Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BAY-DOĞAN Avatarı

Son Giriş
    16.01-2016
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sinirler arası bay-pas yöntemi ile köprüleme adı altında 8 ay öncesine dayanan amerika da yapılan bir uygulama ile ilgili habere ulaştım... ilgisi ve bilgisi olan arkadaşların dikkatine...

• Felçlilere yeni umut: Sinirlere by-pass

ABD'li bilim adamları tarafından fareler üzerinde başarıyla denenen "sinir by-pass'ı" yöntemiyle, belden aşağısı felç olanlarda, felce yol açan omurilik zedelenmelerinin tedavi edilebileceği belirlendi. Yöntem, kaza veya yaralanmalarda zedelenen bölgedeki sinirlerle bunların üstünde ve altında yer alan sağlam sinirlerin 'by-pass / köprüleme' yoluyla birbirine bağlanmasına dayanıyor. Kolombiya Üniversitesi uzmanları çalışmalarında, farenin zedelenmiş omuriliğinin üzerinden alınan siniri, köprüleme yöntemi ile aşağıdaki sağlam sinirle birleştirdi. 2 hafta sonunda fare, felçli ayaklarını hareket ettirmeye başladı.

Sabah

Üye
    izmirgüzeli Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    09:39
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Daha önce duymuştum bu haberi ama doğruluk payı ne kadar bilmiyorum inşallah doğrudurda bizlere umut olur.

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:02
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

valla ben bıktım artık bu haberlerden ben 99da sakatlandım.. o zaman deliler gibi para verdim bilg aldım+int baglantısı+tlf faturası,haftalarca sabahladım bide bu ingilizce bildiğimiz ingilizce değil tıbbi terimler latince kelimeler dolu... defalarca yazıstım hatta denek/kobay olmak için.. kabul etmediler.. FDA (food & drug assoc.) yani yiyecek ve ilaç denetim kurulu gibi bişi onaylamadıgı için bu stem cells (kök hucre) transplastasyonunu turkiyede rusyada uzerimde denemelerini butun masrafları karsılamayı onerdim gene kabul olmadı.. o zaman sene 99 sonu 2000 bası.. şimdi 2008 değişen ne var.. bi b.k yok ne oldu turkiyede ismi lazım diil birileri cıktı bu uygulamayı basarsık dediler tv"lerde basbas bagırdılar.. bu iş uzerinden bu kadar para kazanılırken zaten gunluk malzemeler olsun medikal malzemeler olsun bu kadar rant varken bi halt olmaz... kabullenmek lazım artık.. ben hala kabul edemiyorum.. kabul edememek diil acıkcası benimki hazmedememek ama bende bu sekilde güç alıyorum bu sekildede yoluma devam ediyorum.. neyse cok konusmusum içimi doktum biraz.. kusra bakmayın..

Üye
    parapleji33 Avatarı

Son Giriş
    29.06-2016
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    MERSİN-Silifke
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    zaman zaman böyle haberleri duyup umutlanıyoruz. ama sonrası gelmiyor. alıştık artık.