Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 68 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    457
    Verilen Beğeniler
    712

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Elbette her ameliyatta bir risk vardır, ama mesane genişletme ameliyatı olan kişiler hep çok memnun olduklarını ifade ediyorlar...

Bugüne dek sadece bir kişide başarısız sonuç duydum. Yapılan amliyatta mesaneyi reddetmiş vücut ve mesaneyi by-pass edip direkt böbreklerden dışarı sabit yol açmışlar.

Mesane kapasitesinden dolayı gündelik yaşamın sürdürülmesinde artık tolere edilemeyecek sorunlar oluyorsa ve tıbbi açıdan başka bir risk yoksa, bence mesane genişletme ameliyatı olunmalı.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    pedro22 Avatarı

Son Giriş
    31.08-2010
    Saat
    17:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

11.12.2007 tarihinde cerrahpaşa tıp fakültesi çocuk cerrahisinde prf dr. yunus söylet hoca ve ekibi tarafından norejen mesane genişletme operasyonu yapıldı.
    o güne kadar bezlenerek sürdürdüğüm yaşamımı şimdilerde çok basit taklarla sürdürüyorum.

bugüne kadarda herhangi bir komplikasyon oluşmadı. hayatımdan memnunum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    457
    Verilen Beğeniler
    712

pedro22, bilgi için teşekkürler. Böyle deneyimlerin yazılması çok önemli. Sağolun.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    pedro22 Avatarı

Son Giriş
    31.08-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mesane büyültme operasyonu geçirmiş kişilerin ilerde karşılaşabileceği olumsuzluklar varmıdır acaba?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    457
    Verilen Beğeniler
    712

Bildiğim hiç bir beklenen-olumsuzluk yok. Sadece, bir yerde, barsaktan parça alındığı için, kolon kanseri açısından %1-2 de olsa daha riskli olunduğuna dair bir şeyler okuduğumu anımsıyorum. O da lafı-güzaf gibi gelmişti bana...

Üye
    pedro22 Avatarı

Son Giriş
    31.08-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilgilendirmen için çok teşekkürler oturan boğa son bi merak ettiğim soru olacak.mesane genişletme ameliyatı olduktan sonra epey kilo aldm 18 kilo kadarşu an 90 kiloyum.boyum ise 170 bu ileride bi problem yaratır diye korkuyorum açıkçası.kilo vermeyide beceremiyorum (

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    457
    Verilen Beğeniler
    712

Mmm, doğrudan ilgisi olmasa da kilo her zaman sorundur... Kesinlikle irade gösterip kilo almamaya bakın. Bu sahiden önemlidir...

Üye
    Zovaklı08 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalr. Adım Mine, daha 16 yasındayım ve 16 yıldır Nörojenik mesane disfonksiyonuna baglı rahatsızlıklarım var... Dogustan Sag İdrar Kanalım kapalı... Sol İse Bazı yıllarda tıkanıyor bunun sebenın Devamlı tak yapıyor olmam ve buna baglı olarakta ıdrar kanalımın kapanması oldugunu soylediler...(Ayrıca sag bobregim iflas etmiş durumda sol böbregim ise zayıflamıs)

Bugune Dek Hatırladgım 2 hatırlamadıklarımla birlikte toplam 4 defa genişletme operasyonu geçirdim.. Genişletme operasyonunda sadece idrar yollarım genişletildi... Hiç birinde sorunlarla karsılasmamıstım... Fakat Bundn yaklasık 2.5 ay once geçirdigim genşletme opersyonundan sonra enfkleksyon kaptım ve enfleksyonla baslayn agrılarım hala dınmedı... Devamlı Sondam acık durumda.. Hiç kapatamıyorum. kapattıgım anda ise karnımdakı sonda deliğinden idrar kacırıyorum.. Bunun neden mesane cc sinin dusuk olması.. Mesanemin cok kuculdugu soyeniyor.......

Hastalıgım tek caresının tak yapmak oldugunu soyleyen doktorlar 1995, 1998, 2000 ve 2005 kontrollerınde mesaneme yapack hiç bir seyin olmadını belirttiler.. Ancak O zaman yasımın kucuk olmasından dolayı mesaneye bir şey yapılamadıgı soyleyen doktorum Firuz Harbiyeli Şimdi 16 yasında bir genc kız oldugum için Mesane Genişletme Operasyonunu yapabilcegimi belirtti.. Uzun Zamandır böyle guzel bir haber alamamıstım...

Once Kültür tahlılı yapılacak enflksyonumu engelleyck bir ilaç bulma amaçlı.. Ardından Eylülün ortalında adanaya tetkik amaclı gonderilcekmişimm bunun sonucundada Mesane Genişletme ameliyatına uygun olup olmadıgım belli olacak...

Varsayalım uygun gorulmedım.. Enfklesyon gitmesi için ne yapabilirim ve ben ömrümü sonuna kadar tak yapark mı yasıcam bunu da kabul ederım mesanemı nasıl genişletebilirm ....

Ya da sonunda en buyuk ıstegim gercleşti ve ameliyt yapck bunyeye sahip oldugum soylendi.. O zaman ameliyat rıskı benım yasım ıcın nedır ... Az mıdır cok mudur yoska hiç mi yok...

Ameliyat suresi ortalama olark nedir ? Ameliyat sonrasi donem nasıl gecer uzun mu surer... Butun Bunlarda Sonra Sol böbregim duzenıne kavusr mu bana hiç bir faydası olmayan sag bobregimi almalı mıyım ya da sag bobrekte de duzelme gorulebilir mi...

Cok Ozur dilerim ancak bu sorulari cok merak ediyorum Sızleri Bu Uzun sorularımla bogdugum ıcın benı bagıslayın. 16 yasındayim ve artık cok yoruldum.. Haddımden fazla merk ediyorum... Cevaplarınız Dort Gozle Bekliyorum...

Tesekkur Ederim...

Üye
    pedro22 Avatarı

Son Giriş
    31.08-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba mine ben ilker bnm durumumda 3 yıl öncesine kadar senden farklı değildi.ama şükürler olsun geçirdiğim mesane büyütme ameliyatından sonra sorunlarım bitti.sana msn adresimi bırakıyorum bana buradan ulaşabilirsin riveraboyd@hotmail.com

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    457
    Verilen Beğeniler
    712

Bence mesane genişletme ameliyatını yapacaklardır. Olmaması için hiç hiç hiç bir neden göremiyorum
    Bu ameliyatta da her ameliyatta olan riskler var tabii. Ama şimdi bunu düşünüp canını sıkma. %3-5 riski düşünüp üzüleceğine, %95 iyileşmeyi düşün.
    Burada bence kritik konu enfeksiyondan kurtulman. Çünkü bu olmadan ameliyat yapmazlar... Kültür testi sonucuna göre doğru antibiyotiği doğru sürede kullanman önemli. Hatta, benzer durumda olan, neredeyse kronik enfeksiyonu bulunan ve bu nedenle bu amlieyatın yapılması konusunda sıkıntı yaşayan bir arkadaşım vardı, üroloji bölümünde değil Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon bölümünde yatmış ve enfeksiyondan kurtulmuştu ameliyat öncesinde. Hemen akabinde de başarılı bir ameliyat oldu, şimdi misler gibi mutlu

Bu ameliyat 7-8 saat sürer. Eğer TAK yapmanı zorlayan bir üretral darlığın varsa, aynı ameliyatla beraber şunu da yaptırmanı öneriririm: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...i-yapiyor.html
    Ameliyattan çıktığında burnunda boru olur, aman panik yapma Bana söylememişlerdi bunu, çıktığımda acayip panik olmuştum... Takılan o direnaj duruma göre 1-3 günde alınıyor zaten.

Ameliyattan hemen bir gün sonra ayağa kalkarsın. İlk başlarda ağrın olur tabii, ama 3-4 günde geçer. 2 hafta sabit sonda takılı kalır. 2 hafta sonra TAK'a geçersin.

Çalışmayan böbrek konusunda bir şey bilmiyorum. Buna doktorunla karar verebilirsin. Ama bence bu foruma "Çalışmayan bir böreği ameliyatla aldırmanın yararı veya zararı nedir?" diye yeni bir başlık açıp, benzer tecrübesi olan arkadaşlar varsa onlardan yararlanabilirsin.
    Diğer böbreğin ise bu ameliyatın ardından çok çok çok rahatlayacaktır zaten. Amaç biraz da budur eminim; böbreği korumak. Mesane genişleyince, mesane iç basıncı düşer ve bu da böbreklere idrar kaçışını önler...

Ayrıca:
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...yapilacak.html
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...etecekler.html
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...r-misiniz.html
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...remiyorum.html

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...l-yapilir.html
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tml#post731911

Üye
    Zovaklı08 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yazdıklarınızla İnsanı cok rahatlatıyosunuz OturanBoğa..özellikle de "Bence mesane genişletme ameliyatını yapacaklardır. Olmaması için hiç hiç hiç bir neden göremiyorum" bu mesaj (:

Enflksyonun gecişi için uygun antibyotk alınırsa kısa surede bir duzelme gorebilir miyim acaba ? ya da enfleksyon gecmezse ameliyatı neden olamam. ben olmak istesem dinlemezler mi yanı cunku daha fazla beklmek ıstemıyorum ..

Bir de ben zatn bu operasyonu olursam duydugum kadarıyla kasıktan bır delik acıyorlar.. oradan tak yapıyormussun fakat tam anlamıyla ne oluyor sonda mı takılıyor yoksa ıcerde bı torba mı oluyor çözemedim...

Böbreğin rahatlıcak dediniz ya ((: cok guzel olur umarım öyle olurr .. ve bu burnumda boru olması benı cok korkutur hangı amaclı bulunuyo bu boru ???

Ayrıca;
    Benım Mesaneye Baglı sınır sıstemlerımden bir tanesi ölmüş bildigim kadaryla yine de ameliyt işe yarar mı ???

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    457
    Verilen Beğeniler
    712

Tabii ki, doğru antibiyotiği doğru dozda ve doğru sürede kullanırsan, bakterinin yok edilmemesi için bir neden yok

O mucize değil süper bişey http://www.engelliler.biz/forum/sagl...i-yapiyor.html
    Bu uygulamada içerde ekstra hiç bir şey olmuyor. Bir delik açılıyor ve oradan TAK yapıyosun. Bu kadar. Yukarıdaki başlığı incele, orada soracakların varsa sor...

Burnundaki boru, midedeki salgıları almak için. Korkacak bişey yok Zaten kısa sürede çıkartıyorlar...

Mesaneye bağlı sinir sisteminden kastedilen nedir, bilmiyorum. Ama mesane genişletmeyle ya da işte o mucize delikle bir ilgisi olacağını sanmam. Hiç bir sorun olmadan ameliyatın sonlanacaktır...

Üye
    Zovaklı08 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu Ameliyatın maliyeti ne kadara patlar ?? cok mu zahmetli ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    457
    Verilen Beğeniler
    712

Mine, sigortalıysan ve doktorun sigorta kapsamında ameliyat edecekse, fahiş bir şey almazlar. Ama tamamı özelde olacaksa, bu pahalı olabilir.
    Burada kimse bir rakam veremez. Her doktor/hastane kendisi bir fiyat belirliyor. Ciddi ciddi pazarlık etmelisin doktorunla!

Üye
    bladex Avatarı

Son Giriş
    12.07-2012
    Saat
    01:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    s.a ben extrofia vesica hastasıyım 92 doğmluym ve rahat 13-14 ameliyt olDm
    en sonunda mesane genısletme ameliytı yaptlar sonda falan kullandımda gene onden kaçak oluyordu ben de bıraktım sonda kullanmayı
    yaklasık 2 yıl olDu Kaçak hala war ynlız oncelerı gecelerıde kaçırıyordm bazen geceleri kacmıo ama sabah en ufak bısıde kaçıo...
    bobreklerı ara sıra kontrol ettırıyorum bı sorun yok

acaba ameliytı yapan doktor mu hatalıydı yoksa sorun benım vucudda mı ?
    haccetepe unı. Cock cerrahısınde oLDm ameliyatı..

buı arada bi kaç şey eklym ben amlyt oldgmda enfeksıyon olmustu dısardakı amlyt yerım kapanana kadar baya uzun sure gecmıstı hatta atmıstı dıkısler tekrar dıkmıslerdı...

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon