Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 89 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İşte kötü bir haber. olacağı buydu dedirten türden.

Kadir (ayaz_76), yatak yarası belası yüzünden bu hafta içinde ameliyat olacak...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

ayaz_76'da zaten uzun süredir yara vardı sanırım ve iş yapmaktan dinlenmeye zaman bulamıyordu! dilemma, ilk fırsatta Kadir'in kulaklarını çek!
    Ameliyat sonrası için yukarıdaki ürünlerden yararlanmanızı tavsiye ederim...
    Çok çok çok geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim. Ve söyle Kadir'e, işi gücü biraz bıraksın ve otursun kıçının üstüne Sağlıktan önemli hiç birşey olamaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    guldamlasi Avatarı

Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    23:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili alp yaran bukadar derin ise ameliyat olman daha iyi olmazmıydı acaba çünkü bildiğim kadrıyla yara derinleşmişse iyileşmesi baya zor oluyor .

Allah yardımcınız olsun yara benim en çok korktuğum şeydir.
    Umarım biran önce iyileşir ve bir daha açılmaz.

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Oturan Boğa
    Ve söyle Kadir'e, işi gücü biraz bıraksın ve otursun kıçının üstüne Sağlıktan önemli hiç birşey olamaz.
    Kıçının üstüne oturduğu için zaten bu hale geldi
    Kulaklarını çekmez miyim. Gün aşırı söyledim. Hep hatırlattım. Ama beyimiz çok bilir ya herşeyi, "yoğunum" dedi, "çalışmam lazım" dedi, gitmedi kontrole. :cry:

Onun adına T.ederim Bülent. Geçmiş olsun dileklerini ileteceğim Kadire.

Üye
    alp_alp Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    22.04-2015
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dilemma inşallah ameliyattan sonra daha dikkat eder ve yarayı tekrar açmaz.Çünkü ameliyattan sonra daha dikkatli olması gerektiğini biliyorum bana doktorum o şekilde söylemişti.Fakat benim yaram toparlanmaya başladığı için ameliyata gerek duymadı.Ayaz_76’nın bundan sonra daha dikkat etmesi gerekiyor bu yaralarla uğraşmak çok zor.Tekrardan geçmiş olsun.Gerçekten sağlıktan önemli başka hiçbir şey yok..

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

TEŞEKKĞR EDERİM ALPERCİM. İNŞALLAH DİKKAT EDEBİLİRİZ. ŞU SIRALARDA O KADAR ÇOK YAPMAMAIZ GEREKEN İŞLERİMİZ VARDI Kİ. BİLİYORSUNUZ İŞTE..... SAĞLIĞI ÇOK GEREKLİ BİZE KADİRİN.

TEKRAR T.EDERİM SİZE.

Üye
    kaderb Avatarı

Son Giriş
    27.01-2017
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar sizlere geçmiş olsun dilemekten ve
    dua etmekten başka birşey gelmiyor elimden.
    dilekcim kadire selam ve geçmiş olsun dileklerimi ilet lütfen
    umarım tez zamanda sağlığına kavuşur.

alp canım sana da çok geçmiş olsun çok dikkat et lütfen
    bir de amaliyatlarla uğraşmak zorunda kalma .

Üye
    alp_alp Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    22.04-2015
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi bu mutluluğu sizinle paylaşmanın zamanı gelmiştir.Bası yaram sonunda son düzlüğe geldi Derinlik kalmadı yaramı çok küçülttük. Şimdi tedavi şeklini değiştirdik.Çünkü yaranın derinliği kalmadı.Comfel ürünleri yaranın bu duruma gelmesini sağlayan tek faktördür bunu asla inkar edemem ve bu durumda olan bütün hastalara bu ürünü kullanmalarını tavsiye edebilirim.
    Yaranın derinliği kalamadığı için Gelfıx kullanıyorum.Bu nasıl bir ürün bunu SSK dan reçete ile alabiliyorum.Yaramın olduğu bölgeye o boyutta keserek koyuyorum ve yapıştırıyorum. Bunun erimesi gerekiyor yanı yara ile temas edip onun içinde dağılması çok önemli.Ve bu pasumanı yapan değerli abim onun hakkını da ödeyemem bana dedi ki:“Şimdi yaranın üzerine oturabildiğin kadar oturabilirsin çünkü hem yaran çok küçüldü hem de en önemlisi onun yarana temas etmesi basınç uygulaması gerekli” dedi.
    Bunu düşüne biliyo musununz benim için ne anlama geldiğini belki sadece bu sorunu yaşayan arkadaşlarım anlayabilir diye düşünüyorum ama ona da söyledim şu bir senedir duyduğum en güzel haberdi.
    Yani arkadaşlar birazda kendimiz dikkatli olduğumuz taktirde ve gerekli ürünleri gerekli kullandığımız zaman ve en önemlisi sabrettiğimiz de bu sorunları çözmek çok zor değil.Ben son aşamaya geldiğimizi sizlerle paylaşmak istedim ..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Kardeşim, bu güzel habere çok sevindim
    Bundan sonra daha dikkatli ol ve yara oluşmasına izin verme...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Hadi gözümüz aydın Alpercim. Çok sevindim inan. Ama çok uğraş ve zaman verdin. Bak buna değdi işte. Hiç değilse birilerinin yaralarının ameliyat dışı yöntemlerle iyileştiğini görmek çok güzel...

Geçmiş olsun canım..........

Üye
    zekhan Avatarı

Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alp teşekkürler paylaşımların için. Bende ozon tedavisi görmüştüm baktım değişen bişe yok senin bu iyileşme haberini bekliyordum. Yarın ilk iş araştıracam telefonlarını aldım inşallah izmirde vardır bayileri. Önce şu yarayı halledem sırada mesne büyütme ameliyatı var.

Üye
    zekhan Avatarı

Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu gün irtibat kurdum izmir bayileriyle irtibata geçtim. Gelecekler.Bendeki yara 3 yıllık kronik hale gelmiş. Eğer bu yaram kapanırsa bu ürünü herkese kesin tavsiye edecem.

Banada ssk ödemez dediler araştırdım ödeniyomuş

bu lingten sizde görebilirsiniz

ürünü kargoyla bu gün çıkarttılar uzakta olduğum için eve gelmediler

zaten hanım hemşire gibi oldu çoğundan iyi pansumanımı yapıyor 9 yıldır alıştı
    konu devam edecek. gelişmeleri yazacam inşallah ozon tedavisi gibi yarım kalmaz olumsuzluklar yüzünden.
    www.emekli.gov.tr/bilgi/MalzemeHtmlServlet3

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Merhaba arkadaşlar,
    ben 90 yılından bu yana iskemlede yaşıyorum. omurilik felçliyim. pratisyen hekimim. burdaki en ciddi konulardan birisi bası yarası bence. ben şimdiye kadar serçe parmak tırnağımın 1/3 ü büyüklüğünden fazla yara açmadım ama hergün stress altındayım. hergün aynayla bakmak, oturma sürelerini gün içinde dengeli dağıtma, evdeki yatak kalitesi, iskemle minderi kalitesi çok önemli. iskemlede latex minder kullanıyorum. günde iş yaşamımda 7 saat sürekli oturuyorum ama boş zamanlarımda hemen iskemleyi 2 teker pozisyonuna getiriyorum. bunu çok önemsiyorum.

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu bası yarası ile ilgili benimde sorunum var ve şuan iyiye giden bi durum söz konusu şayet çok faydalı olursa sizlerle detaylı olarak paylaşacagım kullandıgım ürünleri şimdilik deneme aşamasındayım

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    01:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Geçen sene bası yarasından ahlar vahlar içinde kaldığımı forumda duymayan kalmamıştır herhalde.
    Ameliyat oldum yara bitti 1 yada 1,5 ay sonra tekrar aynı noktadan yara çıktı.
    Şu anda yaranın çapı gazoz kapağından az daha büyük.
    Ameliyatta kemiğimi rendelimişlerdi o rendelenmiş yerde oluşan boşluğa doğru derinliğini tam göremediğim bir delik var.
    Her gün 1 defaya mahsus batticonla temizliyorum SİLVERDİN sürüp gazlı bezle kapatıyorum.
    POMAD-yara örtüsü (Comfeel değil) Oksijenli ilaç adını unuttum ve bir kaç çeşit yada marka ilaç daha kullanmama rağmen hiç bir zaman yara olumlu yönde tepki vermedi.
    Comfeel kullanacağım denemediğim bu kaldı.
    Hayırlısı bakalım.

__________________________________________________ ___________

Ürün bilmediğim bir ürün medikal sitelerine baktım ama,hangisini alacaz hangi örtüyü kullanacaz.
    Önce ilaç sonra örtüyümü koyacaz?
    İstanbulda nereden temin edebilirim?
    Bursa yada Balıkesir çıkıyor hep...
    Yanlış ürünü almak istemiyorum.

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon

LinkBacks (?)

1. 23.04-2011, 15:53
  2. 23.04-2011, 05:03
  3. 14.04-2011, 23:17
  4. 07.01-2011, 13:23
  5. 24.05-2010, 16:10