Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    engelli_biri Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    11

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Arkadaşlar Bu Konuyu Omurilik Felçli Bi Arkadaşım Ricası Üzerine Açıyorum
    Kendisi Uzun Zamandır Tak Yapıyor ve Üropan Kullanıyor ve Yan Etkilerinden Çok Muzdarip Gittiği Doktor da Pek İlgilenmiyormuş Kendisiyle
    Dün İstişare Ettik Artık Üropanın Yan Etkilerinden Bıkma Noktasına Geldiğini ve Değiştirmek İstediğini Söyledi
    Ben Tak Yapıyorum Doktorum Bana 4 Saatte Bir Tak Yapmamı Yani Günde 6 Kere Tak Yapmamı Söyledi Bende Hocam İdrarımın Geldiğini Anlayabiliyorum
    Sıkıştığım Zaman Taksam Olurmu Diye Sordum Olur Dedi Ürodinami Testi Yaptırdım İlk Başlarda Bana Da Üropan Vermişti Ancak Ben Arkadışımın da Bana Anlattığı Gibi
    Aşırı Yan Etkisinden Dolayı Kullanamadım ve Doktorum İlacımı Değiştirmesini İstedim Spamex'e Değiştirdi ve Şöyle Dedi Bu Hap Çentikli Olduğu İçin
    İkiye Bölünebilinir Sen Bunu İkiye Böl Yarım Olarak Al ve Hergün Kullanma 2 veya 3 Günde Bir Yarım Olarak Al Dedi Bende Öyle Yapıyorum Hatta Yazın
    Hiç Kullanmıyorum ALLAH'a Şükür Kendisine Aynen Anlattım Ne Yapmam Lazım Diye Bana Soruyor

Bildiğim Kadarıyla

1. Detrusitol
    2. EMSELEX
    3. KİNZY
    4. Mictonorm
    5. Spasmex
    6. Üropan
    7. VESİCARE

7 Adet İlaç Var Ben Memnun Kaldığım İçin Sapsmex'i Tavsiye ettim Ama Yanlış da Yönlendirmek İstemiyorum Arkadaşımı
    Ne Yapmamız Lazım Benim Doktoruma Götürüp Ürodinami Testi Yaptırıp Öyle Değiştirelim Yoksa Bu 7 İlacı Tek Tek Kullanıp Öyle mi ? Karar Versin
    Bi Zararı Olurmu Acaba Yorumlarınızı Bekliyorum Şimdiden Teşekkür Ederim ALLAH Yardımcımız Olsun..

Üye
    pasam Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    10.09-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşım uropan veya spazmex kullanırsın yalnız gereklıyse kullanırsın degılse kullanmanıza gerek yok bu ılac lar mesane basıncını dusrmek ıcındır sızın mesane kapasıtesını belırtmenız lazım bızlere urodınamıde cıkan sonuc mesane kapasıtesı ne kadar kac cc bu onemlı eger 400-500 cc varsa ılac kullanmanıza gerek yok daha dusukse bu ılacları 3-6 ay kullanıp tekrar urodınamıye gırın mesane kapasıtesı zaten buyur 400-500 cc yeterlı kapasıtedır artık ılac kullanmanıza gerek kalmaz .gecmıs olsun.

Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim mesane kapasitem 500 cc ve tak yapmıyorum ürodinamiye 2009 da girdim 500 cc bıraktılar içerisine 450 cc boşalttım doktor dedi spasmex günde iki tane al dedi kulanıyorum sıkıntı yok allahha şükür eskiden üropan kulanıyordum en çok rahatsız eden yönü dudaklarımın kupkuru olması ve çatlaması spasmex öyle değil

Üye
    pasam Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    10.09-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

azız ılac etkılesımı kısıden kısıye degısyor olabılır ben once spazmex kulanıyordum mesanem kuculdu 120c ye kadar son bır yıla yakın dır uropan kullanıyorum tabıkı urodınamı doktoru dogrultusunda su an mesane 450-500 cc cıvarında bende tak kullanıyorum his yok bende .sen hissedip boşaltabıldıgını yazmışsın buna gore senın ılac kullanmana gerek yok dıye dusunuyorum

Üye
    engelli_biri Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    11

Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim Fakat Arkadaşımın Mesane Basıncı Ortalama 400 İla 500 Arası İmiş Biraz Önce Aradım Sordum Fakat Kışın Yada
    İltihaplı Olduğu Zamanlar da Basıncın 200 cc ye Kadar Düştüğünü Belirtti.

Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pasam;

vallahi ürodinami ye son girdiğimde doktor bana kullan dedi 2009 da

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

İlaç konusunda tavsiye olmaz aslında... Çünkü sana iyi gelen bana iyi gelmeyebilir, bana iyi gelen sana iyi gelmeyebilir.

Mesane iç basıncını düşüren bu ilaçları bence denemeli ve kendimiz için en verimli olanı kendimiz bulmalıyız. Ben mesela deneye deneye bana en iyi gelenin Mictonorm olduğuna kanaat getirdim ve yıllardır bunu kullanıyorum. Bir gün etkisi azalırsa, o zaman yine başlayacağım denemeye ve en etkili olanı bulmaya çalışacağım...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bendede hala düzen tutmadı 35 ay oldu hala kacak var 6x1 tak yapıyom 4 tanesi banko kaçıyor, felçli durumumdan çok bu olay beni mağdur ediyor arkadaşlar. bana ne
    VESİCARE ne Spasmex fayda etti şu anda Mictonorm kullanıyorum ondanda fayda görmedim bende ne yapcam bilemiyorum kapasitede 2010 da 240 cc idi. Allah yardımcımız olsun.