Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456
Toplam 89 mesajın 76-89 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kula70 Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    uzun süredir yazan olmadığına göre, yara sorunu bitmiştir inşallah.

arkadaşlar bu kullandığımız çeşitli malzeler çok faydalı malzemeler, ama şuna dikkat etmeliyiz "birimize iyi gelen diğerine iyi gelmiyor" bunu göz önünde tutmak lazım.
    yaralar derinleşmeye başlarsa ilk önce hemen dr gitmek lazım özellikler yaradan kültür tahlili isteyin sonuçlara göre malze kulanmak yaraları ortadan kaldırıyor. birde kemikli bölgelerdeki yaralara çok dikkat etmeliyiz, en kötü sonuç buralarda yaşanabiliyor, "kemik iltihabı olma ihtimali"
    . kemiklerdede ilik olanlar iliksizler diye ayrılır; bu ilikli kemiklerde oluşan yarlar derinleşirse kemik iltihabı olasıdır, bu iltahabın ilik yoluyla kana karışma ihtimali vardır, bu da hayati tehlike demektir.

önemli olan yara çıkmamasını sağlamaktır, bunun için herşeyi yapmalısınız, en iyi dr kendinizsiniz.

Üye
    yama Avatarı

Gerçek Adı
    gönül
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    18:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yatak bası yaraları için anneme 1 aydır yumurta yagı kullanıyorum. annem 83 yaşında olmasına ve iyi beslenmemesine rağmen yaraları iyilleşmeye hatta doku oluşmaya başladı. yumurta yagını öneriyorum ve yapılışını sizinle paylaşmak istedim. çünkü hiçbir yöntemden netice alamamıştık:

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...-ediyorum.html

Üye
    kaymazme Avatarı

Son Giriş
    30.11-2010
    Saat
    20:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın arkadaşlar
    eskişehirde medikalcilerden temin ederek kullandığım yara örtülerinin ı ve hatta yara fotoğraflarını moderatöre ve isteyene gönderebilirim.bu formda üyelerin mail adresi nereden görülür bulamadım. belkide gizlidir bilmiyorum.benim için mail adresimi vermede ve yaranın fotoğrafını internete koymada hiç bir sakınca yok.

Ayrıca sadece yaranın tamamen iyileşmesine odaklanmayın.Hedef yaranın büyümesine imkan vermemek olmalıdır. Hemen müdahale etmezseniz yara 1 haftada çok büyüyebilir.

Maalesef omurilik felcine yönelik proseslerde son 60 yılda önemli bir gelişme olmadı. Örneğin rehabilitasyon prosesi, yara bakım prosesi ve sinir iyileştirme prosesi.

Maalesef bilim etkin bir güç olarak insanlığa hizmet edemedi.

Bundan 50 yıl sonra yaranın üzerine veya hasarlı omuriliğe bir sprey sıkacaksınız ve yaralar 1 saniyede kapanacak ve evinize döneceksiniz.

Maalesef Sinir bilimi hiç bir dönemde 1960-2010 yılı arasındaki gibi çaresiz olmamıştır.hiç bir hastanın son 60 yılda siniri 0,00000000000000001 mm yenilenmemiştir.

Üye
    cekirdek Avatarı

Son Giriş
    12.06-2015
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, artık Coloplast Biatain'leri raporla alamıyormuşuz, ya da benzeri ürünleri. Medikalci böyle demiş (kendim gitmedim). Bu doğru mudur?!

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Ödemesi gerek: 7.3.4. Yara bakım ürünleri

yara bakım ürünleri

hydrocolloıd içerikli yara örtüsü küçük: 2,39
    hydrocolloıd içerikli yara örtüsü orta: 4,02
    hydrocolloıd içerikli yara örtüsü büyük: 10,15
    köpüklü veya hydrofiber içerikli yara örtüsü küçük: 3,25
    köpüklü veya hydrofiber içerikli yara örtüsü orta: 4,92
    köpüklü veya hydrofiber içerikli yara örtüsü büyük: 11,33

Üye
    hera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ege ünv. hast. yoğun bakımda yattığım 1 aylık süre içinde, sakrum bölgesinde yatak yarası açılmıştı..
    o dönemde yatak yaralarına özel yeni pansuman malzemeleri denediler bende ama işe yaramadı ve ülserleşmeye kadar gitti..
    en son plastik cerrahi ameliyatı yapıldı ve çok kısa sürede iyileşti.

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

comfeel pulus kare yara örtüsü bandını kalcamdaki kızarmış olan bölgeye yarıştırdıktan sonra üzerine yatabilirmiyim yoksa üstüne yatmamalımıyım oturan boğanın ve tüm arkadaşların dikkatine acil cevap vermenizi rica ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Üzerine yatmamalısın kesinlikle. Zira yatak yarasının iyileşebilmesi için o bölgede sağlıklı bir kan dolaşımının bulunması gerek. Bu da oraya bası yapılmaması anlamına geliyor...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    lanvin Avatarı

Gerçek Adı
    burak küçük
    Son Giriş
    07.06-2011
    Saat
    11:04
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

NEODERM isminde yeni bir yara bakım ürünü var.Öncelikle yara da enfeksiyon olmaması gerekiyor.Epidermal büyüme faktörü ile çalışıyor.Sağlık bakanlığı izni ve UBB kodları var.Hastaneler de geri ödemesi olduğu için para harcamanıza da gerek yok. Doktorlarınızla görüşerek tedavi süreci başlatıyoruz.
    Ege Bölgesinde yaşayan arkadaşlar için detaylı bilgi

neoderm.co@gmail.com

Tayfun İŞCAN 0/530/4653345
    Burak KÜÇÜK 0/532/3436312

Üye
    cekirdek Avatarı

Son Giriş
    12.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi, bunların pazarlamacı mantığında olanları da evlere mevlere gelip ürün reklam ediyor ya... Bunların önerdiği ve bize sattığı ürün sonucu yaramız mahvolduğu takdirde medikalcileri nasıl dava edebiliriz? Bunun olanağı, örneği var mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Eve gelip ne pazarladılar merak ettim? Bu şekilde alınan ürünün yol açtığı hasar nasıl ıspatlanabilir, bilemedim doğrusu...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cekirdek Avatarı

Son Giriş
    12.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ürünün ne olduğu mesele değil. Coloplast ürünü, kendisi sorunlu değil. Bahsettiğim yara için verilmesi hatalıydı.

Ben de aynı nedenle daha önce benzer bir dava açmış olan ya da açılabiliyorsa nasıl yapılacağını bilen var mı, diye soruyorum.

Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Şimdi anladım... Satın aldığın ürünün faturası ve bir de konuyla ilgili bir doktordan alacağın "bu ürün yaranın içine etmiş" mealindeki değerlendirme yazısı ile dava açılabilir herhalde. Ama benzer bir dava bilmiyorum...

Üye
    BedAiD Avatarı

Gerçek Adı
    Rüstem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bası yaralarını yüzde yüz engelleyen ve oluşmuş olan bası yaralarının tedavisinde sıfır bası alanı oluşturarak ve yaralı bölgenin 24 saat temiz hava almasını sağlayarak iyileşme sürecini hızlandıran dünyada ilk ve tek yeni bir ürün çıktı. Ya bırakın bası yaralarını eliniz çizilse sürekli bir beze, yüzeye temas ederek iyileşmesi mümkünmüdür? Neden tüm yaraların iyileşme sürecini hızlandırmak için açık bırakılması önerilmektedir? İşte bu yatak tamda bu noktada inanılmaz bir fayda sağlıyor. Artık kesinlikle bası yarası oluşmayacak bir model geliştirildi. İlgilenenler için BedAiD Bası Yarası Önleme Sistemi.

Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456

LinkBacks (?)

1. 23.04-2011, 15:53
  2. 23.04-2011, 05:03
  3. 14.04-2011, 23:17
  4. 07.01-2011, 13:23
  5. 24.05-2010, 16:10