Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 56 mesajın 46-56 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    toprakkaleli Avatarı

Gerçek Adı
    Veli ACI
    Son Giriş
    24.07-2014
    Saat
    11:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kök hücre nakli olan arkadaşlar gelişmeleri burdan paylaşırlar ise memnun oluruz

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, böyle bir imkandan koşullarınız uyuyorsa mutlaka olun. Korkmayın. Allah Tıbbi gelişmeleri bizler için yapıyor. İnşallah bütün engelli, hasta insanların dermanını verir.

Üye
    viyanali Avatarı

Gerçek Adı
    akay
    Son Giriş
    14.11-2013
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Viyana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar,

Saglik Bakanligi yetkilileriyle yaklasik iki hafta önce görüstüm. KÖK Hücre tedavisi icin yeniden izin ciktigini belirttiler. Saglik Bakanligi KÖK Hücresi tedavisinin takipcisi oldugunu ifade ettiler. Bu görüsme sonrasi Prof. Dr. Ayhan Attar hocayla da görüstüm. KÖK Hücre Tedavisi icin kayit aldiklarini, zamanlama ve sayi sinirlamasinin olmadigini bildirdi. KÖK Hücre tedavisi icin Ibni Sina hastanesine basvuru yapiliyor, onlar da hastayi muane icin belli bir tarihe randevu veriyorlar. Muane sonuclari farkli doktorlardan olusan kurulda degerlendiriliyor, kök hücre tedavisi icin uygun raporu cikiyor. Bu rapora göre hasta kök hücre tedavisine aliniyor.

Haberdar olmayan tüm arkadaslarin bilgisine...

Rabbim tüm hastalarin sifasini versin.

Üye
    onurbahar Avatarı

Gerçek Adı
    ONUR
    Son Giriş
    07.12-2015
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb arkadaşlar bu kök hücre raporu çıkması için seçilen hastalarda nasıl kriterler arıyorlar.bilen varsa yazarsa sevinirim.

Üye
    ahmet_t12 Avatarı

Gerçek Adı
    Amet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: onurbahar Mesajı Gör
    Mrb arkadaşlar bu kök hücre raporu çıkması için seçilen hastalarda nasıl kriterler arıyorlar.bilen varsa yazarsa sevinirim.
    aynı konu kök hücre bölümünde de var konuları birleştirmek lazım site yöneticisine duyrulur..

kök hücre bölümünde yazdıklarımı burayada yazıyorum

geçmiş olsun öncelikle
    sadece siz ve sizin gibi haber bekleyen arkadaşlar için login olup cevap yazıyorum..

ben bu ameliyat için seçilen ilk kişiyim !!!!

kısaca bildiklerimi paylaşıyorum...
    önce muayne bu işin ilk ayağı muayneden sonra dr uygun görülse dosyanız ünüversitenin bu konuyla ilgili konseye gelecek konsey hafta da bir toplanıyor eğer konseyde onay verilse bu sefer sizi fizik tedavi bölümüne gönderiller ordan fizik hocası prof şehim hanımda onay verilse diğer hastaların seçilmesini bekliyeceksiniz çünkü hastadan alınan kök hücreler trabzon daki ati kök hücre merkezinde işlem görecek onun için grup olarak artık kaç kişiye uygulanıcaksa kök hücre hepsinden aynı gün alınacak kök hüclerler

daha sonrası hücleler hazır olunca ameliyat sonrası en az 3 fizik tedavi..

allah sizin benim ve tüm derti olupda derman arayanların yanında olsun yardımcısı olsun
    herkese acil şfalar dilerimm...

özel veya genel olarak varsa sorulanız her zaman yardımcı olurum..

ayrıca sizin sorunuza gelince ana kriter hastanın complet olması onlar için öncelikliymiş diğer tarafdan her hastanın kendine özgü bir durumu var karışık biraz omurilikfelçlilerin durumları ayrı ayrı siz başvurunuzu yapın aşama aşama ilerliyor zaten en son fizikcilerin görüşü önemli muayne edip karar veriyolar kas erimesi kasılma vs vs ayrıca onlarda bakanlığın verdiği onay çercevesinde karar veriyolar belilli prosödürleri var onları uyguluyolar...

umarım yardımcı olmuşumdur..

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    01:47
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ahmet_t12 Mesajı Gör
    ayrıca sizin sorunuza gelince ana kriter hastanın complet olması onlar için öncelikliymiş diğer tarafdan her hastanın kendine özgü bir durumu var karışık biraz omurilikfelçlilerin durumları ayrı ayrı siz başvurunuzu yapın aşama aşama ilerliyor zaten en son fizikcilerin görüşü önemli muayne edip karar veriyolar kas erimesi kasılma vs vs ayrıca onlarda bakanlığın verdiği onay çercevesinde karar veriyolar belilli prosödürleri var onları uyguluyolar...

umarım yardımcı olmuşumdur..
    yani kas erimesi olanlara uygulanmıyormu...mesela benim kaslarım erimiş bide bide bende kemik erimesi oluşmuş zaten omurilik felcin %99 beli bir süre sonra kasları eriyor ayak zayıflıyor onlara uygulanmıyacakmı?

Üye
    ahmet_t12 Avatarı

Gerçek Adı
    Amet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

imQ;

kas erimesi derken duruma bakıyolar genel olarak değerlendirip karar veriyolar yani fizikciler ameliyat dan sonraki süreci onlar yöneticekleri için onların da uygun görmesi şart belli kriterleri var bu kriterler ne onu bilemiyorum..

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Az önce ayhan beyin kök hücreyle ilgilenen polikliniği aradım benim omurilikte 3 cm yok dedim onu biz bilemeyiz ayhan beyle direk görüş dediler akşam ulaşabilirsem arayacağım asıl mesele dedilerki 60 kişiden sadece 1 kişiye kök hücreyi uygun gördüler dedi sekreter yani her omurilik hasarına verilmiyo o zaman duruma bakılırsa 100 kişiden yaklaşık sadece 2 si alacak demek kök hücreyi allah yardımcımız olsun

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    2

Konu biraz eski guncellemek gerek
    Arkadaşlar kök hücre tedavisi son gelişmesi ne durumda bilen arkadaşlar konuyu takip eden arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Üye
    karsiyakalı Avatarı

Gerçek Adı
    turgut
    Son Giriş
    31.08-2016
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    izmir/KARŞIYAKA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sunfungun iyi günler herkese ne gibi değişiklikler oldu biraz daha detaylı anlatırömısın?

Üye
    yeday Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    Hatay/Antakya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ayhan hocaya ameliyat olan arkadaşlar bu konudaki gelişmeleri buradan aktarabilir misiniz? Konunun kapanmasına izin vermiyelim.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234