Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 42 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    elettra Avatarı

Son Giriş
    12.08-2011
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,
    Öncelikle hepinize geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin, tüm dualar sizinle
    07/08/11 pazar gecesi en yakın arkadşımın 17 yaşındaki oğluBodrumda sığ suya atlayarak boynunu kırdı, ( C4 ve C5) hemen hastaneye götürüldü, ağırlık bağlandı ve dün öğlen tesadüfen Bodrum da tatilde olan Amerikan Hastanesi prof.dr ( bu tip ameliyatlarda en iyi olduğu söyleniyor) tarafından Bodrumda ameliyatı gerçekleşti.Beyin hep açık oldu ve omuzlarını oynatabiliyor.
    Ameliyat dan sonra dr ameliyatın iyi geçtiğini ve sinirlerde hiç bir kesi bulunmadığını söyledi, yaşın genç olması ve sağlıklı olmasının iyileşme sürecinde önemli olduğunu söyledi
    Bir hafta Bodrumdaki hastanede kalacak sonra da Maltepe deki Rehabilitasyon Merkezi ne ( yine en iyisi olduğu söylenen)götürülecek
    Bugün konuştuğumda solunumda bir problem yaşadıklarını maske takıldığını söylediler. ( Ameliyat sonrası olabilirmiş)
    Sinirlerde kesi olmamasından dolayı acaba tamamen iyileşme şansı var mıdır? Bana yanıt verip bana paylaşımlarınızı yazarsanız nutlu olurum .Allahım tüm gençlerimizi tüm çocuklarımızı şerlerden ve kazalardan koru

Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok geçmiş olsun 28/06/2001 de iş kazası geçirdim C4 C5 titanyum platin takılı adana balcalı hastanesin de prof dr faruk ildan ameliyatı yaptı ameliyat tan sonra doktor bize ankara fizik tedavi rehabilitasyon eğitim ve araştırma hastanesi ni önerdi senede bir kez gidip tedavi oluyorum genel durumum iyi sabırlı olun ve hastanızı devamlı çevirin yatakta

Üye
    ftm88 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlık sorunu yaşayan herkese çok geçmiş olsun. ALLAH acil şifalar versin.

benim babam da 28.08.2011 tarihinde ağaçtan düşüp boynunu kırdı ve c5 c6 c7 kırıkları var. sinirlerde kesi yada kopma veya kemik batması yok sadece zedelenme var. ameliyatla kırılan kemikler sabitlendi ve sinirlere baskı yapan şişlik temizlendi. düşmenin etkisiyle akciğerlerinde doku zedelenmesi oldu ve bu da nefes almasını zorlaştırdı. 2 hafta ağzında entübe tüpü takılı kaldı iki haftanın sonunda trakeostomi açıldı ve karnından miğdesine hortum takıldı beslenmesi için. yutma refkesi çok kuvvetli değil
    6 hafta yoğun bakımda kaldı babam. ilk zamanlar tansiyonu kalbi ilaçlarla düzende tutuyolardı ama şimdi hepsi normal. vücut durumuna alıştı sanırım. 6 haftanın sonunda eve taburcu oldu. ameliyat eden doktor yoğun bakım süreci bittikten sonra fizik tedaviye başlayacak dedi.
    nefes sorunu yok çok şükür ama trakeostomisi ve peg'i olan bi hastanın fizik tedavisi için sorun olur mu ve yutkunması zamanla düzelir dediler ama bu ortalama ne kadar zaman alır.

trakeostomisi içinde aynı sorularım mevcut. ve balgamı zamanla geçer mi.

benim umudum hiç kaybolmadı. sinirlerde sadece zedelenme olması en büyük tesellim. şu anda boyundan aşağısı felç. doktorlara kalsa asla yürüyemez diyolar. ama babanım omuzlarında hareket var. bütün vücudunda çok fazla kasılma oluyor. elleri ayakları parmakları her yeri geriliyor. özellikle sinirlendiğinde,öksürdüğünde ve pozisyon değişikliği yapmaya çalıştığımızda vücudunu geriyor.
    dizlerine egzersiz yaparken dizlerinin acıdığını söyledi.el bileklerinde uyuşukluk oluyormuş damarların gerildiğini ve kasıldığını hissediyomuş. daha eve çıkalı 6 gün oldu şu aralar gece nefes alamadığını kalbinin sıkıştığını söylüyor hatta 2 kere 112 acili aradık.ama nabzı tansiyonu ve nefesi gayet iyi ateşide olmuyor çok şükür.s adece balgam çok rahatsız ediyor.bazen kendi çıkarıyor bazende aspire ediyoruz.sanırım gece rahatsızlığı psikolojik.
    bi fizik tedevi hastanesi ayarlayana kadar eve fizyotrepist getireceğiz.burada okuduğum yazılarda dahada umutlandım inş. babamda diğer hastalarda eski sağlıklarına kavuşurlar

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bende c5-c6 seviyesinde felçliyim size tavsiyem yatılı bir fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesine yatış yapmanız orada hem doktorunuz hem de fizik tedavi uzmanınız oluyor hastanın durumunu değerlendirip ona göre eğzersiz proğramı uyguluyorlar böylesi daha sağlıklı olur

Üye
    ftm88 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eğer yanlış anlamazsanız size birşey sormak isterim idosente.sizin güçsüzlük durumunuz nedir.babam boyundan aşağısı felç.siz fizik tedavi ile aşama kaydettiniz mi?

Üye
    yanlız-kurt Avatarı

Gerçek Adı
    ismail güney
    Son Giriş
    02.04-2012
    Saat
    11:37
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bnde c5 c6 felçlsyim bn fizik tedavle kollarımı harekete geçirdim birazda otrmayı ögrendim daimi sonda kullann varsa yardımcı olblr mi

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

ftm88;

rica ederim benimde boyundan aşağısı felçti sadece kollarımda çok az hareket vardı şimdi çok şükür ellerimi ve kollarımı yemek yiyebilecek bilgisayar kullanabilecek tekerlekli sandalyeyi sürebilecek kadar kullanabiliyorum bacağıma cihaz bağlayarak kısa mesafede olsa walker la yürüyebiliyorum sol ayağımın üstüne basabiliyorum böyle işte hiç değilse kendi kedime ufak tefek işlerimi yapabiliyorum size muhakkak tavsiyem yatılı bir hastane evde fizik tedavi yaptırmak çok daha pahalı sigortası varsa hiçbir ücret ödemeden hastanın gelişimine bağlı 3-4 ay yatılı fizik tedavi görebilirsiniz ben 8 ay yattım hastanede o zamanlar zor geliyordu ama şimdi dua ediyorum iyi ki yattım diye başka sorunuz olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

Allah yardımcınız olsun...

Üye
    ftm88 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

idosente
    çok teşekkür ederim.herkesi için benimde temennilerim o yönde. babamda fazlasıyla kasılmalar oluyor bütün vücudunda sinirlendiğinde öksürdüğünde yatağı kaldırıp indirdiğimizde ve pozisyon değişikliklerinde.bazen yatağın çok kenarında olunca düşecem sanıp vücudu geriliyo.egzersiz yaparken ayakları acıyo ve elleri ayakları kasılıyo.bu normal bişeymi yoksa umut edelim mi.bide çok soru sordum ama yaşayan bilen insanların bilgileri söyledikleri daha da önemli benim için varsayımlardan.sizde sinirlerde ki hasar neydi.kesik yada zedelenme mi

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

bu kasılmalar olur vücudu daha ham harekete alışık değil zamanla azalır vücudu hareketlenmeye başladıkça kendine güveni artar şimdi korkması normal işte yatılı bir hastaneye yattığınızda doktor onu muayene edecek bu kasılmalarının seviyesine göre kas gevşeltici ilaçlar yazacak büyük ihtimallede bu kas gevşelticileri ömür boyu kullanacak benim 9 yıl oldu kullanıyorum hala ilaçları eğzersizde yapıyorum çok kasılmam olmuyor siz bir hastaneye yatana kadar ellerine ayaklarına eğzersiz yaptırın 4-5 saatte bir daha rahat eder bendeki omurilikte zedelenme vardı boyun kemiğim kırılmıştı platin takıldı benimde bu kadar düzelmemi beklemiyordu doktorlar ama Allah büyük çalışmayla oluyor bıkmadan çabalamak lazım en azından kendi yaşamı bir düzene oturana kadar...

Üye
    ftm88 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani kasılmalar hareket belirtileri değil öylemi.sanırım hareket için uzun bir zaman var önümüzde.yinede verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.ALLAH acil şifalar versin.inş. herşey gönlünüzce olur.tekrar geçmiş olsun

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

malesef bir insan vücudunu uzun bir süre hareket etmediğinde yeniden hareket edince böyle kasılmalar olur bir hareket olması için istemli bir şekilde yapabilmesi gerekir mesela bir parmağını oynattığında tekrar oynat dediğinizde oynatabilirse bu harekettir böyle test edebilirsiniz bu hareketi devamlı tekrar ederek güçlenmesini sağlamalısınız boşlarsanız vücut dahada güçsüzleşir ve insanı karamsarlığa iter biraz sabır ve mücadele etmek lazım...

tekrar geçmiş olsun...

Üye
    ftm88 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

babam omuzlarını oynatabiliyo ama diğer uzuvlarında istemli hareket yok.zamanla hareket ellerine ve ayaklarına kadar inermi.vüzudunda acı hissediyo belinde sırtında ve bacaklarında ağrı oluyor.bu da his var demek olur.peki his olursa harekette olmazmı zamanla.sizin ilk önceleri ellerinizde hareket varmıydı yoksa zamanla mı hareketlendi

Üye
    dua Avatarı

Son Giriş
    01.10-2016
    Saat
    22:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ftm88 ,öncelikle geçmiş olsun rabbim şifa versin.daha hastalığınız yeni umarım geri kazanımlarınız çok olur.kızım 14 yaşında ve 2009 haziranında kaza geçirdi.c5 c6 c7 zedelenmesi ve platin takıldı.ameliyatı yapan doktor büyük ihtimal omuz ve kol hariç felçli kalır dedi .inanmadık inanmak istemedik..şu an fizik tedavi görse bile doktorun dediği gibi oldu..ellrinde hareket yok ama kol ve omuzlar iyi.göğüsten aşağısında his hareket yok..2 yıl geçti ve bizde umutlar tükendi..anladık ki çok ciddi zedelenmiş..ağrıları kasılmaları bizde yaşadık.bunlar bizi umutlandırdı ama doktor ve fizyoterapistler bunlar normal şeyler dedi..bizde durum böyle.umudunuzu kaybetmeyin ama yıkılmamak için en kötüye de hazır olun..çünkü biz yıkıldık.inşallah geri kazanımları olur vebizim yaşadığımızı siz yaşamazsınız..allah bu derdi düşmanıma dahi vermesin..tekrar geçmiş olsun..

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

ftm88;

ellerimde hareket yoktu aynı omuzlarda ve hafif kollarımda vardı ellerimde ve sol ayağımda hareket 2 sonra çıktı ve çalıştıkça güçlendi ilk 6 ay içinde şu anda yapabildiğim bütün hareketler çıktı çalıştırdıkçada hareketleri daha kolay rahat yapabildim sizinde yakında hareketlenmeye başlar inşallah sabretmek lazım bak omuzları oynuyomuş devamlı oynatmaya çalışsın gün geçtikçe güçlenecek kollarada hareket gelecek inşalah his olması iyi en azından büyük küçük abdestini hisseder bendede vücudumun her yerinde dokunma hissi var ama sıcak soğuk ayrımını çok yapamıyorum...

Üye
    ftm88 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    şimdi size bir sorum daha olacak.bugn fizik tedavi doktorları geldi muayeneye için.babamın trakeostomisi olduğu için hastaneye yatış olmazmış.bi kaç hareket gösterdiler evde yapılabilecek.hastaneden fizyoterapist de gelmezmiş.şimdi evde yapılan egzersizler vücudunun hareketlenmesini sağlarmı.ben anlamadım nasıl olacak bu durum.burada okuduğum yazılarda fizik tedavi çok önemliymiş.ama biz hastaneye yatış bile yapamıyoruz.trakeostomisi kapanınca olabilrimiş ama ne kadar sürede kapanır bilemiyoruz.erken başlamak da çok önemli.hastaneyede yatsa evde yapılacak hareketlermi olacak oradada

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Başlığın Etiketleri