Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    huzur1 Avatarı

Gerçek Adı
    çiğdem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Allah hepinize acil şifalar versin.Bana da de idrar yolu darlığı nedeniyle bir ay katater takıldı;çıkarıldı iki ay geçmedi yine idrarda azalma ve kasık ağrısı başladı.Anlaşılan o ki yeniden darlık oluştu.Holmium lazer tedavisi darlıkta kullanılıyor mu?Ankara'da nerede bu tedavi uygulanıyor?Bu ağrılar canıma tak etti,bayan olduğum için bende ağrı yapıyor galiba.Birçok insan ağrıdan bahsetmemiş.

Darlık için holmium lazer tedavisi Ankara'da hangi merkezlerde yapılıyor,bu tedaviyi uygulayan ve uygulatanlar lütfen yazın.Ürolojide tıp neden bu kadar geri kalmış bir anlam veremiyorum.Kaliteli ve konforlu hiç bir tedavi yolu bulunamamış,işlemler çok acı veriyor.Darlık konusunda bu siteden başka yerde bilgi bulmak da mümkün değil.O kadar acıyı ben iki ay rahat etmek için mi çektim nereye kadar bu tedavi?Sinirlerim bozuldu ağrıdan ve yaşayacaklarımdan dolayı.

Üye
    Tugra1980 Avatarı

Son Giriş
    08.07-2012
    Saat
    19:29
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar mrb ben yaklaşık 3 yıl önce idarar yollarımda sigil oldugu tesisi konuldu ve sistoskopi yapıldı ve hastalıgımın tekrarlaması nedeniylen 4 kez opersyon geçirdim sistoskopiye baglı olraka üretrada darlık oluşdu 3 ayrı noktada bunu düzelmek için soguk bıçak yöntemi ile 2 kez operasyon geçirdim en holyum lazerle operasyon geçiridm ve yaklaşık 1.5 yıldır bir sıkıntım yok

Üye
    denizakyol Avatarı

Gerçek Adı
    deniz akyol
    Son Giriş
    12.08-2013
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ankara koru hastanesinde hasan biri var balgatta süper bir doktor holmium lazerle yapıyor kesin çözüm acısız kanamasız denzi akyol

Üye
    muhammethakan Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    04.12-2012
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

denizakyol;

doktorun tam ismini birde bu tedaviyi deneyen varsa deneyimlerini aktarır mısınız teşekkürler

Üye
    denizakyol Avatarı

Gerçek Adı
    deniz akyol
    Son Giriş
    12.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

huzur1;

ankarada koru hastanesi var istanbulda erdem hastanesi var holmium lazerle ankarada prf.doç.dr hasan biri koru hastanesi istanbul erdem hastananesi prf dr.necmettin atsü var

ürolojide türkiye avrupadan daha ilerde bunu bilin gözdede biz çok iyiz ama devlet hastneleri ve tıp fakültelerimiz geride kalmış pahalı diye almamışlar cihazın fiyatı 70.000 tl

Üye
    huzur1 Avatarı

Gerçek Adı
    çiğdem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler denizakyol

Üye
    klavyeci__ Avatarı

Son Giriş
    17.04-2015
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Deniz ayni gun ciktinmi sonda takildimi kacgun kaldi ve hastahaneye ne kadar odeme yaptin bunlari paylasirmisin

Üye
    denizakyol Avatarı

Gerçek Adı
    deniz akyol
    Son Giriş
    12.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üretra darlığı belirtileri ve tedavisi
    Üretra idrarın geçmesini engelleyecek kadar daralma gösterebilir. Ancak bu durum pek fazla görülmeyen bir durumdur. Üretra daralması birçok nedene bağlı olarak görülebilir. İdrar yolunun tam olarak kapanması zordur fakat hiç görülmeyen bir durum da değildir. Üretra daralması, belsoğukluğu yaşanmasından seneler sonra da ortaya çıkabilir. Herhangi bir nedenle daha önce idrar kanalına takılan sondaların yaptığı tahribatlara bağlı olarak da ortaya çıkabilmektedir.
    Belirtileri
    Üretra Darlığı idrara çıkmada zorlanma, idrarın akışında zayıflama ve rezidiiel idrar hissi gibi belirtilerle kendisini gösterebilmektedir. Kişi idrar yaparken ağrı hissediyorsa veya zorlanıyorsa bir ürüloga görülmesinde oldukça fayda vardır. Üretra doktor tarafından değerlendirilmeye tabi tutularak bir taktım testler istenebilir ve sistostopi uygulaması gerçekleştirilebilir. Bu sayede mesane içi doğrudan göriintülenebilmektedir. Darlığın dereceni de kolaylıkla anlaşılabilir. Üroflovvmetri işlemi ile de idrarın akım hızı ölçülebilmektedir. Ölçümler sonucunda akım hızı 10 ml/saniyenin altında kalmışsa bu durumun üzerinde gayet dikkatli bir biçimde durulmalıdır.
    Durumun yeniden normale dönmesi için tedavi gerekecektir. Tedavi için ameliyat da gerekebilir. Sistoskopa gerekli olan uçlar takılarak üreta darlığının giderilmesi için operasyon gerçekleştirilir. Üretrotomi interni yöntemi ise bu rahatsızlığın tedavi edilmesinde basitçe uygulanan ve güvenirliği olan yöntemlerden birisidir. Mevcut üretra darlıkları holmium lazer tekniği ile de açılabilmektedir. Holmium lazer ile açılan darlıkların daha başarılı sonuçlar verdiği yönünde tıbbi bilgiler sunulmaktadır.

Üye
    klavyeci__ Avatarı

Son Giriş
    17.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dun holmium lazerle 1cm kisa darligimi kesip alindi bakalim bi daha olurmu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.234

Hayırlı olsun @klavyeci__ Gelişmelerden haberdar edersen çok yararlı olur.

Bu yöntemi kullanan arkadaşlar gelişmeleri bizlerle paylaşırsa herkes için öğretici olur.

Üye
    klavyeci__ Avatarı

Son Giriş
    17.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Suan icerde biraz odem var rahat yapamiyorum 1 hafta sonra iner bakalim

Üye
    gençlik Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    15.05-2017
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ben helyum lazer amaliyatı olmaya karar verdim iyi bi hastane ve doktor bilgisi olan varmı cem selçuk senin açık amaliyat nasıl oldu

Üye
    klavyeci__ Avatarı

Son Giriş
    17.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar holmium felan hikaye benim yine daraldi

en net olay acik ameliyat 15 gun sonda kaliyor ondan sonra baya getiriyor.acik ameliyat olmustum 8 yil boyunca rahat rahat isedim.simdi yine daraldi genisletmeler gecici cozum yine ameliyat gerekli.ankara gazi derinin fazla iyilesmesinden kaynakladigi darliklari durdurmak icin calismalar yapmakta. derinin iyilesince orda durmasi ve dahada iyileserek orayi tikamamasi adina calismalar yapmaktadir.

bem sayisini hatirlamadigimm kadar ameliuat oldum. Denemedigim doktor yontem kalmadi parada versen ayni vermesende ayni ticari kaygilar isin onune gecmis durumda bu yuzden benim tavsiyelerime kulak verin.
    gidin bi hocaya yapsin sizi acik ameliyat mukozayi yeniden dosesin 15 gun sonda kalsin deri sondanin boyutu kadar sekil alip seklini uzun yillar koruyabilir.

tesekkurler

Üye
    gençlik Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    15.05-2017
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

klavyeci__ slm bana açık amaliyatla ilgili önereceğin bi doktor yada hastane varmı ben araştırdım istanbulda fatih ünüverstesi hastanesi coşkun şahin bey var senin de tecrübelerine dayanarak bir tafsiye bekliyorum teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.234

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar, Üretral darlık için Holmium lazer tedavisi hakkında bilgisi olan var mı? Bu yönteme dair deneyimi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşabilir mi lütfen...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon