Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Altan.H Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun
    ben 10 ay önce kaza sonucu boyun kırılmasından dolayı omurilik felci oldum. kasılmalarım o kadar fazla ki, lioresel veya egzersiz fayda etmiyor. baklofen pompası taktırmayı düşünüyorum.
    baklafon pompası kullanan veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

Üye
    sanalcos Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    09.10-2012
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gecmis olsun dostum..oncelikle sakin bilmedigin birseyi vucuduna sokturma.deney tahtasi yaptirma ,benimde idrar tutamaama problemim vardi iki amaliyat yaptilat ..ve hepsi bos..cekcigim sikintilar bosuna..hala cekiyorum...(isallah bi uroloji doktoru okur ve yardimci olur)....

Üye
    murat07ant Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle geçmiş olsun ben bu aletti 2 senedir taşıyorum ve memnunum. alet yeni değil dünyada 10 türkiyede 5-8 yıldır var. pek bilinmemesi, pahalı olması ve kurumların zorluklar çıkarmasındandır...
    evet kasılmayı beli aralıklarla bel kemiği iliğin içine ilaç vererek önlüyor. doktorun ayarlıyacağı doz ile 3-6 ayda bir iğne ile karın ile kasık arasına yerleştirlilen deri altındaki hazneye dolum oluyor. yani korkulacak çok fazla bir şey yok.
    yanlız prosedürü zor ve uzun. hangi kurum olduğunu yazmamışsın, ama genelde prosedür çok takıntılı.
    her türlü sorunu buraya yazabilirsin...

Üye
    numan Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    17:57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle hepinize gecmiş olsun ben 7yıl önce beyin kanaması sonucu spastizitelerim meydana geldi bu yuzden kasılmalarım var izmirde mehmet zileli tarafından baklofen pompayı denememizin işe yarıyacağını düşündü ve test dozu yapılarak uygun olmadığımı gördük size tavsiyem test dozunu denemenizi ve ondan sonra karar vermenizi öneririm her hastalık farklı sonuçta herseyi denemek lazım bence sahsi fikrim budur saygılar...

Üye
    ayca_ Avatarı

Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    20:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@murat07ant

Murat merhaba,
    Kardeşim 5 gün önce ameliyat oldu. Baclofen pompası takıldı. Şu an herşey yolunda. AmA tecrübelerini paylaşmanı rica edeceğim. Sen taktırdın sanıyorum.

Üye
    aelagoz Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Elagöz
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SLM MURAT BEY BENDE İntratekal baklofen pompası YAPTIRMAK İSTİYORUM AYRINTILI BİLGİ LAZIM.

Üye
    ertuna Avatarı

Gerçek Adı
    ertuna
    Son Giriş
    25.11-2015
    Saat
    13:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir çok hasta bilmiyor yada yönlendirilmiyoruz. şuan ms ve cp hastalarının kasılma evresine uygun baklofen pompası dediğimiz bir ürün var. Eger hastalığınız belirli bir evrede ise lütfen konuşalım.

BANA cilektuna@gmail.com adresimden ulaşabilirsiniz. teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    265
    Verilen Beğeniler
    422

Çiğdem hanım, bahsettiğiniz bu ürün ile ilgil bilgileri burada paylaşabilirseniz, konu soru-cevap şekline döner ve çok daha fazla kişi yararlanmnış olur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ertuna Avatarı

Gerçek Adı
    ertuna
    Son Giriş
    25.11-2015
    Saat
    13:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba
    baklofen pompası ; ms ve cp hastalarında ve şuanki rahatsızlığından kaynaklı lioresal ilacını kullanan hastalara yönelik bir cihazdır. omurilik rahatsızlığı ,doğuştan yada sonradan oluşmuş (ms, cp ...) hastalıkların 3-4 evresinde kasılmaların artmasından kaynaklı, oluşan agrı ve kasılmalar için lioresal ilacının etki etmediği noktada devreye girer. ilacı tablet olarak kullanan kişiler ilacı içtikten sonra belli bir etki süresi boyunca rahat oluyorlar. ilacın etkisi bittiği an tekrardan kasılmalar ve ağrı şikayetleri oluyor. ilac içildiği an mide karaciger gibi bir çok organa ugradıgı için hem etkisi azalıyor hemde diğer organlarda tahribat yapabiliyor. bu nedenle bu evredeki hastalara baklofen pompası öneriyoruz . eskiden devlet bu cihazını karşılamazken şimdi karşılamaktadır. hastanın bu cihaza uygun olup olmadığını anlamak için test yapılıyor. aslında hasta bize raporunu ve fizyotrepistinin bilgilerini gönderdiği an uygun olanların hemen işlemlerini başlatıyoruz. işlemler srasında verilen test ücretlerini biz karşılıyoruz. kimsenin aklına kötü birşey gelmesin. evet biz bu üründen para kazanıyoruz ama en önemlisi doğru hastaya dogru ürün ve en iyi konforu sağlamak. bu cihaz sayesinde 24 saat boyunca tablet ilaçtan daha fazla etki görüyor , organlar tahribata ugramıyor, terapi sırasında ağrısız ve daha erken sonuç olurken günlük yaşamda hastalara konfor sağlıyor.
    daha fazla bilgi için cilektuna@gmail.com mail atabilir telefon numaralarınızı bırakabilirsiniz.
    geçmiş olsun

öncelikle herkese geçmiş olsun.
    sitedeki baklofen pompası ile ilgili bilgi isteyen ve tam olarak ne olduğunu bilmek isteyen arkadaşlar var.
    konu ile bilgiyi aşağıda yazacağım ve ulaşmak isteyen arkadaşalar cilektuna@gmail.com adresimden bana ulaşabilirler.

Baklofen Nedir?
    Baklofen kas gevşetici bir ilaç olup Multibl Skleroz, omurilik yaralanmaları ve bazı nörolojik hastalıklarda meydana gelen spastititeyi
    azaltmak için kullanılır. Spastitite özellikle hareket ile tetiklenen kasılma ile kendini gösterir.
    Spastitite spinal kordun uyarıcı ve uyarının engellendiği uyarıların girdisinin dengesiz olması sebebi ile ortaya çıkmaktadır. Bu
    dengesizlik kas germe reflekslerinde aşırı artmaya neden olmaktadır. Bu refleksler neticesinde istemsiz kasılmalar ve artan kas tonusuna neden
    olur.
    İntratekal bakofen neden oral baklofene tercih edilir?
    Baklofen ağızdan veya intratekal olarak uygulanabilir. İntratekal bölge içinde beyin omurilik sıvısı(bos) ve onun içinde de sinir kökleri
    bulunmaktadır. Oral olarak baklofenin alınması yan etkiye neden olduğu için kullanımını azaltır.Oral baklofen tüm vücuda yayılma özelliğine
    sahiptir ve gerçekten etki yapması gereken bölüm olan spinal sıvıya sadece az bir bölümü geçer. İntratekal uygulamada ise baklofen sadece hedef organ olan
    spinal korda geçer. ilaç pompa içinde depolanır. İlaç boşaldığı zaman bir enjektör yardımıyla pompa tekrar doldurulur. Baklofen pompalarının pilli ve manuel olarak
    2 çeşidi vardır. pille çalışan pompanın pil ömrü yaklaşık 7 yıl olduğundan her 7 yılda bir pil değişimi için cerrahi bir operasyon gerekmektedir. pompa pilli olduğu için MR gibi manyetik alanlarda problem yaratabilir. bu sebeple manuel pompa daha fazla tercih sebebidir. manuel pompanın 20 yıl ömrü oldugu gibi manyetik alanlarda pil olmadığı için bir sıkıntı teşkil etmez. her iki pompanın dolumunda da cerrahi operasyon geçirilmez. deri üstünden pompanın üstünde yer alan port denilen silikon bir yapıdan pompanın dolumu 2-3 ay aralıklarla yapılır.
    Baklofen pompa sisteminin avantajları nelerdir?
    • Spastititeyi, istemsiz kasılmaları etkin olarak azaltır, daha konforlu ve aktif bir hayat standardı, daha iyi uyumayı sağlar ve daha
      az oral ilaç alımına gerek duyulurD
    • Devamı olarak küçük dozlarda spinal sıvıya ilaç verdiği için daha iyi tedavi etkinliği sağlarken oral ilaçlara nazaran daha az
      yan etki yapar.
    • Spastititenin ve spazmın oluştırduğu ağrı ve rahatsızlık ameliyattan sonra azalır veya kaybolur.
    Cihazı herkese takmıyorlar.bellirli bir testten geçtikten sonra hasta uygun bulunursa heyet raporu ile cihaz takılıyor.

Üye
    ahmet71 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:58
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    13

slm herkese geçmiş olsun benim sorunum kasılma baklofen pompası taktıran varmı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    265
    Verilen Beğeniler
    422

@ahmet71

Evet, bu pompa kasılmalar açısından işe yarar bir ürün sanırım. Kullanımı kolay mı, dezavantajları neler, bu konuda deneyimli arkadaşların paylaşımlarınıbekliyoruz...?

Üye
    Gül_can Avatarı

Son Giriş
    19.07-2016
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben lirolaslı 21 yıldır sürekli kulanıyorum ve bana bugün önerdiler hastanede lirolasal bitmişti evde yazdırırken Dr önerdi bende Baklofen pompası

araştırıyorum artısı nedir eksisi nedir diye fayda görende yazsın zarar görende yazsın lütfen

Üye
    nusret doğan Avatarı

Gerçek Adı
    nusret doğan
    Son Giriş
    21.03-2017
    Saat
    08:30
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar bu baklofen pompası hakkında ameliyat nasıl, ameliyat sonrası iyileşme durumu ve pompanın faydaları hakkında bilgisi olanlar yazabilir mi?

merhabalar öncelikle geçmiş olsun, yaklaşık 8 ay önce yazına cevap gelmemiş, acaba pompa taktırdın mı? bu baklofen pompası hakkında ameliyat nasıl, ameliyat sonrası iyileşme durumu ve pompanın faydaları hakkında bilgin oldu mu?