Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 117 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    desparado Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    adana/çukurova
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bol bol yoğurt yeyin arkadaşlar.İçindeki bakteriler mide için hem çok faydalı hemde sistemin iyi çalışması için gerekli)Ben kış döneminde brokolide kaynatıp hem suyunu içiyorum hem kendisini yiyorum.Mesane ve bağırsaklar için çok faydası oluyor...

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

sinameki suyu ılık içilirse normal mideyi boşaltır ama çok sıcak içilirse, çok ishal yapar..yiyecekler çok çiğnenmeli bol bol sıvı alınmalı..

Üye
    byecool Avatarı

Son Giriş
    02.11-2012
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yukarıda yazılanlara ilaveten Avakado meyveside iyi geliyormuş.Ama genelde kuru kayısı,incir,mürdüm eriğini tavsiye ediyorlar...Acı ile aranız iyi ise dışkı yumuşatmada bire bir...

Üye
    bahira Avatarı

Gerçek Adı
    SELİM
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    18:27
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili ilknur alanya öncelikle geçmiş olsun.bir of li için 2. en büyük sorun of liolduktan sonraki herhangi bir rahatsızlıktır velevki grip dahi olsa.bağırsak ve böbrek bizim için risk grubunda olan başlıca organlarımızdır.bazen beşgün çıkmıyorum diyorsun bunu sık sık yapma yani bu beş günler sürekli hale gelmesin bu süre sıklaştığı takdirde allah korusun kalıcı problemlere neden olabilir sana bu sorunu aşman için acizane bir kaç şeyi hatırlatmak isterim
    a)lavabo ihtiyacını peryodik olarak yapma alışkanlığı edin bu iki günde bir veya üçgünde bir olabilir ama fazla uzun olmamasında fayda var
    b)antibiyotik başta olmak üzere kimysal ilaçlardan mümkün olduğu kadar uzak dur.en basitinden bir antibiyotik bağırsaklar için çok zararlı.. çünkü faydalı zararlı bütün bakterileri ortadan kaldırdığı için bağırsağı tenbelleştiriyor
    c)her sabah bir bardak ılık su iç
    d)günde en az yarım saat ayakta durmaya çalış yürüme durumun iyiyse yürü
    kardeş bunları eminim biliyorsundur elimden gelen bu faydalı olamadığım için üzgünüm dualarımız seninle tekrar geçmiş olsun aeo.

Üye
    İLKNUR.ALANYA Avatarı

Gerçek Adı
    İLKNUR
    Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    Alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allah razı olsun kardeşim bahira emin olun yapıcam bunları ama antibiyotik olmadanda olmuyor işte sonda kullanan biriyim işte

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Bir yöntem de ben yazayım. Kabızlığın temel sebebi hareketsizlik ve boşaltım sisteminin tam olarak çalışamaması. Dışarı atılamayan maddeler zamanla katılaşıyor ve çıkarken tahrişe sebep oluyor. Ftr lerde tuvalet eğitimi adını verdikleri bir uygulama var. Günde birkaç kez klozete oturup ıkınacaksınız. Oflu birinin klozete geçmesi falan çok zor, özel klozet olması lazım. Ya da tuvalet arabaları var. 150 200 tl civarı. Günde birkaç kez klozete veya arabaya oturup, ıkınırsanız ve bu sırada da parmağınızla çıkamayan maddeleri aşağı doğru yönlendirirseniz tuvaletinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Kendi kendine çıkmamakta ısrar eden maddeleri yerçekiminin yardımıyla ve küçük bir parmak hareketiyle rahatlıkla dışarı atabilirsiniz. Hatta parmakla uyarı yaparak idrarı da dışarı atabilirsiniz. Parmakla uyarmak suretiyle hem idrarı hem de gaitayı rahatlıkla boşaltabiliyorum. Elinize bir eldiven giyin ya da naylon poşetlerden parçalar kesin parmağınıza dolayıp deneyin. Tırnak tahrişe sebep olabilir. Başlarda yapamayabilirsiniz ama bir üç beş derken zamanla bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer bu yöntemi uygulayabilirseniz kabızlık, sonda, enfeksiyon sorununuz kalmaz. İnşallah başarılı olursunuz, ben bu yöntemi buldum bulalı çok rahatladım. Öncesinde tak yapıyordum. Şimdi günde 4 5 kez arabaya oturuyorum. Aynı zamanda dışarı çıkamayan gaita ve gaz kaçaklara da sebep oluyor. Bu yöntemle gazı da atıp kaçaklara da engel olabilirsiniz. Yalnız ilk başlarda başaramayabilirsiniz moralinizi bozmadan uygulamalara devam edin. Biraz ayrıntılı oldu ama bu yöntemi bulmam 1 yılımı falan aldı. Öncesi sonda, enfeksiyon, kabızlık bende de vardı. Enfeksiyonlarla kanka gibiydik hiç boş bırakmazlardı. Seviyem t 12, diğer seviyelerde işe yarar mı bilmiyorum. Ya da kişiden kişiye de değişebilir. İşin teori kısmı bu kadar, gerisi size kalmış...

Yüce Allah tan herkese iyilik, sağlık ve kolaylıklar dilerim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.241

Şu aralar Brokoli ve Karnıbahar zamanı. Bu ikisini çok çok hafif haşlayıp (kaynar suyun içinde 5 dakika kalsalar yeterli), küçük küçük dilimledikten sonra içine biraz marul, biraz kırmızı lahana, biraz konserve mısır, maydanoz, çok az soğan, zeytinyağı ve bol bol limon sıkarak yiyin. Hem enfes bi salatadır hem de barsakları mükemmel çalıştırır.

yesillikli brokoli salatasi - Kabız olmamak için ne yapmalıyız?

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Zeytinyağlı yemekler ve yeşillik tarzı salatalar bu işe çözüm oluyor en azından ben bunu yapıyorum haftada 2 garanti, evelden daha çoktu ama egzersizi bırakınca bu oldu, kayısı suyu ve hoşafıdsa işe yarıyor ama bende gaz sancısı yapıyor.

Üye
    buzdan Avatarı

Son Giriş
    08.03-2013
    Saat
    15:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar muz kola demli çay gibi kabızlığı arttırıcı urunler tuketmeyin bol bol lifli gidalar tüketin kuru kayısı kuru incir komposto olarak tuteketbiirsin. lahana suyu ve kendisini tukedebilirsiniz. bide hareketli olun.

Üye
    İbrahimt5 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sızma zeytin yağınında çok faydası oluyo tavsiye ederim ,yarım çay bardağı kadar sızma zeytin yağı içine kekik ve kırmızı biber katıp ekmeği bandıra bandıra yedim (kepek ekmeği)hatta içitim

Üye
    Drake Avatarı

Gerçek Adı
    Çağrı
    Son Giriş
    24.05-2011
    Saat
    23:14
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Günde 1 kaşık dupalak iç ve lagman yerine filit lagman kullan kabız olduğun zaman.. ve yemek düzenine dikkat et sulu yemekleri terçih et bol bol su iç. ben c5 omurilik felçlisiyim artık lagman bile kullamıyorum arada ama gogusumden aşağı his yok ama büyük abdestimi ve idararımıp hissetmeye başladım..dediğim gibi sulu yemek ve kendiini düzenli lagmana alıştır 2 günde 1kere çıkmasa bile yap 2günde ve bir saAT belirle ve o saatte lagman yap. mesela 2günde saaT aksam yemeği 6 daysa SAAT 7de wc gir lagman yyap çıksada çıkmasada vücud birzaman sonra düzene oturup alışacaktır. bende 2senedir 1kere bile ne kaçak ne birşey oluyor takda öyle 6saatde 1 kere yap

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşlar öncelıkle hepımıze gecmıs olsun...Bende trafık kazası sonucu omurlık dunyasındanım...
    Malum bu konuyu bilen ilgilenecektır dıyerekten uzatmamam gerek yok...Kabızlık vs. vs. Dahilinde ne tür yemekler yiycekler öneriyorsunuz arakdaslar.

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

fasulye tavsiye etmem

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

kuru fasulye ewet haklısın bencede...Ama yeşil fasulye kabızlıgada ıyı gelıyo.bagırsaklarda.

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    dostum ben gazoz içiyorum çok iyi geliyor. elma da aynen yemeklerden sonra sindirim sistemine yardımcı oluyor. ve limon olmzsa olmaz.. sen ne tavsiye ediyorsun?

Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon

LinkBacks (?)

1. 31.08-2010, 21:51