Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yasar2456 Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    NEVŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende olmuyorda hastanede yatarken anlattığın olayda bir arkadaş vardı ondada aynı senin gibi terlerdi sabah kalkınca üstünü komple değiştirirdi ve yatağıda değiştirirdi,sonuç ise mesanesi 100 cc düşdüğü için yani mesane dolunca terleme başlıyordu ve daimi sonda taktılar mesaneyi genişletmek için,mesanenizde bir sorun yoktur benim aklıma geldi paylaşayım dedim .

Üye
    Zahra Avatarı

Gerçek Adı
    Zehra
    Son Giriş
    27.08-2014
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    Zaqatala, Azerbaijan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam aleykum.Terleme bende de oluyor, rahatsizliq olunca, ayni yan uste cok yatib kalirsam, mesane dolursa ve ya soguk olunca. Vucudda olusan her hangi bi rahatsizliya karsi oyle cevab veriyor yani. Rahatsizliginizin sebebini oyrenmeye calisin. Gece uyurken ayni yan ustde cok yatmayin. Allah sifa versin. Amin

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hepinize tekrar merhaba hakkımda önemli bi gelişme olursa bilgi vereceğimi söylemiştim bülent beyin dediği gibi doktora gittim fakat ben kasabadayım ilçe hastanesine gidip kan tahlilleri idrar tahlilleri ve ultrason yapıldı böbreklerim temiz çıktı idrarda iltihap var dediler fakat kanda bişey buldular normalde insanda 50 olması gerekirken sende 70 çok yüksek dediler anlamını sorduk vücudunda ödem olabilir en kötüsü 3 yıl önce omurilikte tümörden kanser tedavisi gördüm ama atlatmıştım doktor tekrarlamışda olabilir senin kandaki herşeyin anormal dedi yarın acilen pamukkale üniversitesine gideceğim kusura bakmayın hastaneden şimdi geldim canım çok sıkkın olduğu için yazıyorum ayrıca bu 50 olması gereken 70 bu kandaki ne anlama geliyor bilen varmı ünivesiteden inşallah iyi haberle dönerim tekrar yazarım
    ,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Aman Ali arkadaşım, aklınıza olumsuz şeyleri getirmeyin... Doktorlar genelde konuşurken ipin ayarını kaçırırırlar...

Siz hiç bunları dert etmeyin şimdi. Ne güzel, erkenden fark etmiş oldunuz durumu... Bir an önce gidip kontrollerinizi yaptırın. İnşallah basit bir enfeksiyon çıkacak ve antibiyotik tedavisi ile bu sorunlardan kurtulacaksınız... İyi haberlerinizi bekliyoruz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bülentbey acill cevap elimdeki tahlillerle beyin ceraha gittim çünkü tümörü onlar takip ediyordu bizlik değil onkoloji dediler ordada sıra ssalı dediler toplantıya gittiler öğleden sonra gelirler ricayla gösterebilirseniz gösterin dedi sekreter bizde öğleden sonrayı beklerke fizikten tekerlekli sandalye yazdıralım dedik orda polikilinikteki doktora soralım tahlilleri dedik oda aşırı terleme ve zayıflama varsa tümör olabilir demesinmi neyse sandalyemizi yazdırdık çıktık öğleden sonra bi çalışan dostumuz onkolojiye sonuçları gösterdi oda o tümör hemen böyle belli olmaz bizim isteyeceklerimiz başka tahlil salı günü sıranız geldiğinde bakalım bu terlemeler enfeksiyonan olabilir demiş o bizi biraz rahatlattı şimdi sorum bende efeksiyon var hatta böbreğime ultrasonda bakan doktor idrar duvarların kalınlaşmış demişti benim enfeksiyon hastalıklarınamı yoksa ürolağamı kime görüneceğim salıyı onkolojiyimi bekleyeceğim nereye görüneceğimi şaşırdım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Önce üroloğa gitmelisin, sonra o gerekirse sizi enfeksiyon bölümüne yönlendirir...

Bir de, aman diim, doktor kafasına göre antibiyotik verir genelde, sakın alma! İdrar kültür testi yaptır, çıkan sonuca göre antibiyotik kullan...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Günde ortalama 10 defa tüm çamaşırlarımı 12 yıl boyunca değiştirdim. denemedik tedavi yapmadıgım şey kalmadı sırıl sıklam terledim.

Nedenlerimden bazıları şunlar:
    bası yarası, veya uzun süre aynı pozisyonda olması ve derinin bası nedeniyle kızarması.. Enfeksiyon.. idrar infeksiyonu olabilir veya herhangi bir rahatsızlık olabilir... Büyük ve küçük idrar yaparken ve yapmadan önce belirtisi...benim en büyük nedenlerden birisiyse böbrek ve mesane taşıydı.. mesanede ve böbreklerde taşların biriktiğini hiç anlamamıştım tedavisinden sonra neredeyse hiç terlemiyorum diyecek kadar az şuan..

kısaca vücutta bir düzensizlik olursa bunu terleme nedeniyle anlayabilirsiniz..

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler bülent beyin dediği gibi doktora gittim infeksiyon bölümüne yatış yaptım bütün kültürler yapıldı hepsinde bi anormallik çıkmadı bu arada sevindirici haberde aldık eski tümörün yenileniyo olabilir demişlerdi emmar sonucu onunda çok temiz olduğunu öğrendik o bizi çok sevindirdi ateşim ve terlememin sebebi şuna bağladılar herşey temiz çıkınca ben kasım 20 de kaleriferimizin ısısını soğuk diye çok yükseltmiştik bende sırtımı dayadım ve hissetmeyen bölgemde baya bi derin yanık oluşmuştu o günden beri yarayı iyileştiremedik daha doğrusu önemsemedik banyoda su değdirdik hiç krem ilaç kullanmadık sarmadık üzerine yattım sürekli hissetmiyorum acımıyoya iltihap yapmış plastik cerrah temizleyiverdi şimdi üzerine yatmıyom hergün kremle pansuman yapıyoz iyileşmeye başladı doktorlar ateşin büyük bi ihtimal yaradan dediler bu arada terlemem kalktı varda çok az kıymeti yok tam bir hafta pamukkale üniversitesinde yattım iyide oldu tüm kültürler yapıldı antibiyotik tedavisi uyguladılar çok şükür şu an iyiyim

Üye
    İbrahimt5 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

kültürde üreme olmadıysa neden antibiyotik tedavisi uyguladılar çok merak ettim tekrardan geçmiş olsun

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hayır genede üreme yok ama azda olsa idrarda infiksiyon çıktı bide sırtımdaki yanık yarası için antibiyotik kullandılar onu kurutmak için

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Yuh be Ali! Abicim, sırtında o kadar yanık varsa, ateş yapmayacak da ne yapacak! Cayır cayır yansan, normal

O yanığın tedavisi için antibiyotik vermişler... Bol su iç, C vitaminini eksik etme, antibiyotiğin saatini aksatma. Et-süt ürünlerini bol tüket. Sık sık banyo yapıp sırtındaki yaranın temiz kalmasını sağla. Doktor merhem vermişse, merhemi temiz şekilde sürmeyi ihmal etme...

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

valla bülent abi haklısın çok ihmal ettik hissetmiyo diye fakat zararını şimdi çekiyoz ama verdikleri krem fayda etmeye başladı yara kapanmaya döndü

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun. Ciddi bir hastalığının olmaması sevindirici. Omurilik felclisi değilim ancak sizlerden ben de bir şeyler öğreniyorum okudukça.

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sağol teşekkür ederim

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ateşim ve terlemem halen aynen devam ediyo bugün kontrole gittim ifeksiyona yanık kapandı bu sefer yanıktan değil dediler beni beyin ceraha yönlendirdiler çünkü ameliyatımı platinleri takan onlar diye heralde geçen hafta asistana göstermiştik emar sonucunu bu sefer profösör baktı flmde bişeyler gördü kemiklerimde haftaya kemiklerimden biopsi yapılacak inşallah bişey çıkmaz çünkü kemikten iltihap olurda kazımaya kalkarlarsa profösör beline bi operosyon daha yapamam dedi bakalım bu ateşin sonunda ne çıkacak bu yazılarımı benim gibi başınıza gelirse diye bilginiz olsun diya yazıyorum

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon