Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sevil_20 Avatarı

Gerçek Adı
    sevil
    Son Giriş
    19.10-2014
    Saat
    23:15
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben çok utanarak yaziyorum genital ve popo bolgesindeki uyusukluk gecmicekmi su an hastanede yatiyorum ben. Bununla ilgili tecrubesi olan varsa yardim etsin lutfen...

Gokhanebru arkadasim ben cepten girdigim için mesajina cevap veremedim. Ayhan hoca benim arkadasimin felcli cocugunun dr u. Çok iyi bir dr dur. Ben gazide olmayi tercih ettim amcamin kızı burda hemsire onun tavsiyesiyle hakan emmez e ameliyat oldum yukarida da belirttigim gibi sıkıntı sadece uyusukluk inşallah geçer. ... bu arada benim de senin gibi rahatsizligim yoktu sadece siyatik agrim vardı. Ekimden bu yana takip edildi ucer ay arayla mr cektirdim. Sonuç az da olsa buyumus.. sikinti yumor değil bulunduğu yer. Ne kadar buyuk olursa ameliyat o kadar riskli . Benim sana tavsiyem buyuyorsa eğer sakın erteleme.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Sevil hanım sağlık bu utanılacak bir durum yok.Bu durumlarda belden aşağıda uyuşmalar normaldir. işemede ve buyuk tuvalette zorlanma hatta ileri seviyede hissedememe gibi şikayetler de olabilir.Her ameliyat risklidir ,fakat omurilik ameliyatlarından sonra yatakta yatma süresi 5-6 ayı bulabiliyor.ameliyat olmazsa bu uyuşukluların devamı his ve hareket kaybı.Ameliyata hareket kaybı olmadan girmek gerekir, hareket kaybı oluştuğu zaman ameliyat iyi geçsede bu kayıplar geç dönemde geri gelmiyor.

Üye
    gokhanebru Avatarı

Son Giriş
    24.06-2017
    Saat
    02:39
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevil_20

Çok geçmiş olsun. İnşallah bundan sonra eskisi gibi sağlıklı devam edersin hayatına.Umarım uyuşukluk geçer şikayetlerinde zamanla kaybolur. Ben birçok doktorla görüştüm. Ortak görüş takip edilmesi yönünde. Eylül'de tekrar Mr çekilecek ona göre bir karar alınır herhalde. Anladığım kadarıyla ameliyatın başarılı geçmiş. Bundan sonrası için fizik tedavi ya da herhangi bir tedaviye ihtiyaç duyuluyor mu? Bana yürümen etkilenebilir, fizik tedaviye ihtiyacın olabilir demişlerdi. Bir de tümörün belde mi yoksa sırtta mı? Tekrar çok geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Konuyu acan arkadaş ,2 senedir kayıp dolayısıyla konunun sonu gelmeyecek.Bu omurilik ameliyatının gidişatı ile deneyimin son bulması forum için kayıptır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Bu konuda deneyimi ve önerisi olan var mı arkadaşlar?

Üye
    sevil_20 Avatarı

Gerçek Adı
    sevil
    Son Giriş
    19.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gokhan ebru ikimizin hikayesi bire bir aynı ''tesadüfen'' ben gözümu kararttim saglam olmama ragmen ameliyata karar verdim... Fakat benim sekiz Dokuz ay içerisinde bir milime yakın buyume ve kitle görüntüsünde dahada belirgenlesme kaydedildi. Bende olctum bictim bu meret bu seviyede buyurse üç sene sonra dahada büyük olacak... benim ameliyatim 3saat surecrkken 6.5 saat sürdü. Bende senin gibi çok dr gezdim. Bir dr bazen mr de gordugumuzle ameliyatta karsilastigimiz kitle çok farklı olabiliyor demişti. Ve benim de aynen öyle oldu ve kitlenin bir kısmı sinirlerin icerisinde olduğu için alınamadı... Velhasıl ben sana ol yada olma demem buna kendini ,vücudunu dinleyerek ve mr dan aldigin sonuçlara göre karar ver arkadasim.

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Ben omuriliğimden ameliyat oldum sinirlerin üzerinde tümör vardı 5-6 küçük parça alındı doktorum Hakan Oruçkaptan Allah ondan bin kez razı olsun tüm ameliyatlarımı o yaptı..
    Ve bende felç riski yada ameliyattan sonra idrar kaçırma yada uyuşukluk vs olma riski çok fazlaydı ama şükür hiç bir şeyim yok ve çok çabuk ayağa kalktım kesinlikle öneririm çok iyi bir doktor. 2005ten beri doktorum.

İstanbul Liv hastanesinde ama Ankara Hacettepeye de gidiyor orada da hastaları var.
    Kesinlikle öneririm.
    Hepimize geçmiş olsun.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

sevil_20;

Çokgeçmiş olsun ameliyatı yeni mi oldunuz, bundan sonrası için radyoterapi (ışın tedavisi ) düşünülüyor mu ?

Üye
    yücel güngör Avatarı

Gerçek Adı
    yüksel
    Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Izmirde mehmet Zileli arastirin ondan daha iyisi yok diyebilirim

Üye
    sevil_20 Avatarı

Gerçek Adı
    sevil
    Son Giriş
    19.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Faruk patoliji sonucum temiz çıktığı için ışın vb onermediler. Ayın 17sinde ameliyat olali iki ay olacak. Bir kaç gün sonra kontrolum var Yarın mr için gün almaya gidecegim bakalim ne cikacak... bi in gün önce platinin olduğu yerde agri ve şişlik vardı umarım bir terslik yoktur

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12