Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hayat52 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    samsun/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar robotik yürüme cihazının felclilere ne kadar faydası var bilen varmı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hiç bir faydası olmaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

ben 20 küsür gün girdim hiç bir faydasını görmedim.benim kırık seviyem t6-t7 idi.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Faydası olur kişiyi ayakta tuttuğu için hem tansiyon hemde yeniden yürüme yeteneğini kazandırır, tabi hastanın iyileşme umudu varsa.

Üye
    hayat52 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    samsun/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim kırığım L 1_T12 ayaklarımı salıyorum yanlız bilek hareketim yok. hangi hastanede var bu robot?

Bacakları güclendirmezmi. ben ayakta durabilsem yürürüm zaten dizler büklmezse birde dengeyi sağlamak.)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: faruk34 Mesajı Gör
    Faydası olur kişiyi ayakta tuttuğu için hem tansiyon hemde yeniden yürüme yeteneğini kazandırır, tabi hastanın iyileşme umudu varsa.
    Bu tabii ki doğru. Ayakta durmak ve adım atmak metabolizmayı çalıştırır, kireçlenmenin önlenmesi ve barsakların çalışması gibi konularda yardımcı olur. Ama, bunun için "robot bacağa" ya da lokamat denilen araca gerek yok ki. Takın uzun bacak yürüme cihazını, wolker'la dikelin ayakta. Ya da parapodium vb. bir cihazla aynı şey yapılabilir... "Mucize" diye yutturulan aletlere büyük büyük paralar verip hayaller kurmaya gerek yok.

Hep diyorum, tekrar edeyim: Omurilik yaralanmasında ilk 2 sene çok önemlidir. İlk iki sene bol bol ve doğru fizik tedavi ile birlikte kişi kendi başına yapabildiği her şeyi kendisi yaparak his ve hareket kaybını olabildiğince geri getirebilir. Bu süreçte uzun bacak yürüme cihazı ile ayakta durup adım atmaya çalışmak çok faydalıdır. Bunları yapeken sağlıklı beslenmek, mesane enfeksiyonlarından kaçınmak, olası bası yarasına maruz kalmamak çok çok önemlidir.
    Kişi bunları yaparsa, yaralanmanın hasarı her ne kadar geri gelecekse, o kadar geri gelecektir. Bunun dışında pazarlanmaya çalışan her şey benim gözümde tuzaktır. İster teknolojik ürün olsun, ister kök hücre vb. tıbbi denemeler... 2 sene içinde zaten geri gelecek olan his/hareket bu tür sözde iyileştirici yöntemler sayesinde kazanılmış gibi pazarlanıyor... Oysa bu tür yöntemlere sapılmadığında da aynı kazanımlar gerçekleşiyor...

Formül basit: fizik tedavi + sağlıklı beslenme + sağlıklı bir beden + moral + gündelik yaşmdan kopmamak
    Bu formüle eklenecek kök hücre, robot, lokomat vb. her şey sıfır etkilidir. Hatta, sıfır da değil, sonrasında yaşanacak hayal kırıklığı baya bir yıkıcı olaiblir...

Bir şey daha... Fizik tedavi dediğimiz de öyle mucize ve çok profesyonel işi değil. İyi bir fizyoterapistin 1 ayda yapacağı ve kişiye ve ailesine göstereceği hareketler bu sürenin sonunda evde kendi başına yapılabilir şeylerdir. Öyle yıllarca özel fizik tedaviye de gerek olmaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...