Sayfa 5 / 5 İlkİlk 12345
Toplam 68 mesajın 61-68 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fanatik_gs Avatarı

Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı vesicare 10 mg ilaç verdi doktorum 10 gundur kullanıyorum gerçekten çok faydasını gordum

Üye
    zapfhan Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan HAVA
    Son Giriş
    25.06-2017
    Saat
    09:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Merhabalar ben doğuştan nörojenik mesane hastasıyım bu hastalığın devamında böbrek yetmezliği oluştu 1998 de augmentasyon sistoplasti ameliyatı oldum ve o tarihten bu yana tak yapıyorum idrar kaçırma veya taşma da diyebiliriz böbreklere baskı uyguladığından böbreklere hasar veriyor bende de oluşan durum bu evet zor sayılabilecek bir ameliyat ama böbrek yetmezliği daha sıkıntılı bir hastalık

Üye
    Tilki34 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    22:23
    Yaşadığı Yer
    İst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Meraba kardeşim tak yapıyorsun Ağrı durumu nedir acaba?? Zormu bende 33 yaşındayım baslayabilirim

Üye
    zapfhan Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan HAVA
    Son Giriş
    25.06-2017
    Saat
    09:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun kardeşim tak yaparken ağrı ya da acı gibi birşey olmuyor nelaton sonda kullanıyorum katıjel ile birlikte kullanıldığı için sıkıntı olmuyor yalnız hijyen konusuna dikkat etmen gerekli enfeksiyon olabiliyor ve düzenli yapmalısın durumun nedir bilmiyorum ama sıkışma bekleme böbreklere geri basma durumu olabilir daha sonra böbrek hasarı oluşabilir tekrardan geçmiş olsun

Üye
    Tilki34 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    22:23
    Yaşadığı Yer
    İst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim... Bazı arkadaşlarımız belden aşşağısını hissetmediği için sıkıntı olmuyor okuduğumda göre ama bizim için zor galiba o yüzden sordum

Üye
    fanatik_gs Avatarı

Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba bu konu içerisine yaklaşık 1 yıl önce yazmıştım. 19 Temmuz 2016 tarihinde mitrofanoff ameliyatı oldum

ilk 1 ay sonda takılı kaldı, sonda çıktıktan ilk gününden itibaren delikte taşma tarzında bir kaçağım oldu ilk 5 ay vesicare kullandım faydasını gördüm ancak vesicare yavaş yavaş etkisini kaybetti ve kaçaklarım arttı ve ilaç etki etmeyince doktorum ilacı bıraktırdı.
    Sonda yaptıktan 1.5 - 2 saat sonra kaçaklarım oluyordu sabit bir şekilde.
    En sonunda 31 Mart 2017 tarihinde mitrofanoff revizyon ameliyatı yapılması planlandı ve ameliyat gününden bir gün öncesine kadar tekrar vesicare başladık. 31 Martta revizyon ameliyatı oldum.
    İlk 10 gün hiç delikten idrar kaçağı olmamıştı sonradan sızıntı şeklinde yine başladı. Şu anda nadiren kuru kalmak şartıyla genel olarak şakır şakır delikten idrar akıyor. Mesane kapasitem normalde 340 cc ama idrar alma kapasitem 600-700 cc civarında.

Mesanemde aktif değil. 2. revizyon ameliyatı yapıldığı halde neden hala delikten kaçaklarım sona ermedi? Doktorlar artık içerde bir daha revizyon yapılacak yer olmadığını ellerinden geleni yaptıklarını söylüyorlar.

Bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa özel mesaj atabilirler siteden. 1 yıl oldu hala bir konforunu göremedim bu ameliyatın. Günlük yediklerime içtiklerime de dikkat ediyorum korkuma çok sıvı tüketemiyorum o halde bile aşırı idrar kaçağım oluyor. Sonda yaptığım halde o kadar idrar neremden çıkıyor anlamıyorum.

Üye
    Libertarian Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

mesane hacminiz en az 50cc olmalı bu ameliyat için ayrıca t5 iseniz botoksla mesanenizi buyutebilirsiniz
    baska doktora muhakak gidin

Üye
    anestod Avatarı

Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba @OturanBoğa 1998 yılında Uludağ üniversitesinde mesane augmentasyonu ameliyatı oldum doğuştan buyumuyormus o zamandan beri tak yapıyorum ilk başlarda sık sık yapıyormus annem ama sorumluluk üstüme kalınca bu sıklık azaldı mesanem bayağı bı geniş bağırsak yapısından dolayı yalnız hiç idrar kaçırmiyorum kapasiteyi ne kadar zorlarsam zorliyim 12 numara tak kullanıyorum 1993 doğumluyum 14 numaraya geçmeli miyim sizce bide benim bı sorunum var özür raporu ne çıkıyor bize askerlik yapmadım daha o durumla ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa beni de bilgilendirebilir mı ? Biraz aksattim kontrol ve TAK işlerini önerileriniz neler.

Sayfa 5 / 5 İlkİlk 12345