Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu kadar geç cevap yazdığım için özür dilerim. Benzer deneyimi olan arkadaşlar yok mu?

Öncelikle üretrada darlık mı yoksa kopma mı olduğu önemli. Bu konu bir şekilde netleşmeli. Ben geçici bir darlık oluştuğunu ve zaman içinde ortadan kalkacağını düşünüyorum. Hatta bugünlerde bu konuda bir rahatlama olmuştur diye tahmin ediyorum?

Son durumunuza dair gelişmeleri yazarsanız, ben de hemen akabinde görüşlerimi daha doğru bir şekilde paylaşabilirim...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cesur10300 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    16.05-2017
    Saat
    00:47
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaldığım yerden devam etmek istiiyorum.nihayet taburcu oldum,haftada 2 gün kontrole gelmem istendi ilk 15 gün ayküstü kontroller yapıldı buarada ogünden beri 2 günde 1 evde pansuman yapıyorum 15 . gün gittigimde doktorum karnımdaki hortumu kapatıp bol su içtikten sonra penis ucundan ve testis altından sıvı bişey enjekte edip rontgenimi çekerken işememi istedi yattıgım yerden başaramama ragmen flım çekildiginde prostata yakın biyerden üretranın kısmen koptugunu ve orada bir torbacık olusup sıvının orada biriktiğini gördü daha sonra birazda olsa idrar yapmamı istedi birazdaha sıvı aldıktan sonra çok zayıf çıkmasına ragmen baya yaptım nerdeyse mesaneyi boşalttım,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

O kısmi kopmanın tespit edilmesi çok iyi olmuş. Şimdi sorunun ne olduğunu biliyoruz... Sanıyorum bu aşamadan sonra doktorunuz penisten girip kopmanın ne boyutta olduğunu ve ne yapılması gerektiğini anlamaya çalışacaktır.
    Büyük olasılıkla, madem ki mesaneyi boşaltabiliyorsunuz, o zaman kendi kendine iyileşmesini bekleyebilir doktor. Her şey daha iyiye giderse ne ala, ama yok işeme fonksiyonunda bir aksama oluşursa, o zaman bir tedavi uygulamak şart olur. Bekleyip göreceğiz... O zamana kadar siz en rahat şekilde/pozisyonda nasıl mesanenizi boşaltabiliyorsanız, boşaltmaya devam edin. Ve lütfen gelişmeleri bizimle paylaşın. Herkes için yararlı olacaktır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cesur10300 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    16.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet ama doktor benden 1 hafta içinde 2-3 kez karın altındaki hortumu kapatıp normal şekilde idrar çıkartmamı istedi çok ağrılı ve zayıf şekilde 2-3 kez yaptım hafta dolunca tekrar doktora gittim durumu anlattımda bana iyiye gittigimi 10 gün sonra ayaküstü operasyonla ucundan içeri girip açacagını söyledi bende ona neden şimdi değilde 10 gün sonra diye sordum oda üretranın kopuk olduğu yerde bir kesecik oluştugunu 10 gün içinde kendiliğinden kapanacağını bu arada normal yoldan işememi soyledi allahtan sormuşum diye düşünüyorum!..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Oluşan bir tahribat var, bence de o tahribat kısa sürede iyileşecektir kendi başına. Antibiyotik vb. bir ilaç kullanıyor musunuz? İyileşme sürecini hızlandırır...

Su içmeyi ihmal etmeyin...

Üye
    cesur10300 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    16.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet kendiliğinden iyileşecekmiş ama doktor orada bir torbacık oluştuğunu söylediği halde neden idrarı normal şekilde çıkartmamı istedi onu anlayamadım doğrusu bu durumda torbacık daha çok büyümezmi ? yanlış tedavi uygulandığını düşündüm ve istanbula başka bir hastaneye gittim oradaki doktorlarda bana hak verdiler ve karnımdaki sistofiksi çıkarmadan buşekilde 3 ayın dolmasını söylediler bukadar süre beklemek doğrumudur? evet antibiyotik ve ağrı kesici kullanıyorm şuan 65 gün oldu bu zaman zarfında 6 kutu antibiyotik tükettim 20 kutu kadarda ağrı kesici kullanmama rağrem aşağıya doğru çok şiddetli ağrılar oluşuyor giderekte artıyor bu zaman zarfında karnımdaki sistofiks hiç değişmedi sizce enfeksiyona bağlı bişeymidir cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Bence hastaneye gidip sistofiks sondayı değiştirtin. Enfeksiyona neden olmuş olabilir. Ondan dolayı ağrı çekiyorsunuz büyük olasılıkla.

Ayrıca 6 kutu antibiyotik de yeter bence. Bunu da doktorunuza sorun ve antibiyotiği kesmeye dair görüş isteyin.

Arada kendi başınıza işemeniz, üretradaki darlığın idrar yolu ile açık tutulmasını sağlamak için olabilir. Ben böyle yordum. Hiç kullanılmasa üretrada darlık yoğunlaşır. Bence eğer çok zorlanmıyorsanız, arada kendi başınıza işemeyi sürdürmelisiniz.

Üye
    cesur10300 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    16.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha öncede sistofiksin değişmesi için doktorumla görüştüm çıktığında aynı yere tekrar takılmasının çok zor olacağını ve kanama yapacağını söyleyip değiştirmediler...Bende antibiyotik kullanma taraftarı değilim doktorumda artık yazmak istemiyor ama bisüredir ağrıkesiciyi çok sık kullanmama rağmen çok ağrım olduğundan vede son 4 gündür idrarımda çok kanlı ve koyu parçacıklar oluştugundan enfiksiyon kaptığını düşünüyorum ve dün gidip eczaneden cipro adında 1 kutu antibiyotik aldım şuan onu kullanıyorum aradan 1 gün geçmesine ragmen bu beni rahatlattı diyebilirim buarada ist.3 doktorumla randevumuz 17 agustostaydı onuda 1 agustosa aldık bikaçgün sonra gidicem kendisi sistoskopi çekip göreceğini buyönde hareket edeceğini önceki filme bakıldığında büyük ihtimalle açık ameliyat göründüğünü 3. ayın sonunda düzelme olup gerek kalmayabileceğini söylemişti şuan 2.5 aydoldu çarşamba günü saat 090 a randevum var sanırım sistoskopi çekilip duruma göre bi operasyon yapılacağını düşünüyorum,sizinde dualarınızı bekliyorum...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Her ne olursa olsun kafanıza göre antibiyotik kullanmayın. Yararı değil zararı olur uzun vadede.

İnşallah şu doktor süreci olumlu olur ve tedavi gerçekleşir. Takipteyiz...

Üye
    cesur10300 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    16.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim,ist.medipol hastanesindeki muayine randevumu saat 13:00,a ertelettim yarın sabah 9 da yola çıkıyorum inşallah hayırlısıyla artık bu illet hastalıktan kurtulmayı diliyorum dualarınızı eksik etmeyin...

Üye
    cesur10300 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    16.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçen 3 sıkıntılı ay sonunda ikinci kez yapılan sistoskopiden sonra doktorum prof.dr.selami albayrak tarafından açık ameliyat oldum selami beyin dediğine göre ameliyat başarılı geçmiş ve tekrarlamayacakmış üretradaki 2.cm lik hasarlı bölüm kesilip uç uca dikilmiş şuan 4 gündür sabit sonda takılı 15.gün yani 22-08-12 tarihinde çıkarılacak çıktıktan sonraki dönemde neler yaşayacagımı bilmiyorum ama inşallah herşey normale dönecektir açık ameliyatta başarı oranı yüksek olduğu söyleniyor inşallah doğrudur.şimdilik yaşadığım en büyük sıkıntı genelde sabahları ayağa kalktığımda veya su sesi duyduğumda aşırı idrar hissi ve ağrı çekmemdir

bununla ilgili bisayfanızda spasmex 30mg diye bi ilaç ismi gördüm sizce bende kullanmalımıyım ?

sondanın çıkarılmasına 10gün var ve ben busancıyı daha fazla çekmek istemiyorum sizce ne yapmalıyım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Doktorunuzdan ağrıu kesici isteyin bence. spasmex ağrı kesici değildir. Ama sık idrar hissi varsa, evet, o da, mictonorm da kullanılabilir. Doktorunuza sorun...

Kopan üretranın ucu ucuna dikilmesine dair deneyimlerinizi burada aktarmaya devam edin lütfen. Önemli bir ameliyat. Başarılı olması sizi de herkesi de çok mutlu eder. Merakla gelişmeleri bekliyoruz...

Bol su içmeyi ihmal etmeyin. Mesanede enfeksiyondan korunmak için bu çok önemli.

Üye
    cesur10300 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    16.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

NİHAYET dün sonda çıkarıldı ALLAHA şükür şuan hiç sıkıntı olmadan idrar çıkarabiliyorum doktorum prf.dr.selami albayraktan ve sizden ALLAH razı olsun nihayet sayenizde buillet hastalıktan kurtuldum bu sıkıntıyı çeken herkesin biran önce kurtulması dileğiyle hoşçakalın....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İyi olmanıza çok sevindim.

Darlık oluşmaması için genel sağlığınıza dikkat edin. Üşütmek, aşırı beden hareketleri ile yorulmak vb. şeylerden uzak durun.

Kopan üretranın ucu ucuna dikilmesine dair deneyimlerinizi burada aktarmaya devam edin lütfen.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12