Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    düşle Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    06
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    doktorumu değiştirdim ve ibnisina ürolojide bu yöntem uygulanmaya başladı. ilacın adı: iyaluril, hyacyst'le eş değer.
    umutluyum ve ilaçla ilgili yalnız bu bilgiyi buldum: http://www.kontinansdernegi.org/KIUB/KIUB_1_5_29_34.pdf

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hadi hayırlısı düşle. Bol bol su içip TAK yapmayı ihmal etmeyesin. Dirençli bakteri varken en önemli çözüm bu! Mesanede idrar kaldıkça bakteri üremeye/çoğalmaya devam eder.

Üye
    düşle Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    06
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    4

önerilerinizi yerine getiyorum, sağolun. yinede durumun hızla kötüleşme eğiliminde. 1 haftadır TAK torbasına idrarla peltemsi açık sarı tortu geliyor, sizce nedeni olabilir? sancıdan yataktan çıkamıyorum. nette cevabını bulamadım...

Üye
    anka düşüm Avatarı

Gerçek Adı
    yaren yar
    Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    22:19
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    39

merhaba tak kullanıyorum inatcı sistitten dolayı bu tedaviyi 4. seyansını alıyorum henüz sonuç alamadım. bu arada bana tuvaletimi tutmayım diye hasta bezi yazdılar zira tuvaletimi hissediyor ama çoksık tuvalete gidemiyorum. benim sorum hasta bezi uzun süre ıslak altta bağlı kaldığı için sistiti neden olmaz mı? kullananlar kac saatte bir değiştiriyor? temizliği ne şekilde yapıyor vs bilgilendirebilir mi? lütfen...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

düşle, o tortular infeksiyonun içerden söküldüğüne işaret ediyor olabilir. Bol bol su içmeye davam ederek temizlenme sürecini hızlandırmaya çalış... Dİlerim bir an önce kurtulursun. İyi haberlerini bekliyoruz...

Yaren, evet, kirli bez de enfeksiyon açısından riskli ortam yaratır. Mümkün olduğu kadar sık değiştirmeli ve mutlaka sabunlu bez ile temizleyip güzelce durulamalısın. Olabildiğince sık...

İlaç kullanımına dair deneyimlerinizi paylaşmaya devam edin lütfen.

Üye
    düşle Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    06
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    4

merhaba, bana uygulanan ilaç buymuş:
    Tedaviye yardımcı GAG-Replasmanı:
    Gepan® instill nasıl etki eder?
    GEPAN® INSTILL

GEPAN® instill %0.2 Kondroitin Sülfat Solüsyonu Kalitatif ve kantitatif bileşim:
    40 ml Gepan® instill çözeltisi 80 mg sodyum kondroitin sülfat (%0.2) içermektedir.
    Gepan instill® koruyucu madde içermez.
    Form: İntravezikal instilasyon için çözelti.
    Kullanım alanı:
    Kronik sistitlerde, örneğin interstisyel sistitler, aşırı aktif mesane sendromlarında, kronik-nükseden idrar yolları enfeksiyonlarında ve radyasyon sistitlerinde geçici olarak mesanenin glikozaminoglikan tabakasının (GAG tabakasının) yerini almak üzere kullanılan steril sodyum kondroitin sülfat çözeltisi (% 0,2).
    Kontrendikasyonlar:
    Gepan® instill bileşenlerine karşı bilinen bir alerjisi olması durumunda kullanılamaz. Gebelikte ve 12 yaşın altında çocuklarda uygulanmasıyla ilgili deneyim olmadığından bu durumlarda kullanmayınız.
    Pozoloji ve uygulama yöntemi:
    Mesane tamamen boşaltıldıktan sonra bir Gepan® instill’in tüm içeriği bir kateter aracılığıyla mesaneye instile edilir. Gepan® instill en az 30 dakika ve mümkünse daha uzun süre boyunca mesanede kalmalıdır. Tedavinin ilk 4 haftası boyunca haftada bir instilasyon yapılması önerilir. Devamında ise, semptomlar geçene kadar aylık instilasyonlar gerçekleştirilmelidir. Semptomların seyrine bağlı olarak bazı hastalar aylık instilasyonlara geçmeden önce 6 hafta veya daha uzun bir süre haftalık instilasyonların devamına gerek duyabilir. Özel uyarılar ve kullanım için özel tedbirler: Gepan® instill kesinlikle sadece mesaneye instillasyonu için öngörülmüştür. Gepan® instill sistemik olarak uygulanamaz. Gepan® Instill tek kullanım içindir. Kullanılmamış artıkların atılması gerekmektedir.Yine aynı şekilde tek kullanımlık enjektörün hasar görmesi yada kullanılamaz hale geldiğini gösteren belirtilerin mevcut olması durumunda (örn; çözeltinin bulanık hale gelmesi, blisterde sıvı oluşması, enjektör kapağının yerine oturmamış olması gibi) enjektörü kullanmayınız. Etkileşimleri: Geçici olarak koruyucu Glikozaminoglikan tabakasının (GAG tabakası) yerini almak üzere kullanılan başka tıbbi ürünlerle bilinen bir etkileşimi yoktur. Ancak bu konuda uygulama deneyimi olmadığından GAG tabakası oluşturucu başka tıbbi cihazlarla eş zamanlı olarak kullanılmamalıdır. İlaçlar ile bilinen bir etkileşimi yoktur. Teorik endişelere bağlı olarak, idrar asitleyiciler (ör. Metiyonin, Amonyum klorür) gibi tıbbi ürünlerle eşzamanlı olarak kullanılmamalıdır. Hamilelik ve laktasyonda kullanımı: Gepan® instill, bu hasta grubunda tedavi deneyimi bulunmadığından, hamile kadınların tedavisinde kullanılmamalıdır. Araç ve iş makinesi kullanma kabiliyeti üzerindeki etkileri: Yoktur. İstenmeyen etkileri: Bilinen ya da rapor edilmiş bir istenmeyen etki bildirimi bulunmamaktadır.
    Etki mekanizması:
    Mesanenin iç yüzeyi GAG tabakası olarak bilinen geçirimsiz koruyucu bir tabakayla kaplıdır. Bu GAG tabakası karmaşık, iyonik olarak bağlı glikozaminoglikan ve glikoprotein ağından oluşmuştur. GAG tabakasının en yaygın olan proteoglikan bileşeni kondroitin sülfattır. GAG tabakası potasyum iyonları, kalsiyum kristalleri, bakteriler ve proteinler gibi idrarda bulunan maddelerin altta bulunan mesane duvarının epitelyum hücreleriyle temas etmesini ve bunları tahriş etmesini önler. Hasarlı bir GAG tabakası potasyum iyonları, kalsiyum kristalleri, bakteriler veya altta bulunan epitelyum tabakasında hasara neden olabilen tahriş edici maddelere karşı azalan koruma sağlar. Mesane, endojen üriner glikozaminoglikanları iyonik olarak bağlı ağın içine katmak suretiyle GAG tabakasını bir miktar tamir etme yeteneğine sahiptir. Ekzojen olarak sağlanan ek glikozaminoglikanların GAG tabakasına katılmaları, yetersiz endojen glikozaminoglikan üretimi durumunda, hasarlı bir GAG tabakasındaki delikleri geçici olarak doldurabilir. Gepan® instill özellikle mesanenin iç yüzeyinin üzerinde bulunan GAG tabakasının geçici olarak yerini alması için geliştirilmiştir ve büyük ölçüde saflaştırılmış ve özel olarak işlenmiş sodyum kondroitin sülfat içerir. Saklama koşulları:+25ºC’nin üzerinde saklamayınız. Dondurmayınız! Son kullanma tarihi katlanır kutunun ve blister etiketin üzerine basılmıştır. Gepan® instill'i son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız. Aynı şekilde, tek kullanımlık enjektörün hasarlı olması durumunda da kullanmayınız. Ticari takdim şekli: 40 ml kondroitin sülfat çözeltisi içeren tek kullanımlık enjektör. Kullanma ve taşıma talimatları: Ürünü kullanmadan önce oda sıcaklığına veya gerekirse vücut sıcaklığına getiriniz. Mesane tamamen boşaltıldıktan sonra Gepan® instill’in tüm içeriği katater aracılığıyla mesaneye instile edilir. Bunun için önce enjektörün kapağının çıkarılması ve Luer-Lock bağlantısı üzerinden ilgili katatere bağlanması gerekmektedir. Ardından Gepan® Instill, en az 30 dakika olmak üzere, mümkün olduğu kadar uzun bir süre mesanede kalmalıdır.Tedavinin ilk dört haftasında instillasyonun haftada bir kez yapılması tavsiye edilmektedir. Bunun ardından, semptomlar ortadan kalkıncaya kadar tedaviye birer aylık aralıklarla devam edilmelidir.Bazı hastalarda, tedavinin, haftada bir instillasyon yapılan, başlangıç aşamasını semptomların gidişine bağlı olarak altı ya da daha fazla haftaya yaymak ve bundan sonra aylık uygulama düzenine geçmek gerekli olabilir

Üye
    bandini Avatarı

Gerçek Adı
    dedemin ismi
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu ilaç kronik prostatite de iyi gelirmi acaba

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bu yöntem de enfeksiyon açısından bir işe yaramıyor sanıyorum. Başarılı bir örnek hiç duymadım bugüne kadar.

Üye
    bandini Avatarı

Gerçek Adı
    dedemin ismi
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    iğne enjeksiyon ile tedavi mevcut ama %70 bir başarı oranı var.onu deniyeceğim yakında.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Başlığın Etiketleri