Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    anka67 Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    zngldk
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    holmium lazer amelıyatına HASAN BİRİ NE KADAR ALIYOR. YANİ KAÇ PARAYA MAL OLUYO AMELİYET

Üye
    ozkancan Avatarı

Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    İskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 Hafta önce Ankara da böbrek taşı için olduğum kapalı ameliyatı yapan, Prof. Dr. Remzi Sağlam, şiddetle tavsiye ederim. Robot yapmış ve ameliyatı onunla yapıyor, Medicana hastahanesi ve daha birçok hastahanede ameliyatlarını yapıyor. google ye remzi sağlam yazın zaten detaylı bilgiye ulaşırsınız.

Üye
    gençlik Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    15.05-2017
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar geçmiş olsun benim darlık çıkışa 5 cm kala belli bir noktata uzun değil normal yolla tak yapabiliyorum ama acı ve kanama oluyo helyum lazer le amaliyat olmak istiyorum bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler

Üye
    crazy__child Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cümleten Selamün aleyküm arkadaşlar

2010 yılında üretra darlığı sıkıntısından dolayı bu siteye üye olup baya bilgi edinmiştim (bkz: o zamanki mesajım)
    Konuyu uzatmadan giriş yapmak istiyorum.

2010 yılında üretra darlığı ameliyatı oldum komple kapanma olmuştu ve göbeğimden delmişlerdi idrar için acil ameliyat oldum (Lazer ameliyatı) ve idrar yollarım açıldı
    daha sonra bir kez daha komple tıkanma oldu (1ay içinde) acile gittim sonda ile açtılar.

Ben de o günden bugüne aslında hep darlık içinde yaşamışım, ama komple tıkanma olmadı. sonunda cesaretimi yenip aynı doktoruma tekrar gittim durumu izah ettim hemen röntgen felan baya bi darlık vardı ameliyat dedi ben de hocam yine nüks edecekse yapmayalım felan dedim. belki haddimi aştım ama canımı sıkmıştı bu durum bunun üzerine biraz daha araştırdım açık ameliyatın daha faydalı ve tıkanma olasılığının olmadığını söyledilerse de doktorumun lazer ameliyatı sonrası tedaviye devam edeceği ve daha kapanmayacağını söyledi.

21.02.2015 | Cumartesi tarihinde Lazer ameliyatı oldum doktor ameliyatın başarılı geçtiğini söyledi 1 gün sonda takılı kaldı ve taburcu oldum.
    ameliyat üzerinden 10 gün geçti çok şükür rabbim şifasını daim etsin çok çok rahatım ilk bi kaç gün kanama oldu ağrı hiç olmadı şu anda ise gayet normal ve kanama yok ama tedaviye devam ediyorum
    cuma günü (03.03.2015) tekrar doktora gideceğim adını hatırlamıyorum orayı bir yöntem ile açık tutacağını söyledi.

Bu gelişmelerden güncel olarak size bilgi vereceğim doktor ve hastane adını yazmak istemiyorum cünkü tam olarak bir şey yok kimseyi madur etmek istemem inşallah bu sıkıntıdan sağ salim atlarsam doktor ve hastane adı yazacağım.

Bu zor bir sıkıntı ve Allah herkese şifa versin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Çok geçmiş olsun. Bahsettiğiniz Holmium lazer yöntemi ile üretrayı açmak mı?

Üye
    crazy__child Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam teşekkür ederim..
    Evet galiba bu söylediğiniz sistem daha önce de olmuştum ama bu neticeyi alamamıştım inanın 10 gündür mutlu bir idrar yapıyorum gözle görünen bir fark var inşallah tıkanma olmaz doktorumun dediğine göre ilk yapılan ameliyat sonrası tedavi yoktu şimdi tıpın geliştiğini ve tedaviye devam edileceğini söyledi.
    Ameliyatı ben özel hastanede oldum devlet hastanesinde henüz bu sistem yok hocam bunu da belirteyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

@crazy__child dilerim memnuniyet devam eder.

Lazer uygulaması nasıl yapıldı? Halen devam eden tedavi nasıl uygulanıyor? İlaç mı kullanıyorsunuz?

holmium lazer tedavisi gören arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa çok yararlı olacak...

Üye
    crazy__child Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam bi ilaç verdi alerji yaptı ayağımda kızarıklık oldu hemen kesti onu şu anda bir ilaç yok cuma günü gidip tam olarak bilmiyorum ama yalan olur şimdi bişey dersem cuma günü gittikten sonra yazarım eğer buda olmaz ise açık ameliyat olacağım

Üye
    marvimarvi Avatarı

Gerçek Adı
    hasan basri
    Son Giriş
    03.08-2017
    Saat
    20:15
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Crayz_child Holium lazer tedavisi ameliyatmı ne kadar suruyor işlem bende holium lazer düşünüyorum ozelde ama fiyat vermediler aradıgımda
    sen ne nakadara oldun bu tedaviyi

Üye
    klavyeci__ Avatarı

Son Giriş
    17.04-2015
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Prof.dr. Haluk Saruhan yalnız çocuk doktoru 3000 tl ye yapıyor. Özel muayenede her 2 muanesinsem birinde 200 lira alıyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

@crazy__child darlık ne durumda?

Üye
    crazy__child Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar cok özür dilerim geçen hafta siteye uğradım fakat cevap yazamıyordum herhalde sorun vardı.
    Gelelim asıl konuya Doktoruma muayeneye gittim sonda taktı 2 dakika felan durdu çıkardı çok iyi dedi herhangi bir daralma olmadığını söyledi 21.02.2015 tarihinde ameliyat oldum bugün 17.03.2015 yani 25 gün oldu ve ilk gün ufak kanamalar dışında Allaha binlerce kez şükürler olsun herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum ve gerçek manada ciddi bir fark var ve ben bunu hissediyorum iki gün sonra tekrar kontrole gidiyorum yine sonda takıcak herhalde bi 6 kez felan yapacağını söylemişti zaten doktorum.
    @marvimarvi kardeşim tedavim Holium lazer tedavisi ve doktor 1 bucuk saat surebıleceğini söyledi ama 1 saat sonra bitti çabuk ulaştıklarını söylemişti o noktaya bu yüzden kısa sürmüştü.Tedavi fiyatı 2 bin tl.

Üye
    billyx Avatarı

Son Giriş
    29.06-2015
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba,

ben 2009 yılında holmium lazer ile darlık ameliyatı olmuştum.
    benim herhangi bir kaza vs geçmişim yok, doğuştan olma ihtimali yüksek.

bir kaç tane doktora geidip en son Deniz Ersev de holmium lazer ile ameliyat oldum.

ameliyatı epidural anastezi ile yaptılar, uyanıktım ve yaklaşık olarak 30 dk kadar sürmüştü.
    ameliyat sonrası takılan sonda hayatımı kararttı o dönemde.
    ana problemim sondanın tıkanması ile. ameliyat sonrasında içeride kalan pıhtılar sondayı tıkıyordu.
    hatta bir seferinde hastaneye zor yetiştirdiler beni.

yaklaşık 10 dün dayanabildim ve sondayı çıkarması için tekrar doktoruma gittim. doktorum 15 gün öneriyordu ama ben yılmıştım.

sonda çıktıktan sonra direk tuvalete koştum. hayatım boyunca yaşamadığım bir histi bu
    idrar akış hızı 3 kat civarında rtmıştı diyebilirim ( tam rakamları hatırlayamıyorum)

yaklaşık olarak 2 yıl problem yaşamadım.
    sonrasında ise ve günümüzde de daralma nüksetti.

zaman zaman idrardan sonra 1-2 damla kan geldiği oluyor, acılı idrar yapıyorum. aslında bu acıya alıştım diyebilirim.

planım ramazan ayından sonra tekrar Deniz Bey e giderek muayene olmak ve bir yol haritası belirlemek.

allah tüm hastalara şifalar versin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

@billyx

2 yıl sorunsuz gitmesi bence bu yöntemi diğerlerine göre bayağı bir tercih edilesi yapar. Ama tabii kimde ne kadar işe yarar, orası da bilinmez...

Üye
    yakoo1 Avatarı

Gerçek Adı
    yakup sahin
    Son Giriş
    30.10-2015
    Saat
    17:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhab, buradan okuduğum ve aklımda kalana göre holmium lazerde başarı oranı pek yüksek değil ve nüks ihtimali vardı. rica etsem
    şifa bulan var mı teşekkürler.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon