 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mami1995 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben mesane büyütmeden bahsetmiyorum. Kalın bağırsaktan komple mesane yapılmasını diyorum .Ve doktorum kesin dedi ben demiyorum..

Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mami1995;

Mami, sorması ayıp mesane büyütmeyle kalın bağırsaktan komple mesane yapılmasını farklı bir şey mi sanıyorsun sen. Kalın mı ince mi bağırsağı hatırlamıyorum Ama oğluma yapılan mesane büyütme denilen işlem bağırsaktan komple yeni bir mesane yapmaydı zaten, mesaneye bağırsaktan yama yapmak değilki.

Üye
    eda2626 Avatarı

Son Giriş
    18.12-2012
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bna neden cvp verılmedı

benım mesanem kucuk ve aktıf mesane bu yuzden amelıyat olmam gerekıo ama ben tak kullanmak ıstemıorum amelıyat olduktan sonra amelıyat ıyı bıle gecse ben yınede takmı kullanıcam ben bunu ogrenmek ıstıyrm

bundan 4 sene oncesı ozel hastanede 17 bin lira istediler

merhba 4 doktora gttm bu 4 doktorda bana mesane büytme ameliyatı olmam gerektiğini mesanemin küçük ve aktif mesane olduğunu söyledi. ankarada hacettepe hastanesine prof. dr. ali ergen ile görüştüm oda bu ameliyatı olmam gerektiğini söledi fakat bn int.arkadaslrın yazdıklarını okudum geneli tak kullanıyor yani bu ameliyat basarılı gecerse bnde mi tak kullanıcam bana olacakları anlatabilirmisinz ameliyat olan arkadaslarla irtibata gecmek istiyorum cevap bekliyorum...

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

ben 12 yıldır kullanıyorum daimi sonda 4 yıldırda ameliyat olup kurtulamadım gitti arkadaş

Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eda 2626, mesane büyütme ameliyatı sonrası tak şart hale geliyorzaten kendiliğinden. Çünkü bağırsaktan yapılan mesane salgı birikimine neden oluyor mesaneni kendin boşaltacak şekilde olsan bile yıkama işlemi için tak yapar gibi bir işlem yapıyorsun, mesane büyütme ameliyatı diyen doktora sorman lazım nerden boşaltacağım diye, boşaltım için mtr denen delik bu ameliyatla açılıyor şu andaki ameliyatların hepsinde. Benim oğlumun zamanında mtr yapılmadı o yüzden çişini kendi yapıp tak yapmasa da mesaneyi yıkama işlemi için sonda takıp mesaneye izotonik gönderip boşaltıyoruz. Bundan kaçış yok cnm maalesef

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    1.254

Bir de, bu TAK konusu o kadar da zor değildir inanın. Alışınca sıradan bir şey haline geliyor. Önemli olan böbreklerinizin korunması ve gündelik yaşamınızın aksamaması. Bunun için TAK yapmak gerekiyorsa, yapmak lazım. Dert etmeyin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mami1995 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet mesane büyütmekle komple mesane yaptırmak arasında birazda olsa farkk var bence .Bi tanesi mesaneye ekleniyo ,diğeri ise kalın bağırsaktan yeni mesane yapılıp eskisinin yerine takılıyor.

Bülent abi sen demişsinki İngilterede yeni mesane çalışmaları yapılıyor diye biliyorum. Bence sorun mesanede değil sakral sistemde. Zaten sakral noromodulasyon tedavisinde tedavi şekli sakral sistemi uyarıp mesanenin kasılmasını engellemek.

tılafsınlı;

Abi Ankara 'ya gitmisin neden Hacettepeye gitmezsinki Hacettepe ' de Doç. Dr Kubilay inci var . Onu kesinlikle bul deiyorum.Özel muyahanesine gidin yada hacettepe ürolojiye randevu alın .Onlar sizi yönlendirecektir.

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

mami1995 hacettepe'de o dokturu bulsam özeline gitsem kesin sonuç alırmıyım randevulu da olur mu?

Üye
    mami1995 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abi bu doktor kesin çözüm senin için. Benim mesane kapasitesi 400 cc olduğundan beni mesane büyütme ameliyatı yapmıyolar. Böbreklerimdede sıkıntı yok. Ben bu doktorla telefonda konuştum. Mesane tedavisi olan mesane büyütme ve sakral noromodulasyon Türkiye'de Hacettepe'de yapılmakta. Bu konu üzerine çok iyi doktorları var. Kesinlikle git derim özele gidemiyosan bile Hacettepe üroloji randevu al .Seni yönlendirirler

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler mami en kısa zamanda gidicem

Üye
    mami1995 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent çetinel e gittim. Yeniden bir ürodinami ve sistoskopi yapalım dedi. Bütün tahlillerim yapılmısken.. Şaşırdım biraz ama bişey diyemedim. 2sine tam olarak 4.5 milyar istendi .Çok büyük beklentim vardı. İstediğim gibi olmadı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    1.254

Yakın zamanda yapılmışsa, onların kullanılması konusunda ısrarcı olun derim. 4500 TL çok büyük para.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mami1995 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende öyle düşündüm sistoskopi yapılmadı ama gittiğim her doktor aynı teşhisi koydu .Hatta ben Edremit'de iken doktora gittiğimde ürodinami testi olmadan teshisi koymustu. Ondan sonra 5 10 doktor daha dolaştık ve botox yapılmasıda buna dail.

Bide insan düşününce diğer testi yaptırmak mantıklı gelmiyor. Tüm kan tahlilleri yapıldı ve hepsi normal çıktı.Prostat olamam çünkü yaşım küçük .Düşününce tek bu hastalık olucağı aklıma geliyor.

Eğer bu tarza yakın başka rahatsızlık varsa sistoskopide yaptırırım.. Yanlışmı düşünüyorum ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    1.254

Ürodinami değilse bile Bülent beyin sistoskopi yapması bence çok yararlı olacaktır. Sistoskopi, penis ucundan içeri girilerek üretranın vs. gözle kontrol edilmesine olanak sağlar. Teşhis konusunda çok yararlıdır

Üye
    mami1995 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu hastalık hayatımda gördüğüm en değişik hastalık.Hayatımla oynayan bi hastalık. Her gün gelişme varmı diye takip etmekten sıkıldım. Yokmudur bunun bi çaresi??

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon