Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tuse;

hareket olup olmadığını anlamak için mesela parmaklarında mı hareket var bunu istemli bir şekilde yani yap dediğinizde yapabiliyorsa bu hareket var demektir öyle durup dururken ayaklarında ve bacaklarında çekme oluyorsa bu kasılmadır

Üye
    tuse Avatarı

Son Giriş
    04.09-2013
    Saat
    02:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

idosent ayak altını gıdıklayınca parmaklar oynuyor ve yoğun bakımdan çıktıktan sonrada amcam demişki hadi ayağını oynat buda komut vrmiş beynine tam 5 saniye falan geçmiş öyle hafif kıbırdamış ayak parmakları ama bir dahada olmadı soramıyoruzda yap diye üzülmesin morali bozulmasın diye...

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

demekki hareketin çıkmaya niyeti var bendede olmuştu istedim mi 1 kere oynatıyordum ama kaslarım zayıf olduğu için 2 kez oynatmaya gücüm yetmiyordu kardeşinin ki de bu şekilde sanırım biliyorum şimdi üzülmesin diye üstüne gitmek istemiyorsunuz ama ilerde daha çok üzülmemek içinde fazla sıkmadan antreman yapın teşvik edin onu fizik tedaviye ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi oluyor onu heveslendirmeye bakın inanın insan o durumdayken onun için olumlu bir şey söylenince iyileşeceğine daha çok inanıyor buda ona çabalaması için güç veriyor bu dönemde siz ne yaparsanız yapın doğal olarak morali bozuk olur ama vücudunun hareketlenmeye başlaması onun için en büyük moral olur kendini bırakmasına izin vermeyin göreceksiniz biraz hareketlenince o sizden fazla çaba harcayacak iyileşmek için

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.251

2 yıl sonrasını şimdiden düşünmeyin. Ne olacağını kimse bilemez. Siz şuna odaklanın: yapabileceğiniz her şeyi yapın, fizik tedaviyi aksatmayın, genel beden sağlığına özel gösterin, kilo almamasını sağlayın, mesane kapasitesinin azalmaması için bol sıvı tüketmeyi ve enfeksiyondan uzak kalmayı en öncelikli konu edinin, bası/yatak yarasından korunun... Moralinizi bozmayın, gündelik yaşama olabildiğince katılın. Asla eve hapsolmayın.

Bunları yapın, bir milim de iyiye gitse, yaşamınız için büyük kazanım olur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hsahsa Avatarı

Son Giriş
    15.06-2017
    Saat
    09:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende sıg suya atlama sonucu c5-c6 de kırık oluştu 2008 mayıs 29 haziran 2 de ameliyat oldum bir hafta yogun bakımda kaldım çok şükür ben bayagı toparladım şuan sog tarafım tamamen döndü sadece sıcagı sogugu acıyı tam anlamı ile hissedemiyorum sag tarafımda ise ayagımda aksaklık elinde ise ince iş yapamıyorum benim tavsiyem fizik tedaviyi ihmal etmeyin geri dönüşün büyük bölümü ilk 6 ayda oluyor allah acil şiflar versin

Üye
    tuse Avatarı

Son Giriş
    04.09-2013
    Saat
    02:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

c4 c5 kırığı olan kardeşimin dizlerinde baskı var biri dokununca hissediyorum sank ama neresi olduğunu anlayamıyorum diyor bu bir gelişmemidir....

Üye
    naser34 Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tuse kardeşim. Oturanboğanın söylediği en doğrusu 50 tane c5 kırığı bir araya gelse hepsinin hikayesi farklı olur. Buda, kırığın omurilikte yaptığı hasara bağlı.
    Kardeşinizin yaşadığını bende yaşıyorum 20 yıllık c7 paraplejiyim. Ayak altını gıdıklayınca bende de kasılmalar oluyor parmakların tamamı hareket ediyor.Benim hangi parmağıma dokunursan dokun biliyorum, ama parmağıma ne kadar bası uyguluyorsun dokunan nesne yaş mı kuru mu sıcak mı soğuk mu iğne batırıyor, bıçakla mı kesiyor bunların hepsi benim için aynı. Siz kendinizi en kötüsüne hazırlayın iyileşme olur sa bonus olur.acil şifalar dilerim.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12