Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hamzaakarca Avatarı

Son Giriş
    09.09-2011
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabar Bundan 2/2.5 yıl önce 5.cı kattan düşen nişanlımın omuriliğinin kırılması üzerine 16 tane platin takıldı bir kaç ay önce doktoru kemiklerin kaynadığını ve artık platinlerinin görevini tamamlamış olduğunu söyledi ve almamız gerekiyor demesiyle bizide bir koruku sarmaya başladı bu tip bir ameliyatta risk nedir yürümede sorun yaşanırmı platinlerin çıkması hayatını nasıl etkiler bunları doktoruna sorduk fakat böyle bir ameliyat geçiren omurilikteki platinlerini aldıran kimseler varmı durumları nedir diyede merak ediyorum yürümesinde hiç bir sorun yok herşeyi çok rahat yapıyor ama işte bu ameliyat korkusu sankı platinleri çıkınca onu ayakta tutamıycakmıs gibi hissediyor ve korkuyor aranızda varsa yardımcı olursanız sevınırım platinleri vidaları bursa tıp fakültesinde takılmıstı şimdiden teşekkürler

Üye
    shifty Avatarı

Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba. Öncelikle gelmiş geçmiş olsun.
    Bana da 8 ay önce 8 tane platin takılmıştı. O zamandan beri beni bazı rahatsız eden yanları oluyor. Özellikle hapşurduğum zaman sırtımdaki tüm omurlar kırılıyormuş gibi hissediyorum. Bunu doktoruma söylediğim zaman bana; kaza üzerinden 2 yılı geçmiş kişilerde isteğe bağlı platinler alınabiliyormuş. Çünkü bazı kişilerin vücudunun platin ile uyum sağlayamadığını söyledi. İstersen seninkinde de öyle birşey yapabiliriz ama düşünme şimdi bunları sen demişti. Yani benim bildiğim kadarıyla bu kişinin isteğine bağlı bir durum. Öte yandan 15 yıldır platinleri ile yaşayan birisini tanıyorum mesela.

Ayrıca bildiğim bir diğer durum ise kemiklerin 1,5 ay içinde %80'ini kaynıyor (ki bu da korseyi çıkarma zamanına denk geliyor) 3 ay içinde ise tamamı kaynıyor.

Tabi bunları söylüyorum ancak belki alınmasını gerektiren bir durum farketmiştir doktor. Bu yüzden benim tavsiyem buradaki diğer kullanıcıların da fikirlerini alabilirsiniz ama başka bir doktorla daha bu durumu görüşseniz çok iyi olur.
    Nişanlınıza ve size saygılar, selamlar.

Üye
    buzdan Avatarı

Son Giriş
    08.03-2013
    Saat
    15:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 8 sene once platin takıldı. ilk ameliyatımı yapan doktor istersen gel 6 ay sonra çıkartırız demişti. ikinci ameliyatı doktorada sorduğumda eger seni rahatsız etmiyorsa çıkartmaya gerek yok yarın Allah göstermesin bikaza maza yaparsan platın takması zor olur dedi bide boşuna bıcak masasına yatmana ne gerek var dedi.

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu pilatinleri çıkarmakta takmak kadar zordur diye biliyorum yani çok araştırın başınıza iş açmasın sakıncası yoksada muhakkak çıkarın sonucu da lütfen buraya yazınız.

Üye
    zeynep_nur Avatarı

Gerçek Adı
    zeynep
    Son Giriş
    17.10-2013
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Ben 14 Yaşındayım Ve Yaklaşık 1,5/2 Ay Önce Skolyoz Ameliyatı Oldum Banada Doktorum 5 sene Sonra Kadar Platinleri Çıkartabileceğimi Söledi Ayrıca Belirtmek İsterim Ki Bende 15 Tane Vida Varmış Benim Şu Anlık Hiçbir Soruum Yokk....
    Ama Hapsurduğum Zaman Böle hafif Hissediyorum Ki.. O Kadar da Olsun Bence Sonuçta Kolay Şeyler Değilll...
    Belki Sizin Kıonunuzla Alakası Olmayabilir Ama Sadece Yazmak İstedim Hepinize Geçmiş Olsun....

Üye
    inzibat Avatarı

Gerçek Adı
    ErdaL
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    03:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    12

16 sene önce sırtıma iki adet 40 cm boyun da platin takıldı. Bir kaç sene sonra doktoruma bu platinler ne olacak dedim. O da gel çıkartalım dedi. Başka bir doktora danıştım; rahatsızlık vermiyorsa kalsın dedi. Sonuçta kritik bir bölge ve yapılacak en ufak hata zarar verebilirmiş. Bizler gibi doktorların da görüşleri farklı. Karar size kalıyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bence başka doktorlara da danışın... Protez bir zarar vermiyorsa kalmasında hiç bir sakınca yok derler genelde. Bizim sitede de protezler alınmamış belki yüzlerce üye var...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    13

Herkese merhaba acil sifalar hepimize, arkadaşlar 3 yıl önce trafik kazasi sonucu omurilik hasarı ve ameliyat vs. derken belime platin ve civatalar takıldı. Şimdi ise bu civatalarin iki tanesi yamulmus ve akciğer zarar verebilirmis. Dört hastaneye altı tane doktora mr sonucumu gösterdim her biri farklı şeyler söyleyerek 4 dr civatalari aldırmadan ameliyat riskli olur deyip ameliyatı onermediler 2 dr ise civatalarin kalması riskli ameliyat olmamı söylediler. Kafam çok karışık ameliyat olsa da riskleri var ameliyat olmasamda riskleri var diye söylemleri var diyorlar. Lütfen sizlerde fikirlerinizi paylasirmisiniz.

Üye
    shifty Avatarı

Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Yaralanma seviyeniz nedir acaba? Akciğere zarar verme ihtimali olduğu için t5 civarı olduğunu sanıyorum. Gerçekten çok ortada bir durumdan bahsediyorsunuz. Bir kez daha güvenilirliği kanıtlanmış iyi bir doktora görünmeye çalışmanız dışında ben bir tavsiye veremiyorum ne yazık ki. Acil şifalar!

Üye
    nofear39 Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    09:02
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba .. 10 ay önce dar kanal ameliyatı oldum ve belime 6 adet platin (vida) takıldı . bu takılan platinler insan sağlığı için herhangi bi uyumsuzluğu yok . 2 yıl sonun da alınabilir ama sökmek takmaktan daha zor olduğunu söyledi doktorum . yaşım 26 ve daha kemik gelimişi olmıyacağı için ömür boyu belimde kalıcağını söyledi . kemik gelişimi tamamlamamış insanlarda ve çok nadir olarak bazı hastalar psikolojik olarak rahatsızlık duyuyormuş ve sökmek gerekiyormuş ..

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    13

@shifty evet maalesef t5 den de aşağısı
    T 2 3 4 5 6 7 8 tam kesi. Evet tam bi çıkmaza girmisim. Bugün bi başka dr a yine gidecem. Ama galiba riski göze alıp ameliyat olacam.

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Selamun aleyküm

sağlık açısından sıkıntı çıkarmıyorsa, doktorlarr mutlaka alınmalı demiyorsa ameliyat gerekli değil.. üstüne bir de ameliyat risklerini, iyileşme sürecini koyun. Zorunlu olmayan Yapay her müdahale risk demektir.. zorunlu durumlarda Allah a sığınmaktan başka çare yok, Bismillah deyip tevekkül etmeli...

Üye
    Gülson Avatarı

Son Giriş
    06.06-2016
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar
    Bende 8 ay önce disk dejenerasyonu sebebi ile ameliyat oldum 12 vida 1 tane kafes koydu lar ve 2 disk boşaltıp yapay disk koydular fakat ben cok rahatsızım sürekli ağrı var ve battıklarını hissediyorum bu platinlerle çıkartmak istiyorum fakat kimse cıkarartmamı istemiyor daha erken diyorlar diskler oluştuktan sonra anca oda tam belli değil diyorlar acaba aranız da cıakrarak sorun yaşamayan varmı yada beni ne süreçler bekliyor beynen ve vücudan cok berbat durumdayım cıkartırsam belki omurga göçer diyenler de var acaba konu hakkında bilgi sahıbı olan varımdır göçermi yada bu yapılan dıskler ne kadar zamanda oluşuyor sağlam oluyor

Üye
    SSERİFE Avatarı

Gerçek Adı
    Şerife
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    10:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba çok geçmiş olsun. Ameliyat oldunuz mu acaba. Vidalarin neden egrildigine dair bilgi verdi mi doktorunuz. Bende de var 26 tane vida. Titanium olduğunu söylemişti hocam
    Sizinki de öyle mi ?