Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    necati bacak Avatarı

Son Giriş
    15.10-2017
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Değerli arkadaşlar, bana mesaneye botaks uygulamak istiyorlar, ama ben bunda biraz çekingen kalıyorum. sebebi, SGK sanırsam hastalarına
    parasız yeni uygulanaya başlamış. benim kararimı yarın vermemi istiyorlar... açıkçası bende deneniyor mu diye sıkıntılıyım. eğe rki sızlerden görüş alırsam iyi olur diye düşündüm

saygılarımı sunarımherkese

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Botoks herkeste farklı sonuçlar veriyor. Bazısında 3 ay işe yarıyor, bazısında 6 ya, bazısında 1 yıl. Mesane çeperine zerk edilen botoks, mesane kaslarını etkisiz hale getiriyor ve mesane kasılamıyor. Böyle olunca da mesane kapasitesi -etki süresi boyunca- artıyor.
    Sigorta bunu mesane için ödemiyordu. Şimdi ödemeye başladığından emin misin? Doktorlar sonraki botoksu ne kadar süre sonra yapabilirlermiş? Yani 6 ay sonra botoksun etkisi gittiğinde, yine yapabilecekler mi, kurum yine ödeyecek mi?

Botoksun -hele bir kez yaptımakla- sana zarar vereceğini düşünmüyorum. Bence gönül rahatlığıyla yaptırabilirsin.
    Yaptırmaya karar verir de yaptırırsan, deneyimlerini bu başlığa yaz lütfen. Bizler de bilgilenmiş oluruz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    devogulo Avatarı

Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    ADANA / KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle geçmiş olsun.....
    bende mesanemin aşırı kasılmasından dolayı idrar kaçaklarım oluyordu ki gerçi hala devam ediyor, mesaneme botox yapıldı ama bir faydasını görmedim... gerçi bu seninde görmeyeceksin anlamına gelmiyor... ancak şunu bilmen gerekir ki bu botox işlemi kalıcı çözüm değil yani ilaç etkisini yitirmeye başladığı zaman sorunun devam edecektir... öyle zor bir operasyon değil.

Üye
    sanalcos Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    09.10-2012
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bosver o isleri parani bosa harcama...

Üye
    asabi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bunu bende sordum dktruma ama önermedi çok bi perfonmas alınmaz ve alınsada geçicidir dedi bencede belki kısa süreli çare bulursun ama kısa vadeli tekrar sorunlar yanımızda..

Üye
    ftmperge Avatarı

Son Giriş
    07.05-2009
    Saat
    21:39
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın Necati Kardeş
    botox da amaç:uygulanma sonrası eğitimdir,yani mesane kontrolünü öğrenebilecek düzeyde misiniz,buna mesane eğitimi alabileceğinizi düşündüğünüz fizyoterapist ile birlikte karar vermenizi öneririm.

mlkxx
    Misafir Üye
    mlkxx Avatarı

Bana da önümüzdeki hafta botoks uygulanacak. MS hastası olduğum için biraz çekincelerim var ama ilaçla bir türlü şifa bulamadığım için botoksu denemekten başka çarem yok. Bu arada benden ilaç ücreti almadılar.

Aranızda MS ve aynı zamanda nörojenik mesane hastası olup mesane botoksu yaptıran arkadaş var mı acaba? Bana doktorum önümüzdeki hafta botoks uygulayacak ama MS hastası olduğum için endişelerim de yok değil.Yaptıranlar varsa eğer,deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim. Herkese çok geşmiş olsun...

Üye
    dragonsga Avatarı

Gerçek Adı
    sami
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

13ay önce ankara dıskapı hastanesınde botoks yapıldı 200ml su an mesane kapasıtem 600ml cıvarında botokstan önce 180 falandı galıba 6ay sonra eskıye donersın falan demıslerdı ama suan gayet ıyıyım ve arada kaptığım enfeksiyonlardan başka sıkayetım yok.(tek böbreklı olduğum için büyütme amelıyatı yapmadılar,o yüzden botoks yaptılar)

mlkxx
    Misafir Üye
    mlkxx Avatarı

Çok geçmiş olsun sami bey, Önümüzdeki hafta kısmetse ben de botoks olacağım ve botoks olan birinden böyle olumlu şeyler duymak çok sevindirdi beni. Peki yan etki oldu mu hiç ? Paylaşırsanız çok sevinirim..

Üye
    gul38 Avatarı

Gerçek Adı
    gül
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    7

Detrusitol diye bir ilaç var önce onu araştırmanızı öneririm

mlkxx
    Misafir Üye
    mlkxx Avatarı

kullanmadığım ilaç kalmadı maalesef hiçbirinden fayda bulamadım, aynı zamanda MS hastasıyım ,doktor botoks son çare dedi

Üye
    dragonsga Avatarı

Gerçek Adı
    sami
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

melek hanım herhangi bir yan etkisi falan olmadı agrı sızı gibi seylerde,botokstan önce detrusıtol kullanıyordum sonra aşırı kasılma nedenı ile(kasılmalar botoks yuzundenmı oldu bilmiyorum)toviaz kullanmaya başlayarak bu sorunu da atlattım.umarım sizinde operasyonunuz başarı ile geçer şimdiden geçmiş olsun.

mlkxx
    Misafir Üye
    mlkxx Avatarı

Cevabınız için çok teşekkür ederim Sami bey, size de geçmiş olsun. Ben operasyondan değil de daha çok botoksun olası yan etkilerinden (idrar yapamama, tak kullanmak zorunda kalma gibi) korkuyordum. Sizin cevabınız içimi rahatlattı biraz.İnşallah sorunsuz bir şekilde geçer operasyonum. Size ve tüm hastalara da Rabbim acil şifa versin..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

MS olup mesaneye botoks uygulatan arkadaşlarımız varsa deneyimlerini paylaşmalarını bekliyoruz..?

Botoks mesane kapasitesinin arttırılması için -ama az ama çok- bir fayda sağlar. Çünkü kapasite denen şey her ne sebeple olursa olsun artarsa, daha sonra botoksun etkisi geçse bile bu artış kalıcı olur (başka nedenlerle daralması ayrı bir konu tabii).
    Onun için, kapasite arttığında sonrası çok özenli olmak ve kapasitenin kalıcı olması için enfeksiyondan uzak kalmak lazım. Beraberinde mesane iç basıncını düşüren ilaçlar da kullanılmalı mutlaka.

mlkxx
    Misafir Üye
    mlkxx Avatarı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    13 Şubat cuma günü botoksumu oldum sonunda, yaklaşık 50-55 dk.genel anestezi altında oldu operasyonum. O yüzden bişey hissetmedim.
    Ben yan etki olur da tak kullanmak zorunda kalırım diye korkuyordum ama çok şükür tak kullanmama gerek yokmuş.

Doktorumun dediğine göre en geç 2 hafta sonra botoksun olumlu etkilerini görürmüşüm. Şimdilik iyiyim , inşallah daha da iyi olurum.

Sorusu olanlar varsa yardımcı olabilirim. Hepinize çok geçmiş olsun..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon