Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Zahra Avatarı

Gerçek Adı
    Zehra
    Son Giriş
    27.08-2014
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    Zaqatala, Azerbaijan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam aleykum arkadaslar, ben 8 yil once omurlik felci oldum ve bende ameliyyat gec oldugu icin kist olusdu. Iki defa emeliyyat yapdilar aldilar ama yine tekrar oldu. Bunun tedavisi konusunda buisey bilen var mi?
    Bana yardimci olmanizi rica edicem.C ok tesekkur ederim boyle bir firsati bize verdiyiniz icin Allah razi olsun. Her kese acil sifalar diliyorum Allahdan

Üye
    sgurbeytasdelen Avatarı

Gerçek Adı
    Selma Gürbey
    Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Şişli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Merhaba Zahra, ben omirilik timörü(kist) ameliyatı oldum yıllar önce. Doktorum bu kistin iki türü olduğunu söyledi. Biri üreyen, diğeri üremeyen. Benim ki üremeyendenmiş. Hastanede yatarken ürediğinden dolayı omiriliğinden birçok kez ameliyat olan kişiler olduğunu gördüm. Eğer yolun İstanbul'a düşerse benim ameliyat olduğum Çapa Tıp Fakültesi hastanesi, Noröşoroji(Beyin Cerrahı) Prof Dr. Faruk Ünal ile görüşmeni öneririm.

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    9

benim de boynumda kitle oluştu geçirdiğim kaza sonucu .. bi kez amelyat oldum aldılar ama tekrarladı, bu hep büyür durduramayız dediler, tekrar ameliyat oldum ve o bölgeye bi boru koyuldu ,o boru kitle büyüdükçe onu idrar yolunan dışarı atıyor.. ve bu ameliyatta oluşan hata yüzünden felç oldum.. bu tür vakalara doktoru ii araştırmak lazım bunu anladık ama artık çok geç

Üye
    Zahra Avatarı

Gerçek Adı
    Zehra
    Son Giriş
    27.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zaqatala, Azerbaijan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar selamlar, cok tesekkur ederim bilgileriniz icin. Allahdan acil sifalar diliyorum, Insa Allah her sey iyi olur. Insa Allah Turkiyeye yolum duserse dediyiniz adrese giderim CATWOMAN kardesim. Anladigim kadariyla kisti habla falan tedavi etmek mumkun diyil oyle mi. Jonjon kardesim sana da sifalar, her kotulukde bir hayir vardir insa Allah her sey duzelir.Allaha emanet olun.

Askıda Üyelik
    tarelif Avatarı

Gerçek Adı
    Elif Köse
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul-Erzurum-Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim tar sendromlu kızkardeşimde 1996 yılında (boyun bölgesinde)vertebral kolon ile omurilik arasında çapı oldukça büyük olması haasebiyle omuriliğe bası yapan tümörden dolayı tam bir sene yatağa bağlı kaldı.Bunun öncesinde bazı belirtiler vardı ama dr.lar hem kemikle ilgili olduğunu düşünüyorlardı.Yahu ben bile omirilikle ilgili olduğunu düşünürken ,dr.ların öyle hata yapıp zaman kaybetmemize neden olmalarına çok kızmıştım.O zaman lise 2.sınıftaydı idrarı geldiğini ve diğerinide hissetmezdi.Kaç defa üstünü kirletmişti de rahmetli annem sinir krizi geçirmişti.Yani durumu çok kötüydü.Başı dışında hiçbir yerini hisedemedi.Bir keresinde acayip düştü evin içinde ...
    Daha sonra Bursa Tıp Fak.den bir prof.u duydular annemler Ona gittiler .Dr. hemen durumu anlamış mr filan istediler.Hatta o zaman için trombositlerinin düşük olmasından ötürü aferez için bile bütün işlemler ayarlandı.Ameliyatı çok riskliydi daimi felç kalabilir dedi dr.Ameliyat ve iyileşme süreci yaklaşık 1 yılı buldu.Annem çok iyi baktı,egzersizlerini hiç ihmal etmedi.Şuan arada ağrısı da olsa durumu iyi hamdolsun.Down sendromlu erkek kardeşimi o büyüttü.

Not:Bu yazdıklarımı bir okusa kardeşim kafamı uçurur.Yazmadan edemedim ne yapayım .

Üye
    Zahra Avatarı

Gerçek Adı
    Zehra
    Son Giriş
    27.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zaqatala, Azerbaijan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar selamlar, nasilsiniz iyisiniz Insa Allah. Kist olusmus yere Karipazim iynesiyle tok vermek, yani elektrikle tedavi, siz nasil diyorsunuz bilmiyorum. Bu iyneni bilen var mi? Kiste karshi bi etkisi olur mu? Onceden tasakkurler arkadashlar. Allah razi olsun hepinizden, Allah amaninda. Sevgi ve saygilarimla

Üye
    oguz46 Avatarı

Son Giriş
    11.07-2013
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    Yıkıldım yataktayım
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim de hastalığımaraknoidit.O.F li olalı22 sene oldu.Omuriliği saran zarlardan biri olan araknoid zarında kitle oluşması.Bunun da omurilikteki kandan olduğu ortaya çıktı.Bana tavsiyelerniz ne olur?Hepinize Allah TEALA'dan acil şifalar dilerim.

Üye
    Zahra Avatarı

Gerçek Adı
    Zehra
    Son Giriş
    27.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zaqatala, Azerbaijan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tesekkur ederim bilgileriniz icin. Ama kist olusmus yere Karipazin ilaciyla elektroterapi yapiyorlar. Ve kistin kuculmesine yardimci oluyo diyorlar. Ben bir defa yapdim bi etkisi var mi simdilik bilmiyorum. Evet belden asagi da koyuyorlar yani farkli-farkli olur elektroterapi. Ama benimcin ayaklarda cok az etkisi oldu. Her kese sifalar

Üye
    seyhanof Avatarı

Son Giriş
    22.03-2009
    Saat
    12:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de omurilik istinden ameliyat oldum bundan 6 ay evvel ama şimdi gayet iyiyim
    Herhangi bir sakatlık oluşmadı. Çok riskli oldugunu soylediler. Ameliyat oldugum hastana
    Bakırköy Sinir HastalıkLarı Hastahanesi Opr. Dr Ahmet DİKİLİTAŞ ve Ekibinden Allah razı olsun. Herkese Bu Doktoru Tavsiye Ederim..

Üye
    lillybell Avatarı

Gerçek Adı
    Lillybell :)
    Son Giriş
    12.09-2014
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese geçmiş olsun arkadaşlar. Omurilikte kist oluşumu nasıl belirtiler veriyor?Acaba yazabilir misiniz?

Üye
    Zahra Avatarı

Gerçek Adı
    Zehra
    Son Giriş
    27.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zaqatala, Azerbaijan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aleykumassalam bende var ama oyle bi belirtisi yok. Hic bir rahatsizligi yok bende. Yalniz MRT etdikde ben bildim oldugunu. bende iki defa ameliyyet ederek aldilar ama yine olusdu, Bi daha ameliyyata girmek tehlikeli oldugundan artik yapdirmicam.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Herkeze cok geçmiş olsun, bu tür hastalarda erken teşhis cok önemli, tümöre veya kistin baskı ettiği sinirin , hasarına göre , ellerde ve ayaklarda felç gelişmekte, felç olmadan teşhis konulursa ,hastalar ayağa kalkabilmektedir, felç olanlar ise ,uzun süreli meşakatli bir tedavi sonucunda,ayağa kalksa bile ,el veya ayak bilek hareketleri geri gelmemektedir, veya hareket gelse bile kavrama olayı zayıf olacaktır.
    Bu tür durumlarda hiç zaman kaybetmeden, tam teşekküllü bir hastaneye yatmakta fayda var.Aksi taktirde hastayı doktor ,doktor gezdirirsek erken sonuç alınamaz ve gec kalınmış olur.Tekrar ediyorum bu cok önemli, tümörü veya kisti olupta ufak ufak el veya ayaklarda kuvvet kaybı başlamışsa , acilen ameliyat olunması gerekmektedir.....

Üye
    darksilence Avatarı

Gerçek Adı
    Esra
    Son Giriş
    09.03-2011
    Saat
    19:42
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaslar..

bu konuda faruk 34 arkadasımıza katılıyorum..hastalıgım hakkında tam olarak tıp terımlerını kullanamasamda, genel bır ıfade ıle ben de bırseyler anlatmak ıstedım..oncelıkle benım dırsek ve el bılegımde eklemlerden ve kas gelısememesınden dolayı kısıtlılık var..ve kucukken sag bacagımda hafıf bır şişlık vardıı.. pek tabıı bunun uzerınde cok durulamadı.. sonrasında okul vs derken bu olay gelıstı ve buyudu..2007 yılında ellerımdekı sorun yuzunden amelıyat olmak ıstedım.. cunku onceden ellerımı ıstedıgım gıbı kullanamıyordum ve hep yardım alıyordum.. gercı hala gerekn durumlarda alıyorum..
    ellerımden amelıyat olmak ıcın hacettepe unıversıtesınde ortapedı kısmında bır doktora gıttım..MR ve röntgen vs hallettıkten sonra ; doktorun ılk sorusu bana ayaklarında da aynı problem varmı ? dedı..bende hayır dedım..(kist olusan ınsanların el ve ayaklarında bu sorun goruluyormus, ayrıca ellerimde de kuvvet kaybı var) ellerınden once ıstersen sen omırılıkte olusan kist için bır gorun dedı..ve hacettepedekı butun doktorlara ( bu konuda uzman olanlara) tek tek MR gosterıldı ve acıl amelıyat denıldı... kıst olusumunun baslangıcında ellerde ve ayaklarda hareket kısıtlılıgı ,kuvvet kaybı ve zamanla hıssızlık olusuyormus..benım MR ı goren doktorlar dırekt daha once senı bu konuda uyarmadılarmı dedıler..basından bellıymıs yanı..
    ve ben aynı gun ıcınde ıkı kez amelıyat oldum..12 saat amelıyatta kaldım. hemen ayaga kalkabılecegımı soyledıler, fakat ben ılk amalıyattan cıktıktan sonra sag bacagımı hıc hıssetmıyordum..tekrar gırdım amelıyata..suanda durumum ıyı..fakat bu kıstın tekrar olusabılecegını soyledıler..
    bende kısmı felc olusmustu..sag bacak ust kısmı, belde hıssızlık ve sag bacak altına yayılma vardıı..Allah şukur suanda ıyıyım ama, amelıyattan sonra sınırlerle oynadıkları ıcın, sol bacakta şişme ve karıncalanma olmaya basladı..ve suan anlayabılıyorumkı şişen yer zamanla karıncalanıp hıssızlesmeye baslıyor ve bu sekılde yayılıyor..
    kesınlıkle amelıyat şart bu konuda..çok rısklı bır amlelıyat ama malesef( amelıyat olmassa felc oluosunuz ( yanı ıkı sekıldede cıkıs yok..ama doktorunuzu secerken lutfen dıkkat edınn..benım amelıyatım basarılı gecmedı..ve suan MR çektırmeye korkuyorum:S bu konuda cok ıyı uzman arastırması yapılması taraftarıyım. .cunku cok sıkıntısını cektım..

1 yıl kadar fızık tedavı gordum..fızyoterapıstlerın soyledıklerını ve yapmanız gereken egzersızlerın mutlaka yapılması şart..cok bunalsanızda sıkılsanızda yapılcak..cunku ben duzenlı yapmadım ve sag bacakta kas gucsuzlugu var..ellerınızde, ayaklarınızda hareket kısıtlılıgı var ıse, ayrıca bayanlarda hormon bozuklugu, adet duzensızlıgı, vucudun herhangı bir yerınde hafıf bır sıslık ve karıncalanma fılan lutfen bır uzmanla gorusunn..
    ve faruk arkadasımızın dedıgı gıbı el ve ayaklardakı kuvvet kaybı varsa mutlaka ıyı bır uzmanla gorusun..herkese çok gecmıs olsun dıleklerımı ıletıyorum..ve lutfen ıyı bır arastırma yapmadan sakın kendınızı rıske atmayın..

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Geçmiş olsun Esra hanım, kistin tekrar oluşabileceğini söylediyse doktorlar ameliyattan sonra herhangi bir ışın veya radyoterapi tedavisi önermedilermi ? Tıpta en iyi huylu tümörlerin bile tekrarlama riski vardır her zaman.Ben ameliyat olalı 14 sene oldu her sene kontrol mr ı çektiririm herhangi bir tümör oluşumu gözlenmedi.Ameliyattan sonra ilk bir sene cok yoğun fizik tedavi gördüm.Ameliyata 2 ayağım felç girdim ameliyat sonarasıda değişiklik yoktu durumda.Fizik tedavi ilk 5 ayda sonuç verdi.fizik olmasaydım bugun hala yatıyor olurdum, bu süreci ancak yaşayan ,çeken bilir.

Üye
    darksilence Avatarı

Gerçek Adı
    Esra
    Son Giriş
    09.03-2011
    Saat
    19:42
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkür ederim faruk bey.sizede çok büyük geçmiş olsun..Allah hepimize acil şifalar versin..açıkcası ameliyattan sonra herhangi bir ışın veya radyoterapi tedavisi önermediler..Kesinlikle tekrarlama riski var..zaten 1 yıl sonra kontrole gel dedi doktorum, gittim.iyi oldugumu fakat tekrarlayabileceğini söyledi..tekrar gitmedim..aslında yaptıgım cok buyuk bır yanlıs..acıkcası korkuyorum tekrar gıtmeye..
    benım amelıyatım cok rısklı ve agırdı..hemşire saolsun amelıyattan cıktım , bana dıyorki ucuz kurtuldun yoksa masada kalıodun ) saolsun moral verdı hemsire hanım kendınce) gercekten fizik tedavi süreci çok ama çok önemli.. eğer bende fizik tedavi almasaydım kesınlıkle suan ayağa kalkamazdım. sürekli verilen egzersizleri yaptım,çok zorlandım,sıkıntı çektim,dediğiniz gibi bu süreci yaşayan ve çeken bilir..
    sizin de doktorunuz cidden iyiymiş, bence çok başarılı yani..ve sizin azim ve çabalarınız zaten önemli olan..aslında herşey beyinde bitiyor..ben buna inanmazdım ama kendi gözlerimle kendime şahit oldum..
    bu arada tümör oluşumunun gözlenmemesi süper bir durum..belli bir zaman içinde tekrar oluşmazsa , zaten sonrasında tekrarlamaz..

tekrar çok geçmiş olsun..

Sayfa 1 / 3 123 SonSon