Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 42 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rumu Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf tulay
    Son Giriş
    28.02-2013
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaşlar öncelikle allah herkese yardım etsin.arkadaşlar size bi sorum olacak ne olur bilgisi olan varsa yardımcı olsun.ben 8 ay önce geçirmiş olduğum morsiklet kazası sonucu l1 omurga kırığıı yaşadım ve omuriliğim zedelendi ilk 20 gün belden aşağı hiç hareket yoktu ama his vardı 20 gün sonra parmaklarımı oynatmaya başladım ve allaha çok şükür yürüyorum evin içinde desteksiz yürüyorum dışarda tek bir bastonlan yürüyorum yokuşlarda ve merdivenlerde biraz zorlanıyorum arkadaşlar benim sorunum şu ben hala büyük ve küçük tuvaletimi hissetmiyorum tak kullanmıyorum idrarımı kendimi biraz zorlayarak yapabiliyorum mesaneyi tam boşalltıyorum hiç kalmıyor sıkıştığımı idrarımın geldiğini his ediyorum ama penisten çıkarken hissetmiyorum ve büyük abdestimi hissetmiyorum ben ne zaman hissederim çok bunalım içerisindeyim yardımcı olursanız sevinirim bütün ihtiyaçlarımı kendim karşılıyorum kum torbasıylan egzersiz hareketlerimi kendim yapıyorum düzenli olarak yürüyorum ama tuvalet hissim yok sizce ben nasıl düzelirim şimdiden herkese teşekürler allah hepimize şifa versin....

Üye
    serkanser Avatarı

Gerçek Adı
    SerkaN
    Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

okuduğum kadarıyla aklıma üroloji uzmanına danışmak geliyor. belden aşağısını hissemediğin zamanlardan kalma bir sorun olabilir.. sağlığınız açısından başka hiçbir sorununuz yoksa; başka nedenlerle olabilir. önerebileceğim; bunları doktora anlatmak..

Üye
    rumu Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf tulay
    Son Giriş
    28.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doktora anlattım zamanlan olabilir diyorlar ben organ bölümlerimi hissetmiyorum parmağınlan vurunca hissediyorum ama etini sıkınca hissetmiyorum..

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

öncelik ile çok geçmiş olsun doktor değiliz ama anlatıklarınıza bakılır ise durumunuz çok çok iği bir çok kişi bırakın lavabo ihtiyacını daha oturma dengesi bile yok yapmanız gereken çok azimli olmak ve egzersilerinizi aksatmadan yapın tabi çok çok yapıpta kendinize yklenerek değil ozamanda farklı sorunlar çıkabilir his konusunuda fazla takıntı yapmayın his çok geç gelen bir durum şansınız var ise zamanla hissinizde gelir takıntı yapar iseniz ters teper ve sizi geriye götür anahtar kelime moralinizi yksek tutun bu size artı puan olarak dönecektir göreceksiniz tekrar geçmiiş olsun allah tüm herkezin yar ve yardımcısı olsun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    459
    Verilen Beğeniler
    727

Çok çok çok iyi bir geri dönüş olmui sizde. İlerisi için daha da umutlu olmak için iyi bir neden bu gelişmeler.

Yalnız, tuvalet hissi ve yapma işlevi omurilik yaralanmalarında kolay kolay geri dönmeyen bir kayıptır. 2 seneye kadar düzenli tuvalet alışkanlığı ile bu his ve hareketi geri kazanmak için çaba sarfedin. Kontrollü zamanlarda tuvalet ihtiyacınızı giderebilmek size gündelik yaşamda büyük bir kolaylık sağlar...Yapılabilecek başka bir şey de yok maalesef.

Sabırla hareket etmeye devam. Durumunuzdaki gelişmeler inanın çok çok iyi ve keyif verici. Tadını çıkartın. Geçirdiğiniz kazanın bir izi kalırsa, bunu da dert etmeyin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    rumu Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf tulay
    Son Giriş
    28.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama arkadaşlar valla ben kendi gözümlen iyi olan 4 kişi tanıyorum şu an eskisi gibiler hatta 3'nün durumu benden daha kötüymüş duyduklarımda ayrı...yani iyi olanı çok gördüm duydum ....

slm arkadaşlar ilk önce allah hepimize yardımcı olsun 8 ay önce geçirdiğim bir kaza sonu l1 omurga kırığı ve omurilik zedelenmesi belden aşağı geçici ferç geçirdim bana verilen epikıriz roporu...Geliş nörolojik muanesinde alt parapleji t10 altı anesteziye yakın hipoestezi mevcut l1 fraktür saptanan hastanın rutin tetkitleri çalışılarak acil operasyona alındı.bileteral t11 t12 : l2 l3 transepüdüküler vida rod sistemi ile stabilazasyon l1 l2 total laminektomi yapıldı kanaldaki kemik fregmanları temizlendi kompilikasyon olmadı.postop yoğunbakıma çıkarılan hastanın nörojik tefisiti yok duyu sevyesi l4-3 kadar hissetmeye başladı ftr ye danışılarak tedavisi planlandı...L1 vertebra karpusunda deplase ve parçalı burs fraktörü mevcut... L2 L3 T11 T12 vertebra karbuslarında metalik fiksatöre ait görünüm mevcut.. l12 l1 düzeyinde spinal kanal içerisinde t12 l4 düzeyinde spinal kanal içerisinde yer yer paravertebral kas grupları içerisinde yaygın hava değerleri mevcut bu lokalizasyonda parevertebral kas grupları içerisinde yumuşak doku şişliği izlendi..vertebra lomberi... arkadaşlar bu ne anlama geliyor başlarda hiç hareket yoktu yavaş yavaş hareket gelmeye başladı ve şimdi 8 ay oldu ben yürüyorum evin içinde desteksiz rahatlıklan yürüüyorum kum torbasıylan bütün egzersiz hareketlerimi kendim yapıyorum hiç kimseye yük olmuyorum ama arkadaşlar benim sorunum hala küçük ve büyük tuvalet hissim yok hala hissetmiyorum tak kullanmıyorum idrarımı kendimi biraz zorlayarak yapıyorum mesane tam boşalıyor sizce ben hissedermiyim küçük ve büyük tuvaletimi bilgisi olan arkadaşlar lütfen paylaşsın çok kafaya takıyorum allah hepimize yardım etsin şimdiden tşk...

Üye
    rumu Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf tulay
    Son Giriş
    28.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

l1 omurga kırığı olup tuvalet hissi dönen varmı ve ne kadar zamanda hissettiniz 8 ay oldu şu an yürüyorum ama hala tuvalat hissim yok bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim allah herkese yardımcı olsun..

Üye
    sebosebo Avatarı

Gerçek Adı
    sebahattin
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    04:58
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm dostum bende 10 ay önce motorsiklet kazası sonucu L1 kırığı belden aşağı felç ama senin durumun maşşlh benden çok çok iyi yürüyorsun şükret bende de hareketler geri geldi ama yürüyemiyorum henüz büyük küçük hisside yok tak sonda kullanıyorum sabır ve dua edicez yapıcak başka birşeyimiz yok tekrar çok geçmiş olsun hepimize Rabbim şifa versin inşlh...

Üye
    hakkimuratli Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Muratlı
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba öncelikle geçmiş olsun bende L1 omurilik kırılması oldu iş kazası biçerdöverin mısır tablası omuzlarıma düşmesi sonu oldu 14.12.2007de oldu kaza . bendede hiç his yok hareket yok. karıncalamar sızlamalar oluyorr..dua etmen lazım bu günlerine elektrik sinirleri şoku atlatırsa zede yoksa 6 aydan sonra ileşir yürürsün ama his sinirleri fazla zede görmüşse belki gelebilirde gelmeyebilirde his sinirleri çok çok daha hassastır ama inş zamnla ileşirsin..

Üye
    rumu Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf tulay
    Son Giriş
    28.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm hakko.0101 öncelikle allah hepimize şifa versin benim 8 ay oldu ben şimdi evin içinde desteksiz desteksiz yürüyorum kimseye ihtiyaç duymadan ama tuvalet hissim hala yok

ha bide arkadaşlar dün doktora gittim tuvalet hissi için bildiğiniz gibi hiç ilacı olmadığını söyledi peki ben zamanlan iyleşirmiyim dedim toktorun vermiş olduğu cevap sen şimdi 50 yaşında olsaydın iyleşmez derdim ama gençsin zamanlan işallah iyi olur dedi bu arada yaşım 23 bide sinirlen için hap ve iğne kullanıyorum nootropil ve norogrizovim...

Üye
    hakkimuratli Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Muratlı
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağolasın kardeşim cümlemize.hiç bir doktor zaten yürürsün yürüymezsin diyemez spinal kord sinir sistemi çok nankör yapıya sahip 50 yıl çalıştır 1 ay çalışmasın yığılıur kalırsın birdaha onu çalıştırmak zor olur barfisk çeker gibi kendini biryere as devamlı ki skolyoz olmasın buna çok dikkat et omurilik felçlileride bunu duysun lütfen ellerinizle tutunun ve sarkıtın kendiniziki omurga gerilsin eğrilme olmasın dikkkat edin buna kesinlikle. yattığın yerde bile ayaklarını hareket ettir

Üye
    008rockerhaktan Avatarı

Gerçek Adı
    Haktan
    Son Giriş
    25.06-2017
    Saat
    00:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir daha hisseder misiniz bilmiyorum ama, hissetmeseniz de tuvaleti kontrol altına almanın bin tane yolu var. Doktorunuza danışın, sonra o sizi bi fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezine yönlendirsin.

Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende l1 seviyesindeyim.senin durumun çok ama çok iyi.inan senden beterlerini görseydin tuvalet hissini takıntı bile yapmazdın.tabikii elinden geleni yap inş iyide olursun hissin gelir.ama şu durumun bile mükemmel.ben l1 l3 l4 seviyesinde olmama ragmen kopuk olduğu için hiç dönüş olmadı.o yüzden durumuna sevin.bundan fazla ilerleme olmasada kahretme.tuvalet alışkanlığını zaten ögrenirsin.bu anlamda fizik tedavi merkezide yardımcı olur.geçmiş olsun.

Üye
    rumu Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf tulay
    Son Giriş
    28.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar omurilik zedelenmesi olupta yürüyen ancak tuvalat hissi gelmeyen varmı veya hiç duydunuzmu yürüyüpte tuvaletini hissetmiyen

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    459
    Verilen Beğeniler
    727

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Her ama herkes kendine has iyileşme süreci yaşar. Bin tane omurilik yaralanması olan kişi gelsin, inanın hepsinde iyileşme farklı şekilde ilerler ve sonuçlanır. Yani, durumunuzu başkaları ile mukayese etmeyin bence.

Kendi başınıza işeyebilmeni (mesaneyi boşaltabilmeniz) çok iyi. Yalnız, bence bir kez ürodinami yaptırın ve mesaneninizi boşaltırken böbreklere idrar kaçışı olup olmadığını kontrol ettirin. İşerken böbreklere zarar vermediğinizden emin olun.

Hepsi bir yana, inanın sizdeki gelişmeler çok çok iyi. Zmanla daha da iyi olacaktır. Zamana bırakın her şeyi ve gündelik yaşamınıza devam edin
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon