Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    birsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende bu dertle başım belada.. Enfeksiyondan bıktım. Yürüyememek dahi bu kadar ağır gelmedi. Tak uygulaması yaparken çok dikatli davranırım, hijyene çok önem veririm ama bir türlü bu dertten kurtulamadım. Özellikle kış aylarında daha fazla oluyor. Şimdi yine doktorum 10 iğne verdi amikozit adında bir iğne ve yanında piyeloseptyl ilacı kullanıyorum.Ayrıca bitkisel tedavide kendimce ek tedavi yöntemi olarak kullanıyorum. Kuşburnu, adaçayı vb.. Bakalım iğnler bitsin tekrar kültür yaptıracağım o zaman her sahada bol lokosit yazısını sonuçta tekrar görmek istemiyorum Azalma olsada kurtulma şansı çok düşük oluyor enfeksiyon denen dertten

Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende de oluyor idrar yolu enfenksiyonu tak ve daimi sonda kullanmıyorum yani normal idrarımı yapıyorum yinede oluyor ama ben çok dikkat ettim üşüttüğüm zaman oluyor bende

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Bol bol bol su içip, iki tak arasındaki sürenin 4 saati geçmemesine dikkat etmek bence en temel korunma yolu. Mesanede uzun süre kalan idrar bakteri üremesi için bulunmaz bir ortam sağlar. Onun için, ne yapın edin, 4 (hadi bilemediniz 5) saatte bir tak yapın.

Ayrıca, bir şekilde enfeksiyondan şüpheleniyorsam, içtiğim su miktarını daha da arttırıp, 2-3 saatte bir TAK yapmaya başlıyorum. 2-3 gün bu şekilde dikkat ettiğimde, olası bir enfeksiyonun riski daha en baştan ortadan kalkmış oluyor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

sayın oturanboga
    ben 4 saatte bir tak yapıyorum, tahlildede bir şey çıkmadı ama hala günde 6 tak yapıyorum 4-5 tanesinde kaçıyor . gelende 100-250 cc arası buna rağmen . ben ne yapmalıyım . doktor her gittiğimde ilacı değiştiriyor . başka önerisi olan va rmı ?

Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 2 sene daimi sonda kulandım 5 sene de tak bende o zamanlar çok oluyordu ama fark ettiğimde 1 hafta daimi sonda takıyordum ve 4 5 litre su içiyordum + ilaç geçiyordu 1 ay 1 buçuk ay dayanıyordum tekrar daimi takıyordum

Üye
    mavikalem34 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2012
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

antibiyotik kullanırken dikkat etmek lazım.Enfeksiyon kalmadı iyileştim dediğin zaman ilacını tedavini bıraktığında tekrar başlıyor.Hiçbirşey kalmasa bile bir müddet devam etmek lazım.Mikroplar pusuya yatıp uygun zamanı kolluyorlar.Tedavi devam edince bir müddet sonra gerçekten yok oluyorlar.Doktorun dediği en doğrusu.Kulanma diyene kadar devam.

Üye
    Batangul Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Sizi hep okuyoruz ama araniza yeni katıldık. Oğlum spina bifidali. 40 yaşına kadar ilaçla kas kontrolü sağlandı.Zaman zaman sorunlar olsa da idare ettik. Fakat artık olmuyor. Lökosit fazla çıktı yine. Mikrop uremiyor ama. Dr antibiyotik alma bol Su iç cuma günü gel dedi. Antibiyotik almak zorunda kaldı çünkü genel durumu bozuluyor. Sonda takılmıştı. 2 ay kadar durdu.Sonda çıktıktan sonraki 2 hafta idrar çok güzel çıkıyordu 15 gün sonra tekrar bozuldu.Ne yapıc ağımızı şaşırdık. Sizinle paylaşmak istedim. Çok bilgili ve tecrübeli siniz çalışmalarıniz için teşekkür ediyoruz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

@Batangul

Şöyle bir besin takviyesi de düşünebilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...ml#post1770455

Üye
    Batangul Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

Mikrop uremiyor. Idrar bulanik 10 gündür antibiyotik iyi gelmedi. Sabit sonda takılı 2 gündür.neden neden idrar bulanik????

Üye
    SALİH DEMİR Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    09:26
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Arkadaslar bugun uroloji doktoruna gittim idrar yollari enfeksiyonu icin; arkadaslar idrariniz bulanik ciktiginda yapacaginiz yani enfeksiyon icin 500 cc serum fizyolijik icine bir adet genta 80 mg ampul, 1 adet 40 mg prednol 4 adet sodyum karbonat ampulu sterillgini bozmayacak sekide koyun caljalatarak karistirin 50 cc lik steril enjektor ile tak sonrasi sondayi cikarmadan 100- 250 cc aasi mikrarda verin 10 - 15 dk bekletin sonra bosaltin bunu mesane enfeksiyonlarda yikamak icin gunairi olmak kaydiyla bir kac kez kullanabilirsiniz.

Arkadaslar idrar yollari enfeksiyonunda dikkat edeceginiz hususlar maydonoz sapi cayini cok fazla kullanmayin karaciger yetmezligine goturuyormus. Limon tuzu ile kesinlikle mesane yikamagin bana geri zekali doktor soylemisti limon tuzu mesaneyi tahris ediyor. Gunluk yatmadan once pryosptil 50 mg alabilrsiniz gunluk olarak. Birde monurol sase mesane bosaltildak sonra icilebilr. Bu ilac mesanede en az 4 saat kalmali.

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:26
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

Bu sizin bulduğunuz bir yöntemmi yoksa tavsiyemidir
    Ben günlük pyoleseptly 50mg kullanıyorum küçük enfeksiyon riski olunca 2 çıkarıyorum bir kaç gün sonra normal oluyor

Üye
    SALİH DEMİR Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Bunu uroloji docenti soyledi

Üye
    SALİH DEMİR Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sogan suyunu nerde cikarcaz kati meyve sikacagindami?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12