Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 19 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sag kalcamda kucuk bı yara oluşmus..Amelıyatlık bı durumun olmadıgını doktor soyledı,Antiyobitik hap ve nouksol merhem verdı,Su an kendını toparladı kuculdu yara kapandı sayılır hatta ama Nedenses kucuk bı delik sureklı sıvı akıyo azaldı eskısıne gore akan sıvı..Sızce neden olabılır ne yapmalıyım.?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Yara üzerine bası devam ediyorsa, o nedenle tam iyileşmiyor olabilir. Ayrıca, beslenme de çok önemli. Protein yönünden zengin şeyler yemelisin ve bol bol su içmelisin. Kasaptan diz kemiği alıp paça çorbası gibi yaptırıp içebilirsen çok yararlı olur.

Ayrıca, günlük pansuman için şurada bir arkadaşımız önerilerde bulunmuş: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...-oneriler.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    petitgirl Avatarı

Gerçek Adı
    Beyza
    Son Giriş
    03.09-2012
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah şifa versin geçmiş olsun.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaslar Kalcamda kı kucuk yaradan sureklı sıvı akması normalmı..artık Cok sınır olmaya basladım..

Üye
    inzibat Avatarı

Gerçek Adı
    ErdaL
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    03:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    12

Çok geçmiş olsun. Yara dışarıdan ufak görünebilir fakat iç kısımda enfekte olduysa akıntı devam eder. Antibiyotik tedavisi başlanmalı ki akıntıyı kurutsun. Varsa yaşadığınız şehirde ya da yakınında bir yara ve yanık tedavi merkezi bir muayene olmanızın faydası olacaktır.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

never tşk ederım..Doktor akıntı devam eder sımdılık demıstı..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Yatarken de sandalyedeyken de yara üstüne bası olmamalı. Aksi halde yara iyileşmez...

Şu tür bir yatak çok işine yarayabilir: http://www.engelliler.biz/forum/enge...tml#post897572

36 1230381578 - Sağ kalçamda oluşan yara küçüldü ama tam kapanmadı..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

kalcamdaki yara cok kucuyldu fakat hala kucuk delikten sıvı akıyo bunun ıcın korkuyorum ne yapmam gerek...

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardes benim babamda sag taraf tam felcli ve yüreyemiyor,babamda da yatak yarasi kalcada cikmisti antibiyotik i bitirinceye kadar akinti durmusdu babamda ,ve arkadasimiszin dedigigibi basinc yaptirmadik ve yatagini da degistirdik felcliler icin özel yatak arkadassin gösterdigi resimdekigibi,su anda yara tamamen kapanti birtek kizariklik kaldi ,ve benim babam seker hastasi ,biliyorsun seker hastalinda yatak yaralari daha zor iylesiyor,simdi sen antibiyotikini bitirnceye kadar bekle ve yarali yerine basinc yaptirma otururkende yatarkende,ancak öyle iylesir,basinc varsa yatarken yaraya dikat at iylesmes,sen simdilik birsey yapmana gerek yok ,dedimgibi antibiyotikini bitir ve kremini devam et ve bunlari yaparkende yatrken o yaranin üstüne yatma ve oturma,ben babami yara iylesinceye kadar yüzü kapak yatirdim..

ahh babacim,allah ,ben ablam ve babam bilir ,yara iylesinceye kadar neler cektigimizi ,acik yara iylesin diye ,hele babacim yalvariyordu ne olur döndürün beni sirt üstü biraz yatayim diye,o yalvardikca biz de tabi cok üzülüyorduk ,ama en sonunda iylesti allaha sükür,babamin iyiligi icindi tabi,simdi cok dikat ediyorus ,2 saat sag tarafina 2 saat soltarafina 2 saat sirt üstüne hep degistirirek yatiriyorus geceleri bile böyle deveam ediyorus babacim geceleri biras rahatsis oluyor uykusu bölünüyor ama ,neyapacan baska care yok seker hastasi birde yara olmamasi icin,ve yatmakdan cok babam istemesede artik cogu gündüzleri tekerlekli sandalyede oturtduruyorus ,babamin iyiligi icin tabi yara olmasin diye ,bilenler bilir felcli kisiler biras sinirli olurlar ve huy degistirirler onlarin isdedikllerini olmasini isterler mesela hep yatmak isterler ,bizde onlari sevdigimiz icin yara olmamasi icin rahatsis ederis ya ,onlar bunlari anlamas ,tabiki benim dedigim beyin kanamasi geciren ferlcliler icin ,

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşlar herkese gecmıs olsun..
    Kalcamdaakı Yara,Cok köculmus Tırnak kadar..Sureklı Sıvı akıyordu,Cok azaldı yok kadar.Sımdı Kanadı bıraz kan aktı,Kötu mu.?

Üye
    fikri Avatarı

Gerçek Adı
    fikri
    Son Giriş
    01.10-2014
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    ordu/perşembe
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı şekilde bendede küçük bi yara kalmıştı. ve akmaya başladı. doktora sordum açıp içini temizlemeliyiz dedi. ameliyatı oldum . Üstüne 1 ay boyunca yatmamak oturmamak şertıyla ertesi gün taburcu oldum. 1 ay sonrra doktora gidip dikişleri aldırdım. Şu an az az oturabiliyorum. yara kapandı akmıyoda

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

bası yaram var ve yara bakımı ıcın hastaneye yatırılabılırmıyım sızce...?

Üye
    sunfungun Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birader yaranın derinliğini bilmiyorum ama eğer çok derin değilse evde kalmanı tavsiye ederim,

hastanelerde daha çok mmikrop kaptırma riskin var,

üstüne hiç oturmadan veya yatmadan vakit geçirmen lazım,

günde üç kere birisi temiz eldivenle batikon sürecek, ardından batikonun kuruması beklenirken hafif sıcaklık gelecek şekilde masa lambası veya gece lambası yakın şekilde yaraya tutulacak

ışığın beyaz ışık olması gerek, ve yaraya tutarken dikkatli olun çok yakın olup yarayı yakmasın,

amaç yaranın ışık alması ve batikonla beraber kuruması

kurutma işlemi bittikden sonra doktorun tavsiye ettiği antibakteriyel kremi gene eldivenle yaraya ve çevreye sürün,

yaranın etrafına hafif hafif masaj yapınki kan akışı artsın,

tüm bu işlemler bittikden sonta gazlı bezle güzelce kapatıp bantlayın,

sabredip bu işlemi günde 3 kez yapabilirsen işallah kısa sürede geçer yaran.

cildiyeye görünebilirsin, cerrahi bir işlem gerekiyorsa veya yara çok ciddi ise yatırırlar diye düşünüyorum.

dediğim gibi derin değilse hastaneye yatma dediklerimi sabırla evde yap geçecektir eminim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hastaneye yatamaya gerek olup olmadığına doktorla beraber karar vermelisiniz. Sen önce hastaneye gidip iyi bir tedavi görmeye başla...

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    artık ıslak paansuman yapmaya bsladım,fakat son zamanlarda koku verıyor yara neden acaba.?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon