Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 42 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rumu Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf tulay
    Son Giriş
    28.02-2013
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaşlar bahçelievler istanbul fizik tedavi rehabilitasyon merkezindeyim işallah faydasını görürüm

Üye
    Lascort Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    10.09-2012
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah kardeşim bende 2008 de iş kazası sonucu L1 kırığı oldu ALLAH düşmanımın başına vermesin gerçekten çok zor bi durum ama şunu unutmayalimki her şerde bir hayır vardır ben hep buna inandım ve iyileşmek için çok çaba harcadım hamdolsun suan en azından kendi işlerimi görüyorum kimseye muhtaç değilim ama yinede çok zorlandığım zamanlar oluyor ama dediğim gibi bunada hamdolsun onun için kardeşim sabır et ve her aklına geldiğinde halline hamdu sena et neler var neler....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    732

Haftada birkaç seans ancak fizik tedavi görürsünüz sanırım. Ama orada öğreneceğiniz hareketleri kendi başınıza yapmayı sakın ihmal etmeyin. Her gün bol bol hareket, çalışma... Her şey daha iyi olacaktır..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cemal1453 Avatarı

Gerçek Adı
    cemal çabuk
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    19:42
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhebalar oturan boğanın dediği gibi omrilik zedelenmelerinde iyileşme kişiden kişiye değişiyor birde henüz tıp omrilik zedelenmesinin ne kadar olduğunu ve iyileşme süreci hakkında bir yorum dahi yapılamıyor sağlam artık iyileşme süreci önce yaradana ve omriliğin ne kadar çok zedelendiğine ve kişilerin azmine göre iyileşme farklılık gösteriyor ben 2010 yılı ekim ayından ı 3 den kırıldı %50 komreson kırıkığı tam anlamı ile kırık parçaları dahi temizlenememiş omrilik kanallında kemik parçaları mevcut hala ama yaradanımın izni ve doktorlarımın çabası ve benim çabamla beraber ilk üç ayda tek kaladyenle yürümeye başladım büyük ve küçük tuvalet hissi ameliyatın 20 ci gününde ikiside geldi allah bu durumda olan bütün arkadaşlara sabır versin zor bir süreç insanın koşarken birden yürümeyecek duruma düşmesi allahım kimseyi gördüğünden geri koymasın bütün arkadaşlara allahım sabırlar versin

Üye
    rumu Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf tulay
    Son Giriş
    28.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar öncelikle allah herkese yardımcı olsun ben yaklaşık 14 ay önce geçirdiğim motorsiklet kazası sonucu l1 omurga kırığı ve omurilik zedelenmesi geçirdim belden aşağı ferç geçiridm 4 ay sonra yavaş yavaş hareket gelmeye başladı ilk workırlan sonra kandalyeylen yürümeye başladım şuan 14 ay oldu ve desteksiz yürüyorum ama ağır ve adımlarlan sol ayağım bilek kısmı henüz tam iyleşmedi bileğimi ½ 80 kullana biliyorum hala lavabo hissim yok küçükte büyükte ve merdivenlerde çıkmakta çok zorlanıyorum biyeri tutmam gerekiyo ve spor salonuna gidiyorum vucut geliştirmeye bacak çalışıyorum arkadaşlar benim durumum dahada ilerlermi bilgisi olan arkadaşlar allah herkese yardımcı olsun...

Üye
    uzungöl Avatarı

Gerçek Adı
    suna uysal
    Son Giriş
    09.04-2017
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba rumu, yazılarnı baştan beri takip ediyorum, gelişmelerimiz birbirine benziyor, benim kaza olalı 6 ay oldu. Merak ettiğim şu: takı ne zaman bıraktın, ben hala tak kullanıyorum, son haftada tuvalete oturup yaptıkan sonra 30-50cc kalmaya başladı. Sen takı bırakmıştın, sanki bana takı bırakınca tuvalet sorunu hallolacak gibi geliyordu, grüyorum ki hissetmeden yapınca sorunlar devam ediyor. öyle mi?
    Bir de bişey daha soracağım yanıt verirsen çok sevinirim. Ben mesane kasılması sorunları çok yaşadım, korkunç ağrılar çektim, sen de de olmuş muydu, ve hala bu mesane kasılmamaı için ilaçlar kullanıyorum, bunları bıraksam daha mı kolay yapabilirim tuvaletimi, tabii doktora danışacağım da, tecrübeli birindn de duymak istiyorum, doktorlar bu hastalığı yaşamış bir çok kişi görüyorlar elbet, ama bu hastalığı yaşamamk çok farklı, yaşamayan nerden bilsin, o ndenle soruyorum, sen de kasılmalar oldu mu, ilaç kulandın mı??? Sanki ilacı bırakssam daha kolay yaparım gibi geliyor?yakında doktora da gideceğim zaten. tuvalet hissi için akupuntur öneriyorlar bu konuda bilgin var mı?

evde kanedyensiz, dışarıda tek kanedyenle yürüyorum. afoyla ama. sen afoyu bıraktın mı, bıraktıysa kaçıncı ayda, parmakların oynatabiliyor musun?
    çok geçmiş olsun...

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

kazadan 4 ay sonra idrarı çok fazla zorlayarak azda olsa yapmayı başardım 2ay bu şekilde gittikten sonra mesanenin tamamını zorlanarak boşaltmayı başardım 29uncu aya kadar bu şekilde devam etti bu süre zarfında 4 yerde fıtık oluştu bazen mesane boşaldıktan sonra mesane kasları geri açılmayı unuttuğu için canıma okuyordu kas gevşeticilerle yarım saat sonra kendine geliyordu 1 ay önce tuvalet hissi azda olsa geldi idrar şimdi kendi kendine tamamen boşalıyor büyük tuvaletimi karın ağrısından anlıyorum bir ay öncesine kadar oda çok zor çıkıyordu şimdi eskiye oranla daha rahat ve her tuvalete gidişimde biraz daha rahatlaşıyor ha işin kerameti nerde derseniz 3 ay önce mesaneyle penisi aynı sinirin kontrol ettiğini öğrendim bu derde düşen bilir bir umut için neler yapılır belki birilerine faydası olur diye yazıyorum abuk sabuk yorumlarda yapmayın ben 2 ay her gün "banyo" yaptım ve 2 yılda olmayan gelişmeler 2 ay sonunda yukarda yazdığım gibi oldu sizde işe yararmı bilmiyorum

Üye
    dogukancavlu Avatarı

Son Giriş
    28.12-2012
    Saat
    10:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kolay gelsin arkadaşlar. fizyoerpistim. fizyoterpi ile duyuları arttırabilirsiniz özel egzersizleri var.
    iyi günler

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    2

Dostum öncelikle geçmiş olsın.L 1 seviyesi alt seviye olduğu için ,kauda akuina (at kuyruğu şeklinde) sinirlerin belden çıkış noktasına yakın bir bölge.Bu sinirler genellikle bağırsak hareketleri ve idrar kontrolünü sağlar.Adındanda anlaşılabileceği gibi at kuyruğu şeklinde olan bu sinirlerin birisi hasar görse diğeri bu görevi tamamlayabilmektedir.Karmaşık bir yapı ,zamanla tam düzelmesede iyiye gidiş her zaman vardır.Sizin yapabileceğiniz mesane kapasitesi kaybolmaması için belirli aralıklarla tak, kabız kalmamaya çalışın, bel güçlendirme egsersizleri çok önemli, vucudu ayakta tutan bel kaslarıdır.Erken dönemde ayağa kaltığınız için fizik tedaviyi pek önermiyorum , ama hareketlerinizi mutlaka yapın.Ayak bileğinizde duşuk ayak varsa ,bukemiyorsanız Carbon afo öneririm.

Üye
    mami1995 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun .Benim anlamadığım şey omurilik kırıkları veya zedelenmesine tıpın hangi bölümü bakıyor. Ortopedi mi dahiliyemi .Bende görünmeyi düşünüyorumda. Her gün sırt ağrılarım oluyor

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

beyin cerrahi bakar

Üye
    rumu Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf tulay
    Son Giriş
    28.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaşlar öncelikle allah her kese yardım etsin uzungöl ben 3 gün tak yaptım ondan sonra kendim yapmaya başladım mesane kasılması bende yok ve afo kullanmıyorum sağ ayak bileğimi ve parmaklarımı yüzde yüz kullana biliyorum ama sol ayak bileğimi yüzde seksen kullana biliyorum yani sol ayak bileğim daha geç iyleşiyo desteksiz yürüyorum şuan ama ağır adımlarla şuan vucut geliştirmeye gidiyorum bacak ağırlık çalışıyorum 14 aım bitmek üzere kaza yapalı ama hala tuvalet hissi gelmedi idrarımı sıkıştğım zaman his ediyorum fakat yaparken çıktığını hissetmiyorum büyüğünü ise hergün kahvaltıdan sonra kılozete oturuyorum ama kendim yapamıyorum eldiven takıp boşaltıyorum hiç hoşuma gitmiyo ama elden bişe gelmiyo bütün gittiğim doktorlar bana umutlu bakıyo beklemekten başka çare yok yürüyüpte tuvalet hissini gelenleri çok gördüm 3 yıl sonrada hissedeni gördüm 5 yıl sonra da hata biri 7 yıl sonra hissetmişti ve tuvalet his sinirleri çok geç dönüyomuş en son o dönüyomuş zaman lazımmış akupunturu duydum da tam olarak ne olduğunu bilmiyorum allah hepimize yardım etsin...

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam sen yat kalk, dir daha yat kalk, tekrar yat kalk, ama tüm bu aralarda Allaha çok şükür et. maşallah durumunuz çok iyi.yerinizde olmak isteyen bir çok insan var bunu unutmayın.ve geri dönenler için çok şükür edin.
    şahsen benim de l1 ve hiçbirşey yok.şayet sizin durumunuza gelseydim heralde tuvaleti kafaya takmazdım.ama tabii insanoğluyuz, dünyayı verseler gökyüzü de benim olsun isteriz.
    sabır ve şükür sizin en iyi ilacınız şuan.

Üye
    rumu Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf tulay
    Son Giriş
    28.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ve utanarak bişe daha yazmak istiyorum arkadaşlar benim sertleşme sorunum var nasıl var sertleştiği gibi boşalıyorum

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    rumu arkadaşın söylediği gibi yat kalk dua et keşke senin gibi olsam benim diz kapaklarından aşağısı hiç hareket etmiyor kalça kaslarında yeni yeni çok hafif hareket var büyük tuvaletimi 1 ay öncesine kadar bende parmağımla boşaltmak zorunda kalıyordum 1 saate yakın tuvalette bekliyordum şidi çok şükür parmaksız 20-25 dakikada yapabiliyorum sertleşme ilk zamanlar bendede o şekilde oluyordu zamanla boşalma süresi uzadı ancak boşaldıktan sonrada sertleşme devam ediyordu şırıngayla kan alarak durdurabiiyordum şimdi çok şükür o sorunda azaldı senin durumun benden çok daha iyi emin ol zamanla düzelir

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon