Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar felç olalı 15 ay oldu seviye t 7 normal soğuk algınlığı veya başka kafa ağrısı gibi bazı durumlarda yatarken kuvvetli hap attığımda hapın etkisiyle sabaha kadar hisseden tarafım su gibi ter olur fakat benim 15 gündür hiç hap kullanmadığım halde ağrım olmadığı halde hergün gece 3 te uyandığımda elbiselerimi terden değiştirmek zorunda kalıyom bu terlemenin sebebi ne olabilir veya omurilik felçli olupta başına böyle hadise gelen varmı acaba bir yerim rahatsızlandıda benmi farkında değilim ne yapmam gerek

böbreklerde olabilirmi

Üye
    İbrahimt5 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar ,ncelikle geçmiş olsun allah acil şifalar versin,bende t5 seviyesinde of liyim ve terleme bendede genelde enfeksiyon olduğu zamanlarda oluyor .

Üye
    CAN_KUŞ Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bunun normal oldugun bıl aynı sorun bende de var bende 16 aylık bır omurılık
    felçlıyım bu senın sabıt kaldıgından dolayı terlemeye neden oluyo.normalde ınsan yatarken
    sureklı yatarken kendısı farketmeden cevırır ama bızler bunu yapamıyoz ve aynı tarafa yatmaktan
    buna engel olamıyoruz ve kendımızı cevıremıyoruz bırde odemın falan varsa bundan dolayı asırı terleme
    kacınılmaz olur .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:11
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Barsakların ya da mesanenin dolu olması buna neden olabilir.

Ateş varsa, idrar yolu enfeksiyonundan şüphelenmek lazım.

Yatış pozisyonunda bir sorun olabilir. Baskı oluşursa, vücut bu tür tepkiler verebilir

Ben olsam önce bi üroloğa giderim. Tüm üst batına ultrason çektiririm. Böylece organlarda bir sorun olup olmadığı belli olur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim bülent bey analamadığım zaten bu ateş bende hiç ateşlenme yok yani büyük abdestim hergün normal oluyo 15 aydır olmadıda yattış pozisyonumdan 15 gündürmü oluyo atletimi sıksan suyu çıkacak dediğini genede yapıp bi kontrol muayenesi olayım ne olur olmaz hepinize teşekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Yatış pozisyonunuzu değiştirerek bir dener misiniz. Ne bileyim, sırt üstü yatıyorsanız, yüz üstü yatın mesela... Bakalım aynı saatlerde yine terleme olacak mı.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

onuda denedim her yatış pozisyonunu denedim hangi pozisyonumda yattıysam gece yarısı uyandığımda su gibi sırılsıklam oluyorum ilgilendiğin için çok teşekkür ederim sebebini bulunca burada benim gibi olanların başına gelebilir burda paylaşacağım inşallah kısa zamanda bulurum yanıma iki çift gecelik koyuyom bıktım gece gece su gibi olmaktan sanki banyo yapmış gibi bide terbezimiz çalışmıyoya sadece göğsümden yukarısı terliyo

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Gündüz uykularında oluyor mu aynı terleme?

Üye
    Dante Avatarı

Gerçek Adı
    Dante Alighieri
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    03:29
    Yaşadığı Yer
    araf
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vücutta aşırı terleme olması için vücut ısısının normal seyrinin çok üstüne çıkması kısaca ateş olması gerekir. Şayet ateş yokken bu derece bir terleme varsa durum çok daha vahim olabilir, biran önce hastaneye gidip görünün. Bunun dışında ben enfeksiyondan dolayı bu şekilde aşırı terleme olacağını düşünüyorum. Ve muhtemelen enfeksiyonunuz olduğu halde kanıksadınız ve bunu gidermek için kültür yaptırmadınız, antibiyotikle tedavi edilmediniz. Hiç vakit kaybetmeden önce kan tahlili, ardından idrar kültürü yaptırın. Şayet hissetmediğiniz bir yerinizi vurduysanız, ya da bası yarası gibi birşey söz konusuysa da olabilir bu durum..

Bu arada sakatlık seviyesi T7, peki bu seviyenin altında vücudunu hissetmediğin bölgelerde terleme var mı?

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hissetmediğim bölgelerde terleme hiç yok ben fizikten çıkalı 11 ay oldu hiç bi şekilde hastaneye gitmedim galiba haklısınız kendimi bi kontrolden geçirme zamanım gelmiş tavsiyeniz için teşekkür ederim en kısa zamanda hastaneye gideceğim bülent beyin sorusuna gelince hiç bi şekilde gündüz uykum yok yalnız denediğim bi şey var onu deneyip buraya bilgimi paylaşacağım

Üye
    pasam Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    10.09-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

t 5 ofluyum terleme bende de var yatış pozısyonu denesemde yıne tarleme var his bolgesı dısında da terleme var yalnız şu bende karaciğer de yukselme var ıkı defa kan tahlılı yaptık doktor cok degıl dedı tedavı mumkun dedı tedavıye daha baslamadık 1 ay sonra yıne kan tahlılı yapacaz sonuca gore karacıger testlerı baslanacak .terleme bunla ılgılı olurmu bılmıyorum.

Üye
    korayy Avatarı

Gerçek Adı
    Koray
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

omurilik felçliyim, kaza geçirdiğimden beri -ki yaklaşık 6 yıl oldu- yaz kış farketmez her gece en az 1-2 defa t-shirt, atlet değiştiriyorum.. bazen ter yüzünden gece yarısı yastık-çarşaf da değiştirdiğim oluyor.. Öyle böyle değil yani değişik yataklarda denemediğim uyku pozisyonu kalmadı, artık alıştım çok normal geliyor
    Geçen sene doktor bir arkadaş bu durum ciddi olabilir, lenf bezlerine baktır demişti..

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

pasam;

yani his olmayan yerlerdedemi terleme oluyor kaç yıllık felçsin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Eskiden his olmayan yerlede de terleme olurdu bazen. Ama çok uzun zamandır böyle bir şey olmuyor...

Bu arada, terlemek aslında kötü değildir. Tansiyonu dengeler. Burada önemli olan şey, terlemeye neden olan şeyin bir rahatsızlığa işaret edip etmediği. Bir ultrason çektirip organların sağlıklı olduğu kontrol edilmelidir... Her şey yolundaysa, terlemeye devam

Not: Üstünüze aldığınız yorgan, yatağın kalitesi, ortamın havasız ve sıcak olması da rahatsızlık verir. Ben kaliteli kaz tüyü yorgan tavsiye ederim. Hem aşırı hafif olmasından dolayı hem de vücut sıcaklığını mükemmel seviyede tutmasından dolayı...

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    verdiğiniz bilgiler için çok teşekkkür ederim

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon