Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deniz012 Avatarı

Gerçek Adı
    deniz
    Son Giriş
    06.05-2012
    Saat
    18:33
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba

babamın T1A sekansta başlayıp heterojen izointes-hipointes,T2A sekansta hetorejen hiperintes,postkontrast kesitlerde düzensiz yoğun konstat tutulumu gösteren 9,4*2*1,8 cm boyutlarında omurilikten yukarıya doğru büyüyen tümörü var.sağ ayak vesağ kol da cidi güç kayb var. görüştüğümüz çoğu doktor çok riskli dedi,felç olbilir solunum cihazına bağlı kalabilir ya da hayatını kaybedebilir dedi.şaşırmış durumdayım,zaten ameliyat olmazsa yine yatağa mahkum olarak hayatını kaybedecek.benzeri ameliyatlar yaşayan varsa lütfen bilgi paylşımında bulunsun. iyi ve duyarlı bir doktor tek umudumuz.

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Buna benzer bir tümör nedeniyle felç oldum, şu an yürüyemiyorum. Öncelikle iyi bir hastane şart, ameliyattan sonra tümör için tedavi görmesi veya fizik tedavi alması gerekebilir. Ankara da Gazi tıp fakültesini tavsiye ederim. Konsey adı altında tüm doktorlar toplanarak en doğru kararı alıyorlar. Tabi sonuçta onların verdiği karara uyup uymamak size kalmış. Profesör seviyesine gelmiş bütün doktorlar hemen hemen aynı işlemleri uygulayacaktır. Tanıdık bulabilirseniz işlerinizi daha hızlı halledebilirsiniz.

Allah kolaylık versin...

Üye
    deniz012 Avatarı

Gerçek Adı
    deniz
    Son Giriş
    06.05-2012
    Saat
    18:33
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok geçmiş olsun diyerek başlayayım,umarım sağlığınıza en kısa zamanda kavuşursunuz. biz, birkaç tane özel doktorla da görüştük ama çok riskli falan diyorlar. gazi üniversitesine de gittik dün, doktor baktı istersen yaparım dedi ama çok ilgisiz davrandılar. tabi doktorları da anlıyorum nihayetinde hergün böyle vakalarla uğraşıyorlar.
    Bugün son olarak Hasan Çağlar Uğur diye özelde ameliyat yapan bir doktorla da görüştük. aslında çok dürüst davrandı,çok riskli bu dedi ameliyat olmazsanız da saygı duyar anlayışla karşılarım.

Şimdi ya tümörün biraz daha büyüyüp -ki en fazla bir yıla kadar- yatağa mahkum olmasını bekleyecez ya da ameliyat olacak.

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Felç olurken dayanılmaz acılar çekebilir ki ben çektiğim için biliyorum. Hafta sonuna denk gelirse doktor, yatak bulamayabilirsiniz. Felç olduktan sonra bir daha düzelme ihtimali çok düşüktür. Tümörün sürekli büyümesi sonucu daha fazla hasar oluşturabilir. Boyundan altının felç olması ile sadece yürüyememek arasında da çok büyük fark var. Ameliyat olduğunda da tabi birçok risk var. Ameliyat olmadığında riskin azalması gibi bir durum da söz konusu değil.

Ameliyat yaptırın veya yaptırmayın diyemem, kimse de diyemez. Her şeye hazırlıklı olmanız açısından yazıyorum. Geçmiş olsun...

Üye
    basar_41_14 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kanser dmso denen bir teknik var.bilginize.

Üye
    esmer_esmer_1 Avatarı

Gerçek Adı
    esmer
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ameliyat oldumu acaba babanız?

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:06
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Çukurova üniversitesi balcalı hastahanesinde 1997 T11 T12 L1 L2 L3 L4 L5 omurilik bölgemde baya büyük bir çapda tümör vardı operasyonu Prof. dr. Faruk ildan yaptı ölürsün boyundan felç olursun dediler şuan muayene eden beyin cerrahları bile şaşıp kalıyolar el ayak tutuyor yürüyorum koşuyorum nörojen mesane ve onun haricinde ufak tefek rahatsızlıklarım kalıcı ve devam ediyor....

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

bende 2000 yılında hacettepe hastanesinde omurilikten ameliyat olmuştum..ur alınmıştı benimde..Doktorun adıda Nejat Akalın diye hatırlıyorum sanki..soyadı değişik olabilir adından eminim.benimde ibrahim arkadaşımız gibi nörojen mesane sorunu kaldı o ameliyattan..ancak bu hasarların o ameliyatlardan sonra kalması normalmiş.çünkü o günün şartlarında ve ameliyat bölgesindeki hassasiyetten dolayı bazı sinirlerde hasar oluyrmuş.şimdi idrarımı zorlanarak yapıyorum.bağırsaklar epeyce işlevini kaybetti..bitki çayı ile boşaltım yapabiliyorum.Ancak şuda var,ameliyatttan önce o ur öyle bir sancı yapıyordu ki bacağımda,bunu anlatamam.resmen acıdan bacapımı duvara çarptığımı hatırlıyorum.sonuç olarak,o bölge çok hassas bu gibi hasarların kalması normalmiş.bir çok doktor öyle söyledi..sağlıklı günler dilerim ...

Üye
    cato Avatarı

Son Giriş
    29.12-2013
    Saat
    00:02
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar omirilik tümörü ameliyatı olcam benim için doktor tavsiyesinde bulunabilir misiniz ? daha yeni teşhis konuldu hiç uyuşma vb his kayıplarım yok sadece sırt agrılarım vardı doktora gittim MR çekindim ve ortaya cıktı durduk yere hala şoktayım lütfen yorum atın tşk

Üye
    sevil_20 Avatarı

Gerçek Adı
    sevil
    Son Giriş
    19.10-2014
    Saat
    23:15
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba, ben bacak ağrısı şikayetiyle dr a gittim ve mr çektiler sonucunda aynen şöyle yazıyorth12-l1 düzeylerinde spinal kord diskal kesiminde, kordda belirgin ekpansiyon oluşturan sınırları normal parankimden net olarak ayırt edilmemekle birlikte yaklaşık 20*14*38 mm (tr*ap*kk) boyutlarında ölçülen santral kesime yer yer istik ve yağ sinyalinde komponetleri bulunan solid lezyon dikkat çekmiştir. IVKM enjeksiyonu sonrası sagittal görüntülerde lezyonda şüpheli minimal diffüz kontrast tutulumu gözlenmiştir. sagittal görüntülerde lezyonun distal omşuluğunda benzer sinyal özelliğinde milimetrik boyutlu nodüler yapı dikkati çekmiştir...Bu durumda omuriğinde bu boyutlarda tümörü olup uyuşma yürüyememe his kaybı yaşamayan hayatına normal devam eden varmı??? çünkü bende hiç bir belirti yok hatta dr bunun doğuştan gelen birşey olabilecğini bile söyledi. yalnız emg de ise sağ ayakta his kaybı çıktı onun dışında herşey normal... yani şunu merak ediyorum bu boyutlarda olup hayatına normal devam eden varmı???

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

cato kardeşim izmirde Mehmet zileli denizlide bayram çırak internetten araştır derim bunlar bu konuda bana göre 10 numara

Üye
    esmer_esmer_1 Avatarı

Gerçek Adı
    esmer
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kocaeli üniversitesi hastanesi yani umuttepe hastanesi diyede geciyo ben orda amelıyat oldum doktoru çok methettiler telini bilmiyorum ama int hastane telini bulabilirsin doktorun ismi KONURALP İLBAY

Üye
    gokhanebru Avatarı

Son Giriş
    24.06-2017
    Saat
    02:39
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba
    Öncelikle herkese geçmiş olsun. Bende sırt ağrısı ile doktora gittim omurilik içinde 12 mm tümör var (intramedüller) dediler. Tesadüfen MR'da ortaya çıktı. His kaybı ya da başka bir etkisi yok. Ayhan Attar doktorum. Epandimom olduğunu ve 3 ay takip edip ameliyata ona göre karar verileceğini soyledi.. Konyada ikamet ediyorum. Ankara'da bir kaç doktorla (Profesör) görüştüm. Hepsi farklı yorumladı. Kimisi ilerlemeden yıllarca kalabileceğini, başka bir doktor ise kesinlikle büyüyeceğini bir an önce ameliyat olmam gerektiğini belirtti. Şu an hangi kararın doğru olduğunu bilemiyorum. Yardımcı olup deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

gokhanebru;

Akadaşım konuyu incelerken mesajını okudum, bu rahatsızlık benım askerde ortaya cıktı, şikayetler başta belimde ve ayagıma uzanan ağrı şeklindeydi sonra ağrılar azalıp, ayaklarda güçsüzlük başladı askerde buna teşhis koyamadılar, askerlik bitince istanbul cerrahpaşa tıp fakultesınde hastaneye yattım uzun tetkikler sonucu ikinci ilaçlı bel mr rında sırtımdan bele kadar olan bölümde tümör patolojide (epandimom ) cıktı.Ameliyata girerken ayaklarım felçti geç kalınmıştı ameliyattan sonra fizik tedavi ile sekiz ayda yürümeye başladım.Sadece ayak bileklerimdeki hasar düzelmedi.Yaklaşık 18 yıl oldu mr larda herhangi bir tümör oluşumu yok cok şukur.Omuriliğin en iyi huylu tümörlerinden bir tanesidir opendimom.Sana tavsiyem ayaklarda uyuşukluk güçsüzlük başladıysa ameliyat kacınılmazdır geriye dönuşu yok.Uyuşukluk öyle bir şeyki anıden gelir amelıyata 10 gunde yetişemessin.Zor bir ameliyat ne kadar başarılı geçsede geçiçi felç veya yatakta uzunsure yatman gerekebilir.Ben cerrahpaşada EMİN ÖZYURT hocaya ameliyat olmuştum.

Üye
    gokhanebru Avatarı

Son Giriş
    24.06-2017
    Saat
    02:39
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Geçmiş olsun Faruk34. İnşallah bir daha tekrarlamaz. Tavsiyelerin için teşekkür ederim. Bir ay arayla iki MR çekildim. İlerleme yok şu an. 3 ay sonra tekrar MR çektiricem. Doktorum ona göre bir yol izleyecek. Doktorlardan farklı yorumlar aldım. Bir doktor kötü huylu olduğunu ilerleyeceğini bu nedenle bir süre daha bekleyip cerrahi müdahele yapılması gerektiğini söyledi. Başka bir doktor ise yıllarca böyle kalabileceğini, şu an için takip edilmesinin yeterli olacağını söyledi. Kararsız durumdayım. Ameliyatın riskleri malum. Şu an herhangi bir şikayetim yok. Tesadüfen ortaya çıktı MR'da Bu yüzden bir süre daha bekleyeceğim galiba.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon