Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tgc Avatarı

Gerçek Adı
    tugce akgun
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    BODRUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    4 ay once trafik kazasi sonucu sakatlandim , 2ay sonra kasiLmalarim basladi reflekslerim artti.bazen sag ayagimin altinda uyu$malar hissediyorum. Bunlar iyi gelismelermi ,yoksa hastaligin standrt gelismelerimi.ve 6 haftayla 6 ay sonunda omurilik $okunu atabiliyomus ,hissedebiliyomussun.Aramizda varmi bu durumu yasiyan yada gelisme gorebilen arkadaslarimiz paylasabilirlerse cok sevinirim

Lazer ve akupunktur tedavisinin cesitli felc durumlarina iyi geldigni ogrendim. Bazi tip merkezleri bu tedaviyle ugrasip omurilik felcinde erken tedavide olumlu sonuclar werebilceklerini soyluyolar. Malum hersey umut insan herseyi deniyor.ama buyontem arastirdigima gore cok mantikli gibi umut waad eden bir yontem. Deniyen yada bilgisi olan varmi. ??

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Çok geçmiş olsun...

Karıncalanmalar, kasılmalar vs. olumlu işaretler olarak değerlendirilebilir. İlk iki yıl iyileşme süreci devam eder. Süreki ve dozunda fizik tedavi çok yararlıdır. Fizyoterapistlerden öğrenip, aksatmadan evde fizik tedavi hareketlerini yapmaya devam edin mutlaka... Kendi başınıza her ne yapabiliyorsanız, kaslarınızın diri kalması için onları yapmaya devam etmelisiniz..

Bu arada kilo almamaya, sağlıklı beslenmeye, bol su içip mesane enfeksiyonundan uzak kalmaya özen gösterin. İki TAK arasında 4-5 saatten fazla süre geçmesin; aksi halde enfeksiyon için riski bir ortam doğar...

Akapunktur vb. saçma sapan yöntemlere sakın itibar etmeyin. Hepsi para tuzağı... Omurilik felcinde sinirler fizik tedavi ile kendini ne kadar yenileyecekse, o kadar yeniler. Dışardan yapılan hiç ama hiç bir yöntem bunu değiştiremez.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    tgc Avatarı

Gerçek Adı
    tugce akgun
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BODRUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cok tesekkur ederim bilgilendirmen icin. Hala tak sondaya gecemedim ama ben gataya yatmak icin ugrasiyoruz ,yatak yaram yeni gecti zaten.spinal soktan sonra mesanemi hissedebilirmiyim genlde 6 7 ay snra hissediliyoo amaaa. Suan bilincsz oldgmz icin. Kim nedese ne gorsek deniyoruz ne yazikki . Ama sizinn cok. Yararinz oldu annem hep sizi takip edip bilgileniyomu$ cunku .tesekkur. Ederiz cok.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

TAK'a neden geçemediniz? Bir an önce geçmelisiniz...

Kendi kendinize mesaneyi boşaltmayı denediniz mi? Sıkıştığınızda bir yandan kendi kendinize idrarınızı boşaltmaya çalışın, bir yandan da parmak ucunuzla mesanenin üstüne tık-tık küçük vuruşlar yapın. Bu vuruşlar işeme refleksini tetikler ve kendi kendinize mesaneyi boşaltmanıza yardımcı olur.
    Bu yöntem herkeste işe yaramayabilir (bende yaramıyor mesela). Ama yararsa, çok işinize yarar...

Sabit sondayı kendi kendinize takabiliyor musunuz? Takabiliyorsanız, çıkartın, yukarıda yazdığım yöntemi deneyin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    tgc Avatarı

Gerçek Adı
    tugce akgun
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BODRUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Simdilik eve fizikci geliyo yatmadim hastanede sanirim tak cikar sondya orda geciliomus. Bizede gatada gecirirler dediler. Bende sabit sondada kaldim . Kendmiz takamiyoruz hastanede taktiriyoruz. Ama. Gata olmazsa bu ay hastaneye. Yatip tak sondaya gecicem ins ve hemen bu yontemi denicem cok tesekkur ederim.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:32
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Çok geçmiş olsun öncelikle..

Ne olursa olsun gerek fizyoterapistle yapılan egzersizleri gerekse fizyoterapistten öğrenerek kendi yaptığınız fizyoterapiyi asla bırakmayın ..
    Bülentin söylemiş olduğu saçma sapan para tuzaklarının neredeyse tamamını deneyen biri olarak garanti vermeyen kimsenin söylediklerine itibar etmeyin..

Üye
    tgc Avatarı

Gerçek Adı
    tugce akgun
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BODRUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cok tesekkur ederim sizede gecms olsun.Kopma yok ise we ameliyattan 5 10gun sonra gidilierr garanti weren bir merkez tabi benm 4 ay gecti once muayene edicem dedi. Fizik tedaviiden baska yolu yok gibi bncede ozelliklede ayakta durmak kndmi iyi hssettirio bana.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Kopma yoksa kesiden kesiye farkediyor tabiiki.. Rehabilitasyon merkezinden yürüyerek çıkan OF'lu da gördüm.Ama bende kopma yok ben yürüyemedim..Valla garanti veriyorum diyenle de noter de sözleşme yapın sözle garanti olmasın.
    Kesinlikle hergün mutlaka ayakta durun

Üye
    tgc Avatarı

Gerçek Adı
    tugce akgun
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BODRUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

In$ sizede nasip olur yurumek en kisa zamandaa. Bendede kopma yokk ozmn biz kesin yururuzzz oflu bile yurudyse. Sadece zmnlar olur degisen.hergun ayaga kalkiorum yani kaldiiriyolar).

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Kesin demeyelim .. Ama siz fizyoterapiyi , ayakta durmayı ve sonda olayını ihmal etmeyin..Tekrar geçmiş olsun..

Üye
    tgc Avatarı

Gerçek Adı
    tugce akgun
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BODRUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kesin demekten bisey olmaz .hepimiz yuruces er yada gec baska bir secenek yok. Cunku kimseye yakismiyo bu hastalik we herkes ustesinden gelebilir istedikten sonra. Sizede tekrar gecmis olsun . OF'luyu unutma olurmu o guzel bir ornek)

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Hadi inşallah..

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun taksondaya geçmeden önce doktorunuz ile görüşün kendi kafamıza göre geçmek olmaz tak sondaya omurilk sorunlarının tek ilacı bol bolegzersiz yapmak diğer vaatlerin hapsi boş vaatler neredeyse dünyada verilen tüm vaatleri deneyen birçok insan ile konuştup hiçbirindende egzersiz harici olumlu bir ilerleme cevabı alamadım siz bol bol sabah akşam egzersize kaptırın kendinizi tekrar geçmiş olsun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Bu işlerde tek bir garanti vardır, o da hayal kırıklığı, para kaybı ve umutsuzluk! "Ben iyi ederim" diyen herkes size bunların garantisini vermiş olur!

Bu işleri o kadar iyi biliyorum ki... Bakteri gibidir bu umut tacirleri. Bir şekilde baş etmeyi öğrenirsin, başka bir şekilde evrilir ve yine karşınıza çıkıp "garanti" verirler... Uzak durun. Bu kadar kısa ve net. Uzak durun.

Üye
    tgc Avatarı

Gerçek Adı
    tugce akgun
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BODRUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Cok tesekkur ederim sagolun arkadaslarrr

Sayfa 1 / 2 12 SonSon