Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kerasus Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut aydemir.
    Son Giriş
    03.11-2013
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam.
    arkadaşlar ben pezer tipi sabit sonda kullanıyorum ancak temin etmekte sorun yaşamaktayım. Bu konuda bilgi paylaşımına ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Neden prezervatif sonda temin etmekte güçlük çekiyorsunuz? Piyasada bulunmuyor mu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kerasus Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut aydemir.
    Son Giriş
    03.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekrar selam.
    tam anlatamadım arkadaşlar. benim kullandığım pezarvafif tipi deyl
    pezzer tipi sistostomi direk mesaneye takıyorum 30 yıldır bunu kullanıyorum 15 günde bir değiştiriyorum dolayısıyla mesane kapasitesi çok küçüldü c/6 kaza geçirdim.tşk.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Pardon, prezervatif başlığına yazdığınız için, yanlış yazdığınızı düşünüp uydurmuşum Şimdi konuyu ayrı bir başlık haline getirdim...

Pezzer's catheter (Pezzer kateteri): Sistostomi deliğinden mesaneye iletilmesini takiben, yerinde kalabilmesi için, ucu ampul biçimi genişleme gösteren kateter.

Ürünü temin edemiyor musunuz? İntra Medikal'de var gibi görünüyor: Intra Medical
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kerasus Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut aydemir.
    Son Giriş
    03.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba.
    Bülent bey. intra medikal i aradım onlarda yokmuş başka bir madikal e yönlerdiler oradada yok
    ben yinede arıyorum. pezzer tipi sonda. bilgisi olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum selamlar.

Üye
    toprakkaleli Avatarı

Gerçek Adı
    Veli ACI
    Son Giriş
    24.07-2014
    Saat
    11:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu sonda hakkında bilgi verirmisiniz...ben ilk defa duydum şimdiden tesekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Sistofiks uygulaması: Bazı durumlarda üroloji uzmanlarınca mesaneye karnın altından bir delik açılarak çok ince devamlı bir sonda takılarak idrar çıkışı sağlanır. Bu tip sondalara sistofiks denilir.

Burada bahsi geçen sonda da buna dair.

Üye
    toprakkaleli Avatarı

Gerçek Adı
    Veli ACI
    Son Giriş
    24.07-2014
    Saat
    11:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey bilgiler için tesekkür

kerasus
    arkasaşım özelden tlf numarını verirsen bu sonda nasıl kullanımı rahatmı vs bilgi alacaktım....benim numaram 0544 221 85 85

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mahmut, Karagül iş merkezi'nde (Fındıkzade) bir firmada 26 ve 30 numara Pezzer tipi sistostomi sondası varmış. Arayıp temin edebilirsin: 0212 635 0272