Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    OptimusPrime Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar...
    Omurilik felçli ve evli erkeklerin en büyük sorunlarından bir tanesi sanırım bebek sahibi olamamaktır...
    Veya tıbbi olarak birçok tedavi ile bebek sahibi olunabiliyor...
    Omurilik felçli erkeklerin birçoğu malesef cinsel anlamda birçok problemle karşılaşıyorlar...
    Özellikle vücudun sperm üretememesi konusunda sanırım yumurtalıklardan ameliyat ile sperm alınıyor ve tüp bebek tedavisi ile bebek sahibi olunabiliyor...
    Ben bu konuda bilgisi olan veya tecrübelerini paylaşmak isteyen arkadaşlardan bizleri aydınlatmalarını rica ediyorum...
    Tüp bebek tedavisinin ve yumurtalıklardan sperm alınması için yapılan ameliyatın ödemelerini devlet karşılıyormu ???
    Bu tedavilerin ödemeleri için omurilik felçli erkeklerin nasıl ve nerden hastane raporu alması ve nasıl bir prosedürü takip etmesi gerekli ???
    Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim...

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

devlet 3 uygulamaya kadar masrafları ödüyor galiba

çalışıyorsan hastaneye sevk alıyorsun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Erkekten sperm alımı için ödeme yapıyor mu bilmiyorum. Omurilik felçli olup böylesi bi deneyimi olan arkadaşılarımız bilgilerini bizlerle paylaşabilirlerse çok güzel olur..?

İdrardan sperm alınamıyor mu? Önce bunu denemek daha kolay...

Şurada tüp bebek uygulamasında sgk'nın ne kadar ödediğine vs. dair bilgi var: http://www.muhasebeciyizbiz.com/sgk-...ygulamasi.html

Ayrıca bir haberden:

"Türkiye'de devlet 23 yaşında gün almış ve 40 yaşından gün almamış bayanlar için tedavi parasını ödüyor. İki denemeye kadar bu parayı ödeyen SGK, tüp merkezlerine bin 240 TL+KDV veriyor. Merkezlerden vatandaştan ise sınıflandırmaya göre fark ücreti talep ediyor. Buna ek olarak ilk denemede devlet ödediği paranın yüzde 30, ikinci tedavide yüzde 25'ini kesiyor. Merkezler bu parayı da vatandaştan alıyor. SGK'nın hizmetinden yararlanmak için tüp bebek yapılabilirliğine yönelik üniversitelerden rapor almak gerekiyor. Bu raporla ilaç masraflarının büyük çoğunluğu da devlet tarafından ödeniyor."

Bir de şunu buldum: Duyuru Detay

Tüp bebek tedavisi işlem bedeli ve ödeme esasları
    (1) Tüp bebek tedavisi SUT eki EK-9 Listesinde belirtilen fiyat esas alınarak ödenir. Fiyata; tüp bebek tedavisi kapsamında yapılan ovulasyon indüksiyonu, oosit aspirasyonu, sperm-oosit hazırlanması ve inkübasyonu, embriyo transferi, ICSI (mikro enjeksiyon), invaziv sperm elde etme yöntemleri, tüp bebek işlemi öncesi kadın ve erkeğe yapılan tetkik ve tahlil bedelleri ile kullanılan her türlü sarf malzemesi dahildir.
    (2) Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçlar katılım payından muaf değildir.
    (3) (10.2.1) numaralı maddede belirtilen tüp bebek tedavilerinde her bir denemede, (10.2.2) numaralı maddede belirtilen tüp bebek tedavilerinde ise sadece birinci denemede en fazla bir yıla kadar embriyo freezing bedeli ayrıca ödenir.
    (4) Kurumla sözleşmeli üremeye yardımcı tedavi merkezlerinde, tüp bebek kapsamında yapılan her türlü tıbbi işlemin kaydının tutulması ve tutulan kayıtların denetim esnasında ibrazı zorunludur. Bu kayıtların doğru ve sağlıklı bir şekilde tutulması ve muhafazasında, merkez sorumlusu ve ruhsat (uygunluk belgesi) sahibi kişiler, müşterek ve müteselsilen yükümlüdür.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    OptimusPrime Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

peki omurilik felçli erkeğin eşinde herhangi bir sorun yoksa eğer, bu tüp bebek için uygulanan ilaç prosedürü aynen devam ediyormu?
    kadında sağlık açısından bir problem yoksa ve sadece erkekte varsa ve sadece tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olunabiliyorsa ödemeler ve diğer prosedürde değişiklikler olmuyormu?
    sonuçta kadının ilaç kullanması gerekli değil sanırım...
    sadece erkeğin testislerinden ameliyat ile sperm alınması söz konusu ve buda bazı kurallarda değişiklik getirmiyormu???

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

öncelikle Allah çocuk sahibi olmak ısteyenlerın yardımcısı olsun
    bu konu sıkıntılı bır konu ama aşılmayacak gıbı değil. bende omurilik felçliyim eşim sağlıklı 4 yıldır evlıyım doğal yollardan çocuk sahıbı olabıleceğim soylendı sperm tahlılerımde daha sonra sperm sayımın az olduğu soylendı omur ılık felçlilerinde enfeksıyona bağlı sperm sorunları çıkması doğal helede sonda kulanıyor olmamız buyuk dez avantaj yaşadığım sürecı anlatmak ıstıyorum bağlı olduğum ıldekı unv hastanesınde tup bebek uygulamamsının yapılmadığı soylendı ozel bır kuruluşla görüştüm orada gereklı tetkıkler yapıldıktan sonra tup bebek sonrası % 50 bebek sahıbı olabıleceğim soylendı malıyet olarak 6000 tl civarında malıyt çıkarıldı.
    ancak şuan için yaptırmak ıstemedım çunku bende sperm atımı var ancak az olduğu soylendı sperm tahlılerımı bıraz rahatsız olduğum donemde yaptığım ıcın tup bebek olayını bıraz erteledım
    sperm konusunu dert etmeyın her turlu spermı elde edebılıyorlarmış tabı bununda bır malıyetı var
    sgk 1500 tutarında yardımda bulunuyor ancak rapor falan almak gerekıyor bu tutarı karşılanması ıçin
    bence yapılmak ıstenıyor ise ozel tup bebek merkezlerıne başvurup nıhaı sonuç almak daha mantıklı geldı bana
    yukarda eşimin herhangı bır sorunu yok demışsınız sorunu olmasa bıle gereklı ılaclar kulanıyor yumurta gelıştırıcı ve çatlatıcı ıvır zıvır vs
    Allah çocuk sahıbı olmak ısteyenlerın yardımıcısı olsun vesselam

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

önce aşılama tedavisi yaparlar.aşılama tedavisinden sonuç alınmazsa tüp bebek uygulaması yapılır.gerek aşılama yöntemi,gerekse tüp bebek yönteminde,erkekten sadece sperm alınır.sperm yoksa mikroenjeksiyon yöntemi uygulanır.önceden 3 uygulamanın ücretini devletkarşılıyordu.şimdi zanndersem 2 ye inmiş.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Erkekte ereksiyon (sertleşme) sorununa bağlı sorun varsa tüp bebek yöntemi uygulanmaz. Doğrudan testislerden sperm alınır ve kadına enjeksiyon yapılır.

Bu lokal veya genel anestezi ile yapılabilen küçük bir cerrahi işlemdir. İğne ile testisten sperm alınabileceği gibi, küçük bir kesi ile testisten biopsi yönetmiyle de yapılabilir.

Alınan spermler başarının yüksek olması için, yıkama, yüzdürme gibi işlemlere tabi tutulabilir. En hareketli, faal olanlar seçilerek mikroenjeksiyon ile anneye verilir.

Eğer annede başka sorun yoksa başarı şansı oldukça yüksektir.

Tüp bebek tamamen farklı bir işlemdir. Bunda hem babadan sperm alınır, hem anneden yumurta alınır. Bunlar vücut dışında döllendirilir ve yeterli olgunluğa ulaşana kadar bir kaç gün büyütülür. Daha sonra döllenmiş yumurtalardan uygun olanlar anne rahmine enjekte edilir.
    Tüp bebekte döllenme işlemi dışarda olur...

Uzun lafın kısası, erkekten sperm alarak enjekte etmek çok daha basit ve ucuz bir işlemdir. Ancak başarısız olursa tüp bebek düşünülür.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

"İdrardan sperm alma" denen şeyi ben mi uydrudum acaba? Sanki böyle bir şey de vardı ama, hafızam saçmalıyor da olabilir

Testislerden sperm alma işi hangi hastanelerde yapılıyor? Zor mudur, pahalı mıdır?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Sayın OturanBoğa,

Sanıyorum bu işlem tüm Üniversite veya İhtisas hastanelerinde yapılabilir. Çok pahalı olduğunu da zannetmiyorum. Devlet kısırlığa yönelik tedavileri karşıladığı için bu işlemlerin ücretini de ödüyordur.

Yapılan işlem iğne ile veya küçük cerrahi ile yapıldığı için oldukça basittir. 10-15 dakikalık bir işlemdir.

İdrardan sperm alınamaz. Çünkü normal olarak spermler idrara karışmaz... karışsa bile ölürler. İdrarda sperm olsa dahi bir kaç adeti geçmez. Halbuki döllenme için yüz binlercesi gerekir. Sanıyorum aklınıza başka bir yerden takılmış bu.

İdrar kanalı ile sperm kanalı ayrıdır. Boşalma sırasında idrar kanalı kapalı olur ve sperm doğrudan dışarı atılır. Yani mesaneye doğru geri gitmez. Dolayısıyla normal koşullarda idrarda sperm bulunmaması gerekir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Çok teşekkürler bilgi için. Vallahi yıllardır böyle bir şey kalmış aklımda, sorana da doğruymuş gibi söylüyordum hep! Yanlış bilgi verdiğim arkadaşlar affetsin...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Söylediğiniz aslında yanlış değil. İdrardan da sperm alınabilir. Ama bunun için spermin ejekülasyon sırasında geriye kaçması gerekir. O yüzden çok da sağlıklı ve sağlam bir yöntem olduğu söylenemez.

Ama tamamen de yanlış değil. Yanılmıyorsam bazı kliniklerde retrograd ejekülasyon olan (spermin geri kaçması) hastalarda uygulanıyor.

Yani yanlış bilgi vermiş değilsiniz.. sadece eksik diyebiliriz.

Üye
    OptimusPrime Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

ben testislerden sperm alma konusunu konya'da özel bir hastanede fizik tedavi doktoruna sormuştum...
    bana en fazla 2 saatlik bir ameliyat ile mikroskobik ortamda en sağlam spermlerin alındığını (bu yönteme "mikrotese" dediler) ve bu yöntem ile sağlıklı sperm bulma olasılığının yüksek olduğunu (yüzde 50 oran verdiler)...malesef bu yöntemide her hastanede yapmıyorlar...
    ameliyat bedelinin 1.500 ile 2.000 tl arası olduğunu söylediler...
    ayrıca sgk bu ameliyatın ödemesini yapmıyormuş...
    ve son olarak testislerin yaprak gibi kısımlarının olduğunu ve ameliyatta bu kısımların teker teker açılarak sağlıklı sperm aradıklarını söylediler...
    ameliyat sonundada genelde 7 dikiş atıyorlarmış... (ne kadar kesildiğini söylemek için yazdım)
    1 gün hastanede yatırıp daha sonra taburcu ediyorlarmış...
    bu ameliyattan sonra bebek için ilk önce tüp bebek uygulaması yapılmıyormuş...
    aşılama tedavisi yapılıyormuş...
    3 kez bu yöntem deneniyor ve başarısız olunursa tüp bebek uygulaması yapılıyormuş...
    geneldede başarılı olmuşlar...

Üye
    yasinayva Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:03
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

acaba doğal yolla hiçmi ihtimal yok biraz gayret derim bence ben 3 senelik omirilik felçlisiyim allah nasip ederse 20 gün sonra bir yavrumuz dünyaya gelecek 4.5 senelik arkadaşım 1 yıl oldu baba olalı ve dahası 7 senelik omirlik felçli arkadaşımın 2.ci çocuğu 1 ay önce doğdu yanlış anlama lütfende ben imkanı varsa doğal yöntem derim sizce ....

Üye
    OptimusPrime Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

yasin kardeşim malesef elden bu kadarı geliyor ah olsa dükkan senin her omurilik felçli erkeğin durumu malesef farklı oluyor...

Üye
    parsam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:09
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    24

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar 4 yıllık evliyim omuriliğimde tam kesi var seviyem t-10 2 yaşında bir kızım var 150 tlye bir vibratör aldım bununla sperlerim dışarı çıktı ve aşılama tedavisi ilede çocuğum oldu bana bu işlerin toplam maliyeti 1000 tl oldu.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon