Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    baharxxx Avatarı

Son Giriş
    12.07-2012
    Saat
    02:31
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Babamında aynı şekilde T11 kompresyon kırığı var hasarları agır diyor doktor .Silahlı çatışmada yaralandı durumunu cok merak ediyorum . Bacaklarında itme cekme aca kapama gibi seyler var ama hissiyatı yok paralel barda adım atabiliyor yer hareketlerini sporlarını hergün düzenli olarak yapıyoruz daha 6ay oldu ameliyatı umudumuz var inşallah iyi olur bilginz varsa cevap bekliyorum tesekkrler

Üye
    niğdeli51 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    31.03-2013
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kırıgın t 11 veya t 12 olması onemlı degıl kırılan kemıgın omurılıge ne kadar baskı uyguladıgı ve ne kadar zedeledıgı onemlı bırde belın yukarıda olan zadelenmelerde kolda da kuvvet kaybı gorulebılmektedır sen anlatıgına gore durumun cok ıyı fızık tedavı ve egsersızlerle kasları kuvetlendırırsen daha ıyı olur bende L1 zedelenma var su an durumum ıkı kanedyenle yuruyebılıyorum desteksız ıse 50 metre fılan yuruyorum Allah ım butun hastalara şifa versın

Üye
    OptimusPrime Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    02:37
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım çok geçmiş olsun...
    bazı şeyleri doğruca söylemekte yarar var...omurilik,kalp ve beyin hasarlarında iyi veya kötü doktorlar dahil kimsenin söylediklerine takılıp kalmayın...bu organlarda iyileşme süreci önce ALLAH'a sonra zamana ve kişinin vücuduna bağlıdır...sizler yapması zorunlu olan fizik tedavi sürecine devam edin gerisi ALLAH'a bağlı...sakın sizleri bazılarının sömürmesine izin vermeyin...yok okurum, üflerim, sırtını çekerim, ot yaparım, ilaç yaparım veya sonucunun belli olmadığı (özellikle yurtdışında) kök hücre tedavilerine güvenmeyin...malesef bu hasarlarda kesinleşmiş hiçbir tedavi yöntemi yoktur...ben fizik tedavi için gittiğim hastanelerde omurilik yaralanması sonucu felç olan ve 7 yıl sonra yürüyenleride gördüm hiç yürüyemeyenleride gördüm...bu yüzden yapacağınız şey fizik tedaviye devam etmek,dua etmek...
    sizi üzmek istemezdim...
    tekrar çok geçmiş olsun...
    inşallah en kısa zamanda babanız şifasına kavuşur...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çok geçmiş olsun.

Zaman her şeyin ilacı. 2 yıl süresince his ve hareket kayıpları konusunda geri kazanımlar gerçekleşir. Sabırla ve azimle çalışmak lazım. Önünüzde bir fizik tedavi süreci var. Bunu iyi geçirmelisiniz. Moraller bu büyük şoka rağmen mutlaka yüksek olmalı. Bu forumda omurilik yaralanmalarına dair oldukça detaylı bilgiler var. Zamanınız olduğunda oturup satır satır okuyun derim. İnanın çok yararlı olur...

Sormak istediğiniz her şeyi burada sorabilirsiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...