Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    emly7
    Misafir Üye
    emly7 Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba
    benim soracağım soru şu... Acaba tam kesi olmuş arkadaşlar bacaklarını nasıl hissediyorlar? yada hiç yokmuş gibi mi hissediyorlar?
    benim T7-T8 seviyemden %40 oranında kesi var. bacaklarımda ise nasıl söylim, sanki sürekli birseyler dolaşıyor ve de bir sargı beziyle sarılıp sıkıştırılmıs gibi bir his var.
    acaba sizlerin hissettiği şeyler neler?

Üye
    Dante Avatarı

Gerçek Adı
    Dante Alighieri
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    03:29
    Yaşadığı Yer
    araf
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inzibat

Senin bahsettiğin olayın adı "phantom his" diye geçiyor bildiğim kadarıyla. Aslında duyuların sinirler ve sinir sistemine bağlı olduğunu düşünecek olursak hiç şaşırılacak birşey değil. Üstelik bu uzuv kayıplarında çok sık rastlanan bir durum, fix olarak ampute'lerin güdük akıntılarından sonra ikinci şikayetlerinden.

Üye
    filizergin Avatarı

Son Giriş
    25.11-2008
    Saat
    23:28
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

[merhaba

benimde T6 tam kesi bacaklarımda ağrı.yanma.sanki sıkılıyormuş patlayacakmış gibi gerilmeler oluyor.ayrıca çok duyarlılar biri dokunduğunda veya birşey batırıldığında resmen kendini çekiyor karşıdan bakan kesinlikle benim çekmediğime inanmıyor ama nerde hepsi refleks acı sıcak soğuk temas herşeye duyarlı .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Benim bacaklarıma dair anlatabileceğim hiç bir his yok doğrusu. Yani ne acı ne başka bir şey... Arada bir yanma hissederim, ama onu da fark etmem bile. UMursamam...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    parapleji33 Avatarı

Son Giriş
    29.06-2016
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    MERSİN-Silifke
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar,
    benim T4 tam kesi. benim de sürekli karıncalanma, sanki elektrik akımı veriliyormuş gibi şeyler hissediyorum. aslına bakılırsa karıncalanma gibi şeyler hissetmemiz duyu sinirlerinin kesik olduğunun göstergesidir. yoksa felçli taraflardan bir mesaj gelmemektedir.

Üye
    violatri Avatarı

Son Giriş
    28.06-2010
    Saat
    10:51
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben kesik bölgemi unuttum,buna da şaşmak lazım.napim kaç yıl oldu.bende de hassas,aman aman.ama kısmı felç,kumda yürü suda yürü pek fark yok.reflex niye oluyor ya,ani sevinç üzüntüde.gıcık oluyorum bazen.korkuda da olur,o yüzden kaldırım inemiyordum insanlara "bana yardııııım ...." derdim.sonra 6 ay yurtdışında tedavi,güven geldi sümela manastırına çıktım.artık ne zaman yüksek kaldırım veya merdiven gelse(gelme mi gelme mi,ohoho....) derim ki küçük korkak beynime: "korkma kız,sen bugüne bugün Sümela Manastırına çıkmış birisin,heeeeeyt"