Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm ben omurilik felçliyim. sürekli mesane arısı cekıyorum yaklasık 3 ila 5 dakika ara ile idrar cıkarma ihtiyacı duyuyorum ve bundan dolayı sürekli kasılmalarım oluyor mesanemi buyutek için ne yapmam gerekır spasmex ve cardura ilac kullanıyrum ama eskisi gibi bi faydasını göremiyorum bu ilacların yanında alveres arıkesici kullanmadım surece günlerim gecelrim adeta işkence oluyor daimi sonda kullanarak mesanemi büyütme sansım varmı bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum teşekkürler...

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:02
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

Bu konu için bir doktora gitseniz, urolog yorum yapsa cok daha iyi olur..

Üye
    turab Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    01:18
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de böyle mesane ağrısı çekiyordum, vücudumda enfeksiyona dair bir etki olmamasına rağmen mesanem çok ağrı yapıyordu.
    Yatmadan önce belli bir saatten sonra su ve sulu gıdalar içmemek gerekiyor. Fakat yinede içiliyor, yani ben içiyorum. İçiyorsam o zaman ne yapabilirim dedim ve gece 2-3 gibi uyanıp idrarımı yapmaya karar verdim ve kesinlikle yararını gördüm yani mesane ağrım, Allaha şükür, kalmadı. Ayrıca bu enfeksiyonu da engelliyor. Tabi buradaki asıl mesele yatmadan en az 1,5-2 saat önce su ve sulu gıdalar almayı kesmek. Bunu yapabiliyorsanız gece kalkmaya gerek yok.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    939
    Verilen Beğeniler
    1.231

Enfeksiyon ilk akla gelen olasılık... Kültür testi yaptırıp varsa bakteriden kurtulmak lazım...

Spasmex bir süre sonra etkisini yitirmiş olabilir. Bence alternatif olarak Mictonorm deneyebilirsiniz. Ben çok memnunum.

Şu anda mesanenizin kapasitesi kaç cc?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mesane kapasıtem degısıyor bıgun bakıyorum 30ml bı bakıyom hıc cıkmıyor ve yattıgım zamanlar mesanem hıc dolmuyor gun içersinde 6 saat den fazla otuurup spasmex içtigim zaman mesanem 30 40 cc doluyor ve yataga uzandıgım an kendılıgınden akıyor süreklı prezervatif sonda kullanıyom

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    939
    Verilen Beğeniler
    1.231

Sabit sonda mı kullanıyorsun? 30-40 cc mesane çok çok küçük bir kapasitedir
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sürekli prezervatif sonda kullanıyorum.günde 1 kez enfeksiyon vardır diye tak yapıyorum.bide idrarın kokusu çogaldı ve çok kötü kokuyor.mesanenin küçük olması sebebiyle çok sıkıntı yaşıyorum.benim durumumda olan arkadaşların tavsiyelerini ögrenmek isterim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    939
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu kadar küçük kapasitesi olan mesane böbrekler için de risk oluşturur. Bence hiç vakit kaybetmeden bir ürologa gitmeli ve hem böbreklerinizin sağlıklı olup olmadığını kontrol ettirmeli hem de gerekirse mesane genişletme ameliyatı için görüş almalısınız...